Szkolny Klub Wolontariatu Członkowie Klubu Kodeks etyczny wolontariusza Regulamin klubu Plan pracy Aktualności

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

/Jan Paweł II/

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

Od 8 listopada 2017 roku w naszej szkole funkcjonuje Szkolny Klub Wolontariatu, który jest sekcją Samorządu Uczniowskiego. Wolontariat szkolny to bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkoły: nauczycieli, uczniów oraz rodziców na rzecz potrzebujących. Uczy postawy szacunku i tolerancji wobec drugiego człowieka. Staramy się, aby uczniowie w naszej szkole byli pełni pasji i zaangażowania, kierowali się wrażliwością i troską o drugiego człowieka. Uczniowie chcą nieść bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym jak i samym sobie. Wolontariat rozwija postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego. Członkiem Klubu może być każdy uczeń, który ukończył 13 lat i przedłożył pisemną zgodę rodzica / opiekuna ustawowego na działalność w klubie. Do Klubu mogą być wpisani uczniowie przed ukończeniem 13 roku życia, za zgodą rodziców/ ustawowych opiekunów, którzy mogą prowadzić działania pomocowe poza szkołą tylko pod nadzorem nauczyciela – koordynatora. W latach 2017/18 - 2021/22 opiekunami klubu były p.Agnieszka Nikiel-Kowalczyk i p.Marta Magnuszewska. Od roku szkolnego 2022/23 opiekunami są p.Karolina Dębiak i p.Joanna Michalak.

wolontariat