Szkolny Klub Wolontariatu Członkowie Klubu Kodeks etyczny wolontariusza Regulamin klubu Plan pracy Aktualności  

 

 

                                   


2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu  

                                

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, który przybliży Wam sposób odbierania świata przez osoby z autyzmem.

      

https://drive.google.com/file/d/1G5ZOGCXV0trV-Tvg3CTBsVfKf3fdz8mA/view?fbclid=IwAR3v-P9q0HW6ZWW2S3CFgPfXEk6KwCbmC3mWcU6tL_wjXJVt0MVlEiLP6Uc

                               


                                   


Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie

W piątek 14 lutego 2020 r. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu zorganizowali obchody dnia zakochanych. W szkole działała poczta walentynkowa, a kolor czerwony zdominował korytarze. Ponadto odbył się charytatywny kiermasz, z którego darowizny zostały przeznaczone na wsparcie leczenia Julii Bajury, chorej na padaczkę lekooporną oraz zapalenie skórno-wielomięśniowe. Dziewczynka bardzo cierpi. Ma uszczerbek słuchu oraz wzroku, posiada liczne rany skóry. Wymaga specjalistycznego leczenia, a także rehabilitacji, przewyższającej możliwości finansowe rodziców.

Społeczność SP1, jak zawsze w takiej sytuacji, włączyła się w pomoc i przygotowała słodkie stoisko wypełnione pysznymi wypiekami, zaś świetlica w ,,dużej jedynce” przekazała róże z bibuły, kartki walentynkowe, pudełeczka z cukierkami oraz pyszne serca piernikowe.


Aniołkowe Granie

W piątek 31 stycznia 2020 r. w auli I LO w Łukowie odbył się finałowy koncert podsumowujący tegoroczny udział lokalnej społeczności w ogólnopolskim projekcie charytatywnym „Aniołkowe Granie”. Organizatorami akcji było Przedszkole Miejskie nr 2 w Łukowie, I LO im. T. Kościuszki, a także Zespół Szkolno-Przedszkolny SP nr 1.

W tym roku pozyskane fundusze trafiły do czterech rodzin, które pieczą zastępczą obejmują pięcioro dzieci. Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły, a także zaangażowaniu Szkolnego Klubu Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego udało się zebrać oraz przekazać środki na wsparcie rodzin zastępczych z Łukowa i okolic.

Wyrazy wdzięczności za okazałe serce kierujemy do wszystkich darczyńców. Dziękujemy również p. Dorocie Oskrobie i zespołowi „Iskierki” za uświetnienie gali występem w tańcu aniołków.

filmik z koncertu finałowego

                                   

                           


Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ

Już po raz piąty w naszej szkole odbył się konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najciekawsze prace zostały przekazane na Bożonarodzeniowy Jarmark, który odbył się 22 grudnia 2019 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i Ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zdobiąc szkolne choinki i korytarze przy ul. Partyzantów, a także w małej Jedynce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji…
Organizatorzy : Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Monika Sulej, Alicja Strus, Marta Magnuszewska

                          


Akcja Polacy - Rodakom

W sobotę 14 grudnia 2019 r. w Urzędzie Miasta Łuków odbyło się oficjalne przekazanie paczek dla Polaków zza wschodniej granicy, przygotowanych w ramach 20-tej Akcji Polacy-Rodakom, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Przedszkola Miejskiego Nr 6 wykazała się ogromnym sercem i hojnością. Zrobiono 48 paczek. Podczas spotkania reprezentanci ze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie włączyli się w przenoszenie paczek, przeznaczonych do transportu.

W imieniu Organizatorów dziękujemy wszystkim za przekazane dary.

                           


                                             


20 Akcja Polacy-Rodakom

Społeczności Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łukowie nie jest obojętny los Polaków za wschodnią granicą. W ramach 20 akcji ,,Polacy-Rodakom", organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, w Szkole Podstawowej Nr 1 oraz w Przedszkolu Miejskim Nr 6 została przeprowadzona zbiórka produktów spożywczych, książek oraz pluszaków. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich klas i grup przedszkolnych udało się stworzyć 48 paczek.

                        


NIEZWYKŁA NOC W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W ŁUKOWIE

W piątek z 6 na 7 grudnia członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami uczestniczyli w imprezie integracyjnej ,,NOC W SZKOLE". Uczniowie niczym elfy Świętego Mikołaja udekorowali szkołę z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pomogli w pakowaniu paczek dla 2 rodzin w ramach akcji ,,Szlachetna Paczka" oraz spędzili wesoło czas grając w gry planszowe oraz uczestnicząc w zabawach integracyjnych.

                         

Opiekunowie: Marta Magnuszewska, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik, Aneta Łaguń.


SZLACHETNA PACZKA

Już po raz drugi społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie dołączyła do drużyny Szlachetnej Paczki. Przystępując do akcji byliśmy pewni, że przygotowanie paczki dla potrzebującej rodziny, to coś więcej niż pomoc materialna. To zauważenie ich piękna, potwierdzenie ważności, a często również przywrócenie godności. Dzięki takiej inicjatywie rodzina otrzymała impuls i motywację do zmiany swojej codzienności. Udało się nam zgromadzić wszystkie niezbędne rzeczy, wynikające z potrzeb rodziny. Za zebrane z kiermaszu pieniądze zakupiliśmy węgiel, czujnik dymu, bony upominkowe, a także wymarzone prezenty. W Weekend Cudów, przypadający na 7-8 grudnia osobiście dowieźliśmy prezenty do wybranej rodziny. Obdarowane osoby nie kryły wzruszenia i wdzięczności. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji zbiórki.

Koordynatorzy: Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik, Alicja Strus, Marta Magnuszewska


KIERMASZ

Dnia 2 grudnia 2019r. odbył się w małej Jedynce kiermasz ze słodkościami. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup węgla oraz innych potrzebnych rzeczy dla rodziny wybranej w ramach akcji SZLACHETNA PACZKA. Dziękujemy wszystkim osobom, które upiekły te pyszności a w szczególności pani Monice Kapłon za okazane serce. 

Samorząd Uczniowski 

Szkolny Klub Wolontariatu

                               


ANDRZEJKOWA ZABAWA

Dnia 26 i 27 listopada 2019r. odbyły się w naszej szkole andrzejki. Samorząd Szkolny wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu przygotowali wróżby. Uczniowie z ciekawością sprawdzali jakie mają szczęście w miłości...

                            


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają
je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne
w Polsce. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić 30. rocznicę uchwalenia Konwencji
o prawach dziecka. Do akcji przystąpiła także Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie, która poprzez szereg inicjatyw wykazała się solidarnością ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie i nauczyciele, łącząc się z UNICEF ubrali się na niebiesko. Przeprowadzono zajęcia edukacyjne i świetlicowe, mówiące o prawach dzieci, a także zorganizowano w ramach tego dnia muzyczno-taneczny happening.

              

Koordynatorzy akcji: Ewa Czerkas, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Marta Magnuszewska, Grażyna Rychlik, Iwona Dębowska, Alicja Strus


                                             


Jedz kolorowo, żyj zdrowo!

Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowali akcję pod tym hasłem. Dzięki niej przypominamy uczniom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, ruch, a także pozytywne nastawienie do otoczenia. Tym razem oprócz warzywnych i owocowych smakołyków wszyscy, którzy na długiej przerwie pojawili się na hali sportowej wesoło spędzili czas w rytmach znanej i lubianej muzyki.

Aktywność oraz tańce, tak się wszystkim spodobały, że w listopadzie w każdą środę na pierwszej długiej przerwie uczniowie będą się bawić w rytmach ,,Belgijki”, ,,Skrzypka” itp.

                 


                                 


KIERMASZ DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali kiermasz
z ciastami, z którego dawrowizny zostały przeznaczone na zakup karmy dla zwierząt przebywajacych pod opieką Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt "Podaj Łapę". Bardzo dziękujemy za hojne wsparcie naszej akcji.

            


 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT