Szkolny Klub Wolontariatu Członkowie Klubu Kodeks etyczny wolontariusza Regulamin klubu Plan pracy Aktualności  

 

                                 


KIERMASZ DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali kiermasz
z ciastami, z którego dawrowizny zostały przeznaczone na zakup karmy dla zwierząt przebywajacych pod opieką Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt "Podaj Łapę". Bardzo dziękujemy za hojne wsparcie naszej akcji.

            


Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

W ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, 2 kwietnia 2019 r. delegacja uczniów pod opieką p. Marty Magnuszewskiej i p. Agnieszki Nikiel Kowalczyk uczestniczyła w Niebieskim Biegu w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu". Impreza odbywała się w Parku Miejskim w Łukowie, a jej organizatorami było Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT” oraz Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Łukowie. Bieg miał charakter towarzyskii ideowy, co oznaczało, że nie jest ważne zwycięstwo lecz nagłośnienie problemu osób z autyzmem. Nieodzownym elementem uczestnictwa w biegu było posiadanie niebieskiego elementu ubioru lub gadżetu. Każdy uczestnik
po ukończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek.

Celem imprezy było:
- promowanie wiedzy o autyzmie,
- wpisanie się w kwietniowe międzynarodowe działania popularyzujące edukację w kwestii autyzmu,
- promowanie biegania jako najprostszej formy ruchu i rekreacji fizycznej,
- integrowanie mieszkańców miasta wokół zagadnienia autyzmu.

               

https://drive.google.com/drive/folders/1el75vHWUQYEbOy0l5guhRtI6czQKanQL?usp=sharing


"GÓRA GROSZA"

Akcja " Góra grosza " dobiegła końca. Wspólnie zebraliśmy 108 kilogramów groszy, co łącznie dało kwotę 1529,42 zł. IIf (201.71zł), IVc (192.65 zł) i Vg (139.60zł) to klasy, które zaangażowały się najbardziej w akcję i uzbierały najwięcej pieniędzy. Uczniowie tych klas otrzymali słodki upominek.

Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które zajmuje się organizowaniem pomocy dla dzieci wychowujących się w domach dziecka. Dziękujemy bardzo za udział w akcji.

       


Światowy Dzień Zespołu Downa – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Data obchodów nie jest przypadkowa - dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej
się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia- trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa społeczność szkoły ubrała się w kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki, które symbolizowały dodatkowy, niepasujący chromosom.

               


CHARYTATYWNY GRUDZIEŃ

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia w naszej szkole odbył się kiermasz "PIERNICZKOWE SERCA DLA SUDANU", z którego darowizny w kwocie 1417.50 zł zostały przekazane na wsparcie działań UNICEFU – pomoc dla Sudanu Południowego. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w pieczeniu pierniczków... czytaj więcej

 

 


ODWIEDZINY W ZAKŁADZIE OPIEKUŃCZO – LECZNICZYM W KRYNCE

Z okazji Święta Babci i Dziadka, w dniu 24 stycznia, Szkolny Klub Wolontariatu odwiedził pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krynce. Przy wsparciu "aniołków" z klasy II c - Oli Magnuszewskiej, Dominiki Stadnik i Julki Wardak wolontariusze przygotowali krótką część artystyczną zakończoną wspólnym śpiewaniem kolęd. Po występach poczęstowaliśmy Babcie i Dziadków przygotowanymi przez nas słodkościami. Wizyta przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że nasz przyjazd przyniósł seniorom mnóstwo radości i był okazją do wzruszających wspomnień.

       

Opiekunowie: Marta Magnuszewska, Agnieszka Nikiel- Kowalczyk


         Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ 

Już po raz kolejny w grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najciekawsze prace zostały przekazane na Bożonarodzeniowy Jarmark, który odbył się 16 grudnia 2018 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zdobiąc szkolne choinki i korytarze  przy ul. Partyzantów, a także w małej Jedynce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji…

 „Dobro raz okazane, zawsze do Ciebie powróci”

 

Organizatorzy : Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Marta Magnuszewska, Monika Sulej

więcej zdjęć


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W ŁUKOWSKIEJ JEDYNCE #GoBlue

20 listopada obchodzimy rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji Praw Dziecka. UNICEF to największa na świecie organizacja w całości dedykowana dzieciom. Wszystkie podejmowane przez nich działania mają na celu zapewnienie dzieciom możliwości korzystania z ich praw. Motywem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest wykorzystanie koloru niebieskiego (koloru Unicef). Inicjatywy podjęte w naszej szkole są symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W dniu dzisiejszym uczniowie i nauczyciele łącząc się z Unicef ubrali się na niebiesko oraz podjęli szereg działań mających na celu uświadomienie dzieciom ich praw. Pani pedagog i pani psycholog ogłosiły konkurs wiedzy o prawach dziecka, na który nagrody przekazał Rzecznik Praw Dziecka. Koordynatorzy akcji: Ewa Czerkas, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Iwona Dębowska

     

 


"Żyj zdrowo- jedz kolorowo"

Już kolejny raz uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu i Samorządzie Uczniowskim zorganizowali akcję "Żyj zdrowo- jedz kolorowo", która miała na celu zachęcenie do jedzenia zdrowych przekąsek w postaci owoców i warzyw. Bardzo dziękujemy Pani Monice Kapłon oraz rodzicom wolontariuszy za przekazane owoce. 

Opiekunowie akcji: Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk

     


Dzień Chłopaka w naszej szkole uczczony został imprezą dla całego drugiego etapu.

Uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim i Kole Wolontariatu spisali się na medal... zadbali o oprawę muzyczną oraz przygotowali ciasta, które można było zakupić podczas dyskoteki i tym samym wesprzeć kwestę na zakup flagi. Flaga ta ma udekorować szkołę na rocznicę 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  


PODZIĘKOWANIA

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Samorządu Szkolnego, Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Nauczycielom wspierającym nasze działania za zaangażowanie, pomoc i wrażliwość na potrzeby innych ludzi i zwierząt.

Opiekunki Samorządu Szkolnego: Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu: Agnieszka Nikiel - Kowalczyk


                        


TRUSKAWKOWY KIERMASZ

25 maja Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował TRUSKAWKOWY KIERMASZ, z którego dochód został przeznaczony na zakup prezentów dla dzieci z Domów Dziecka w Łukowie oraz Radoryżu Smolanym. Dziękujemy za wsparcie naszej akcji!

 

                             


Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

W ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, 11 kwietnia 2018 r. delegacja uczniów wspólnie ze Szkolnym Klubem Wolontariatu wraz z p. Agnieszką Nikiel Kowalczyk, p. Martą Magnuszewską oraz p.  Alicją Strus uczestniczyła w Niebieskim Biegu w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu". Impreza odbywała się w Parku Miejskim w Łukowie, a jej organizatorami było Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na zaburzenie jakim jest autyzm. Bieg miał charakter towarzyski i ideowy, co oznaczało, że nie jest ważne zwycięstwo lecz nagłośnienie problemu osób z autyzmem. Nieodzownym elementem uczestnictwa w biegu było posiadanie niebieskiego elementu ubioru lub gadżetu. Każdy uczestnik po ukończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek. W ramach podziękowania otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, a także zdobyliśmy wyróżnienie za kreatywność podczas wspólnej zabawy. Imprezę uświetniły występy artystyczne przedszkolaków i uczniów poszczególnych placówek. Naszą Szkołę reprezentował Zespół Taneczny "Iskierki" pod opieką p. Doroty Oskroby za co składamy serdeczne podziękowania.


więcej zdjęć

Zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłorocznych obchodach Niebieskiego Biegu w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu".

   

                                


"Niebieski Bieg"

Nasza Szkoła, jako członek wspierajacy Stowarzyszenia "Labirynt", weźmie udział w imprezie Niebieski Bieg w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Impreza odbędzie się dnia 11 kwietnia 2018r.

(w środę), w godzinach 10.00 - 12.00, w Parku Miejskim w Łukowie. Organizatorami są Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Imprezę uświetni występ zespołu tanecznego "Iskierki" pod opieką p. Doroty Oskroby.

Celem imprezy jest:
- promowanie wiedzy o autyzmie,
- wpisanie się w kwietniowe międzynarodowe działania popularyzujące edukację w kwestii autyzmu,
- promowanie biegania jako najprostszej formy ruchu i rekreacji fizycznej,
- integrowanie mieszkańców miasta wokół zagadnienia autyzmu.

Alicja Strus
Marta Magnuszewska
Agnieszka Nikiel-Kowalczyk


W marcu w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów kl. III-VII na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną. Część prac została przekazana na Jarmark Wielkanocny, który odbył się w Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace sprzedano podczas Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego,  a środki trafiły na konto Fundacji  Siepomaga dla Lenki Wiśniewskiej. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkości, a także książki ufundowane przez „LABIRYNT”.

    


CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY

Szkolny Klub Wolontariatu dołączył do akcji zbierania pieniędzy na lecznie oraz rehabilitację Lenki Wiśniewskiej i zorganizował kiermasz na którym można było zakupić domowe ciasta, słodycze oraz soki owocowo - warzywne.

Więcej zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1vRXuaaUiL2e1it8QgclEXJ9IMwfwz9Ob?usp=sharing


21 MARCA - DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI!!

21 marca oprócz świętowania pierwszego dnia wiosny obchodziliśmy również Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia zakładając kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki, zwracaliśmy na siebie uwagę, a tym samym na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. Chcieliśmy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele - jeden dodatkowy, niepasujący chromosom, tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.

     


PODSUMOWANIE AKCJI "GÓRA GROSZA"

XVIII edycja akcji "Góra Grosza" zakończyła się dużym sukcesem. Wolontariuszom udało się zebrać ponad 700 zł. Pieniądze przekazaliśmy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną.

  


Kiermasz Walentynowy

Z okazji święta zakochanych zorganizowaliśmy kiermasz, z którego dochód tradycyjnie przeznaczyliśmy na cele charytatywne. Samorząd Uczniowski zadbał o pocztę walentynkową i dopilnował, aby wszystkie wyznania miłosne dotarły do swoich adresatów.

  

  


"DOBRE ANIOŁY" ZE SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU

Szkolny Klub Wolontariatu zaangażował się w akcję charytatywną Aniołkowe Granie. Wolontariuszki wcieliły się w rolę "dobrych aniołów" i dzielnie zbierały fundusze na rzecz dzieci z rodzin zastępczych. 12 stycznia, w auli I LO miało miejsce podsumowanie akcji charytatywnej. Dzięki ofiarności całej społeczności naszego przedszkola i szkoły zebraliśmy 1800 zł, za które zostały zakupione bony prezentowe. Wicedyrektor Barbara Czubaszek złożyła je na ręce dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pana Lecha Dębczaka.

Dzień Babci i Dziadka w Domu Seniora w Aleksandrowie

W środę 24 stycznia 2018 roku Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Nikiel-Kowalczyk, p. Alicją Strus, p. Martą Magnuszewską oraz p. Katarzyną Leczkowską zorganizowali uroczyste obchody święta Dnia Babci i Dziadka w Domu Seniora w Aleksandrowie.

Uczniowie przygotowali ciekawe występy artystyczne m.in. śpiewali piosenki, tańczyli, recytowali wiersze, opowiadali dowcipy. Pani Katarzyna Leczkowska wspólnie z dzićmi ze świetlicy z małej Jedynki przygotowała piękne kartki z życzeniami dla Seniorów. Aby osłodzić ten uroczysty dzień przynieśliśmy ze sobą słodki poczęstunek.

Nasza wizyta przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Wolontariusze wykazali się dużym zaangażowaniem, cierpliwością oraz wrażliwością wobec starszych osób, co wzbudziło ogromne uznanie wśród personelu Domu Seniora.

Dla nas wszystkich spotkanie to było cennym doświadczeniem, dlatego też zgodnie planujemy kolejne tego typu przedsięwzięcia.


 W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najciekawsze prace zostały przekazane na Bożonarodzeniowy Jarmark, który odbył się 17 grudnia 2017 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zdobiąc szkolne choinki i korytarze na I i II piętrze przy ul. Partyzantów, a także w małej Jedynce.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wykonanie pięknych prac, a Samorządowi Uczniowskiemu i Szkolnemu Klubowi Wolontariatu za zaangażowanie i pomoc w akcji.
 
więcej zdjęć
 

                             


"TYDZIEŃ WOLONTARIATU" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W ŁUKOWIE

W związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie zorganizował cykl imprez promujących ideę bezinteresownego pomagania innym.

Obchody "TYGODNIA WOLONTARIATU" rozpoczęliśmy od prezentacji plakatów zachęcających do pomagania innym, które zostały wykonane przez uczniów biorących udział w konkursie plastycznym pt."SERCA OTWARTE DLA INNYCH". Najbardziej spodobały się prace wykonane przez: Roksanę Szczygieł kl. III b - I miejsce, Natalię Jędrzejkowską kl. III g - II miejsce i Aleksandrę Niedziółkę kl. IV g – III miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

     

Od poniedziałku 4 grudnia zbieraliśmy dary w ramach akcji "SZLACHETNA PACZKA". Wspólnie z p. Piotrem Gajem i przyjaciółmi z Siłowni Colloseum w Łukowie przygotowaliśmy paczki dla wybranej przez nas łukowskiej rodziny. Dzięki dużemu zaangażowaniu wielu osób, udało się nam pomóc jeszcze dwóm innym potrzebującym rodzinom. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu włożyli całe swoje serce w pakowanie tych wszystkich darów. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenie będzie dla tych rodzin pełen radości, miłości i wiary w drugiego człowieka. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie.

We wtorek 5 grudnia przystąpiliśmy do udziału w ogólnopolskiej akcji "MARZYCIELSKA POCZTA", która polega na pisaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie ,,Jedynki” wykonali przepiękne kartki i listy z życzeniami, które wysłaliśmy Martynce, dziewczynce chorej na mukowiscydozę. Do paczki z "Marzycielską Pocztą" dołączyliśmy drobne upominki, w tym kalendarz z jej ukochanymi konikami. Mamy nadzieję, ze nasza niespodzianka sprawi, że Martynka chociaż na chwilę zapomni o swojej chorobie, a na jej twarzy zagości uśmiech.

W środę 6 grudnia promowaliśmy zdrowy styl życia. Zachęcaliśmy uczniów do jedzenia warzyw i owoców oraz do aktywności fizycznej. Akcja pt."JEDZ ZROWO - ŻYJ KOLOROWO" zakończyła się ogromnym sukcesem. Wszystkie przygotowane przez nas warzywa i owoce zniknęły w ciągu paru minut. Liczymy na to, że teraz nikt w naszej Szkole nie będzie miał wymówek, aby dbać o swoje zdrowie.

W czwartek 7 grudnia zorganizowaliśmy "PIERNICZKOWY KIERMASZ", z którego dochód przeznaczyliśmy na działalność Samorządu Szkolnego oraz cele charytatywne. Mamy nadzieję, że nasze pierniczkowe wypieki wszystkim smakowały.

W piątek 8 grudnia Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu zadbał o stworzenie świątecznego klimatu w całej Szkole. Wykorzystaliśmy do tego ozdoby wykonane przez uczniów w ramach szkolnego konkursu na "NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ" oraz stroiki zrobione przez nauczycielki ze świetlicy. Najciekawsze prace konkursowe zostały przekazane na kiermasz dla Łukowskiego Stowarzyszenia Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin "LABIRYNT". W niedzielę 17 grudnia 2017r. wspólnie z "Labiryntem" zapraszamy wszystkich na Bożonarodzeniowy Jarmark na Placu Solidarności i Wolności, podczas którego można będzie zakupić prace naszych uczniów, pyszne domowe ciasta oraz wziąć udział w loterii z nagrodami.

Ponadto podczas tego tygodnia nasza Szkoła przystąpiła do KLUBU SZKÓŁ UNICEF oraz kontynuowała akcję GÓRA GROSZA, a także zbiórkę nakrętek dla Mai Przegalińskiej.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wsparcie dla naszych działań i prosimy pamiętajcie: "Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat".

     
                   więcej zdjęć w galerii

Nauczyciele zaangażowani w organizację "Tygodnia Wolontariatu": p. wicedyrektor Barbara Czubaszek, p. Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, p. Ewa Czerkas, p. Alicja Strus, p. Marta Magnuszewska, p. Marzena Rzymowska, p. Iwona Dębowska, p. Agnieszka Peryt, p. Katarzyna Leczkowska.


Od 27 listopada ruszamy z XVIII edycją akcji "Góra Grosza". Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną. Pieniądze będą zbierane codziennie, na długiej przerwie, przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zbiórka będzie trwała do 21 grudnia.

Samorząd Uczniowski

Szkolny Klub Wolontariatu


Zachęcamy wszystkich do zbierania plastikowych nakrętek dla Mai Przegalińskiej. Specjalne pudełka znajdują się na parapetach oraz przy hali sportowej. Dodatkowo, każdy moze zbierać nakrętki w domu i co jakiś czas przynosić do szkoły.

Do tej pory udało nam się zebrać 5 ogromnych worków:-), które zostały przekazane rodzinie Mai.

 

Samorząd Uczniowski

Szkolny Klub Wolontariatu

 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT