"Trzeciak" Publikacje Wydarzenia Koła zaint. Sukcesy Plan lekcji

Zajęcia otwarte w klasie IIIa dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

       


Dzień Olimpijczyka klas I-III

 12 czerwca klasy I-III świętowały swoje sukcesy na Dniu Olimpijczyka. W uroczystości wzięli udział uczniowie , którzy zajęli w tym roku szkolnym czołowe miejsca w konkursach szkolnych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich , a nawet międzynarodowych. Dzieciom towarzyszyli dumni rodzice , którzy bardzo licznie przybyli na tą uroczystość. Każdy z laureatów otrzymał pamiątkowy dyplom. Podziękowania otrzymali również nauczyciele - współautorzy wszystkich sukcesów.

                 


WYCIECZKA DO WARSZAWY UCZNIÓW  KLAS  I B i  I D

22 maja był wyjątkowy dla dzieci z klas I B i I D. Tego dnia uczniowie pojechali na wycieczkę do Warszawy. Podziwianie stolicy rozpoczęło się od oglądania wysokich wieżowców, ruchliwych ulic, Syrenki Warszawskiej . Z okna autokaru Wszyscy podziwiali najważniejszą rzekę naszego kraju – Wisłę oraz Stadion Narodowy. Potem w teatrze Capitol oglądali przedstawienie „Doktor Dolittle i Jego zwierzęta.

Doktor Dolittle wraz ze swoimi podopiecznymi: Świnką Geb-Geb, małpką Czi-Czi i Papugą Polinezją zabrał dzieci w niezwykły świat pełnej przygód przyjaźni. Wyprawa do Afryki, uwięzienie przez dzikiego króla Joliiginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp - to wszystko przy specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenkach, przybliżało młodym widzom cechy bohaterów. Po spektaklu odbyły się warsztaty, na których dzieci poznały ciekawą i trudna pracę aktorów.

Następnie wycieczkowicze spacerowali po ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Podziwiali tam wiele pięknych kompozycji roślinnych. Po zjedzeniu smacznego obiadu grupa wybrała się do klockowi, która łączy w sobie zalety placu zabaw i centrum edukacji szczególnie w zakresie  rozwijania kompetencji społecznych i współdziałania, twórczego myślenia przestrzennego, logiki, wyobraźni, koncentracji oraz małej i dużej motoryki. W zabawie klockami dzieci doświadczały swoich pierwszych własnych sukcesów i osiągnięć oraz eksperymentów.

Uczestnicy wycieczki mogli kupić ciekawe pamiątki, a potem w drodze powrotnej do domu opowiadać o przeżyciach i wrażeniach z tej wycieczki. Zdjęcia będą wspomnieniem tego wydarzenia.

Opiekunki grupy: Agnieszka Bancerz i Danuta Domańska

            


„Pokaż jak kochasz zwierzęta” – pod takim hasłem odbyło się spotkanie z autorem książek i miłośnikiem zwierząt – ŁUKOWIANINEM –TOMEM JUSTYNARSKIM.

 W wydarzeniu uczestniczył burmistrz miasta Łuków – Pan Piotr Płudowski oraz Dyrekcja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 1

Atrakcją dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych są spotkania z autorami, ilustratorami, wydawcami, ludźmi kultury. Spotkania autorskie są potrzebne  zarówno pisarzom jak i czytelnikom. Dają możliwość poznania ciekawych ludzi, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, są aktywną zachętą do czytania, rozwijają wrażliwość, czasem także do podjęcia własnych prób pisarskich.

Spotkanie z Tomem Justyniarski,  autorem książek i miłośnikiem zwierząt było czymś więcej dla uczniów klas młodszych naszej szkoły . Było prawdziwą i niepowtarzalną lekcją miłości, szacunku i przywiązania do zwierząt, a także nauką opieki nad nimi.

Autor książki „Psie Troski” w przystępny sposób  udowodnił dzieciom, że zwierzęta czują jak my- ludzie, że zwierzęta kochają bezinteresownie, że przywiązują się do nas.                      

My – ludzie powinniśmy zrobić wszystko, aby zwierzętom z nami było dobrze. Zachęcił, aby wspólnie z rodzicami dzieci odwiedzały schroniska dla zwierząt i w miarę możliwości włączały się w różnorodne akcje na rzecz „naszych młodszych braci”, jak powiedział Pan Tom Justyniarski. Przypomniał uczniom jak dbać o zwierzęta, aby były szczęśliwe.                  

Niech TA LEKCJA pozostanie w pamięci i sercach naszych uczniów na zawsze.

                                                                                       Opracowała Danuta Domańska


PIERWSZA POMOC POKAZ DLA PIERWSZOKLASISTÓW

Co należy zrobić podczas sytuacji zagrażającej życiu - tego mogły dowiedzieć się dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie podczas  pokazu ratownictwa medycznego. Podczas spotkania dzieci uczyły się zasad udzielania pierwszej pomocy, oglądały sprzęt medyczny i karetkę Pogotowia Ratunkowego. 

Do ćwiczeń użyto fantomu, ratownik pokazywał jak należy wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową, a także jak zabezpieczyć złamaną rękę, nogę czy uraz głowy. Sama teoria nie wystarczy – wypadek z utratą krążenia daje tylko 4 minuty na prawidłowe podjęcie reanimacji. W tym czasie zareagować zdąży wyłącznie ktoś znajdujący się w pobliżu.

Pierwszoklasiści poznali również podstawowe zasadach bezpiecznego przebywania w domu i na ulicach miasta.                                       Dowiedzieli się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu. Dzięki temu będą potrafiły wezwać pomoc, opatrywać lekkie ranki oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Poprzez organizowanie podobnych spotkań zaszczepiamy w dzieciach chęć niesienia pomocy od najmłodszych lat. Nawet mały człowiek potrafi uratować komuś życie. Niekiedy wystarczy, że będzie wiedział jak sprowadzić pomoc.

Organizacja spotkania - Danuta Domańska

                    


                   Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Jak co roku uczniowie klas pierwszego etapu edukacyjnego wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

W tym prestiżowym konkursie największymi umiejętnościami wykazały się  uczennice klasy II f – Małgorzata Celej i Malwina Pyra – obie uczennice zostały laureatkami wyróżnienia w kategorii Żaczek.

               

 


Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów

6 czerwca w szkole przy ul. Stasia i Nel został zorganizowany Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które od września będą uczniami klas I naszej szkoły. Zebranych przywitała wicedyrektor pani Barbara Czubaszek, która oprowadziła gości po szkole. Dzieci z ciekawością zwiedzały sale, w których będą się uczyć. Ponieważ pobyt w szkole to nie tylko nauka, ale też zabawa, wszyscy mogli spędzić wesoło czas na boisku szkolnym. Nauczycielki I etapu edukacyjnego przygotowały dla nich atrakcyjne zabawy: malowanie twarzy, zabawy z wilkiem oraz chustą animacyjną, obserwacje przyrodnicze, bańki mydlane. Dziewczynki miały możliwość własnoręcznego wykonywania pięknej biżuterii, a chłopcy rozegrali mini mecz piłki nożnej. Na wszystkich czekała słodka niespodzianka.

        


Przedszkolaki z grupy 0A z wizytą u kolegów z klasy drugiej

Przedszkolaki z grupy Krasnoludki ze swoją panią Anną Zakrzewską zostały zaproszone do klasy II E. Starsi koledzy oraz ich wychowawczyni pani Iwona Muszyńska chcieli pokazać, jak wygląda nauka i zabawa w szkole, do której przedszkolaki już wkrótce przyjdą. Na początku mali goście obejrzeli teatrzyk ekologiczny, zachęcający do ochrony przyrody i segregowania śmieci. Potem wspólne uczyli się segregować śmieci. Zobaczyli również, że z niektórych niepotrzebnych w domu rzeczy można urządzić fajną zabawę. Bardzo podobała się np. walka na papierowe kule oraz kręgle z butelek po wodzie mineralnej. Do zobaczenia we wrześniu!

               


,,0b"- tuż, tuż przed- "Startem szkolnym w klasie pierwszej"

Wspaniałą przygodę przeżyły dzieci z zerówki naszej szkoły, uczestnicząc w dniu 28.05.2019r. w lekcji w klasie II d. Uczniowie w parach i w grupie z młodszymi kolegami wykonywali wspólnie wiele zadań z tematyki zajęć w klasie drugiej.  Goście bardzo dobrze radzili sobie z różnymi zadaniami, potrafili pięknie i trafnie się wypowiadać na dany temat.

  Kiedy drugoklasiści pracowali z multibookiem , ich młodsi koledzy wykonywali prace plastyczne wynikającą z tematyki zajęć. Prace były naprawdę świetne. 

  Zarówno uczniowie klasy II d, jak i ich młodsi koledzy byli z lekcji bardzo zadowoleni. Ci pierwsi, bo mogli pokazać jak sami pracują, drudzy, bo dobrze się bawili i mogli zobaczyć, jak wygląda prawdziwa lekcja w szkole.  

  Pani Elżbieta Beczek może być dumna ze swoich uczniów

                                                       Bożena Śledź

            


Artystyczne talenty uczniów klas I- III

28 marca miało miejsce spotkanie, które na dobre wpisało się w tradycję naszej szkoły. Kolejna (szósta!) edycja Galerii Talentów zgromadziła utalentowane dzieci, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Senator RP pan Stanisław Gogacz oraz Burmistrz Miasta pan Piotr Płudowski.

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne wokalne, recytatorskie, taneczne i muzyczne. Każdy występ spotkał się z gorącym aplauzem.  Na zakończenie mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W drugiej części spotkania miał miejsce wernisaż prac plastycznych i słodka niespodzianka.

W przygotowaniu Galerii Talentów wzięły udział panie: Ewa Dąbrowska, Monika Sulej, Elżbieta Świerczewska, Anna Pudełek oraz wszystkie nauczycielki pracujące w I etapie edukacyjnym.

      


Powitanie wiosny w I etapie edukacyjnym

 21 marca 2019r. było ciepło, słońce świeciło. W tym dniu do naszej szkoły z całego świata, wiele gości przybyło! W sercach uczniów ciąg dalszy bajki trwa, spotkali się wszyscy w...,,KRAINIE KRÓLA LWA!'' 

  Ten dzień był magiczny, wesoły, kolorowy. Dzieci spisały się doskonale. Przebrane w różnorodne, barwne stroje, w napięciu oczekiwały na przybycie gości.

  Magicznymi przybyszami były Panie nauczycielki, które zadbały o to, aby dzieci spędziły dzień powitania wiosny w niezapomniany sposób. Przebrane w różne postaci zwierząt, przeniosły swoich podopiecznych do krainy króla -lwa. 

  Tak jak przyroda na wiosnę budzi się do życia, tak również w tym dniu, wszyscy mogli obejrzeć, wysłuchać wschodzące talenty artystyczne naszych najmłodszych uczniów. 

  Popisy były z różnych kategorii: tańca, piosenki, gry na skrzypcach, pokazu karate.

  Utalentowani artyści otrzymali zasłużone brawa i piękne dyplomy.

  Wielką atrakcją dnia był pokaz z dogoterapii, prowadzony przez doświadczoną terapeutkę- panią Monikę Kozłowską. Głównym bohaterem- pomocnikiem był pies Ami, uwielbiający pracę z dziećmi i kontakt z drugim człowiekiem. Pani Monika opowiedziała dzieciom, jak należy dbać o czworonożnego pupila, jak rozpoznawać jego emocje oraz przeprowadziła krótkie szkolenie z samoobrony przed atakiem agresywnego psa.

     Wspólna zabawa tego dnia wywołała mnóstwo pozytywnych emocji dla wszystkich. Dla dzieci była pouczającym doświadczeniem, a wspaniałe Panie z p.Dyrektor na czele pokazały, że nasi uczniowie są dla nas- nauczycieli, bardzo ważni i troszczymy się o ich rozwój i edukację.

        

  Inicjator imprezy- Bożena Śledź, dziękuje wszystkim Paniom-współorganizatorkom za ogromne zaangażowanie i wspólną zabawę.

                                                                          Bożena Śledź

        


Wycieczka do Turzych Rogów

Dnia 6 marca 2019r. uczniowie klas IIIa i IIIb uczestniczyli  w wycieczce do olejarni w Turzych Rogach. Pan Robert zaprezentował proces tłoczenia oleju lnianego  na zimno. Opowiadał ciekawostki dotyczące zdrowotnych właściwości wytwarzanych przez siebie produktów. Następnie odbyła się degustacja świeżo wytłoczonego oleju lnianego i dyniowego. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki – słonecznikowe ziarna.

Spotkanie z Barbarą Ciemską – autorką książek dla dzieci

Uczniowie klas młodszych mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorką książek dla dzieci – panią Barbarą Ciemską. W czasie spotkania autorka zapoznała uczniów z książką pt." Karolina grała na komputerze". Rozmowa z autorką dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Zdobyły one wiele cennych informacji dotyczących korzystania z czasu wolnego, zabaw z przyjacielem. Uczniowie wykonali plakaty pt. "Choć komputer może wiele, są ważniejsi przyjaciele". Pisarka opowiedziała  o kolejnych  etapach powstawania  książki.  Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało książkę z autografem autorki .

          Przygotowała Danuta Domańska 


Zajęcia multimedialne w kinie

15 stycznia uczniowie klas; IB, IC, ID, IIA, IID, IIIb i IIIC brali udział w multimedialnej lekcji w kinie pt. „Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci. Podczas zajęć dzieci przekonały się, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie. Dowiedziały się, kim jest taper i zobaczyły jego pracę. Poznały instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film „Balerina”. Dzieci bardzo miło wspominały ten dzień.

       


Spotkanie opłatkowe uczniów klasy I b

Uczniowie klasy I b mieli swoje spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie rozpoczęło się od Przeczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie dzieci wraz z wychowawczynią podzieliły się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia świąteczne. Słychać było wiele miłych i niecodziennych słów pełnych ciepła, życzliwości , serdeczności i miłości.

Poczęstunkiem były. Miłym akcentem klasowej uroczystości było śpiewanie kolęd, a tradycyjne pierniczki i ciasteczka smakowały wyśmienicie. Spotkanie szybko upłynęło w radosnym, świątecznym nastroju.

    

Przygotowała: Danuta Domańska


Pieczemy pierniki

Uczniowie klas I a, I b, I c, I d, II f, O b swoje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  rozpoczęli samodzielnym pieczeniem pierniczków. Ważne było rozwałkowanie ciasta tak, aby miało właściwą grubość, ale udało się. Dużą radość sprawiło dzieciom wycinanie kształtów za pomocą różnych foremek  a potem  ozdabianie pierniczków. Najprzyjemniejsza była degustacja, gdyż ciasteczka samodzielnie wykonane smakuję najlepiej. Pierniki były udane i pomysłowo udekorowane. Dzieci wypróbowały swoje możliwości  a także miały swój udział w przygotowaniach świątecznych.

    

Przygotowały Danuta Domańska i Barbara Zaniewicz


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pod hasłem "Owady łukowskich lasów"

7 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem "Owady łukowskich lasów" organizowanym przez Nadlaśnictwo Łuków. W konkursie brały udział dzieci z grup przedszkolnych "Pszczółki", "Krasnoludki" i "0 a". Na konkurs nadesłano ponad 900 prac, praca  Amelki Zawiszy z "zerówki" zdobyło II miejsce, a Mai Cygan wyróżnienie.

                   


Dnia 26 listopada  w klubie “Apis” odbyło się  spotkanie nauczycieli emerytów poświęcone 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji uczniowie klas 3a i 3b pod czujnym okiem wychowawców, Barbary Ponikowskiej i Marty Jaroszkiewicz  zaprezentowali  montaż słowno - muzyczny nawiązujący do tych ważnych wydarzeń. Wszyscy razem śpiewali pieśni patriotyczne. Nauczyciele emeryci otrzymali biało - czerwone róże przygotowane przez dzieci ze świetlicy.

To była żywa lekcja historii, która dostarczyła seniorom wielu wzruszeń,
a trzecioklasistom  nowych doświadczeń.

                


„Mikołajki z klasą”

W dniu 6 grudnia klasy IIc i IIf wzięły udział w wycieczce do Warszawy pod hasłem „Mikołajki z klasą”. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w spektaklu pt. „Pinokio” w Nowym Teatrze, w którym poruszone były tematy bliskie dzieciom i ważne dla dzieci. Obrazowo ukazana została walka wewnętrzna dobra ze złem i przemiana głównego bohatera. Uczniowie żywo reagowali podczas poszczególnych scen. Zostały też zaproszone na scenę, aby współuczestniczyć w tworzeniu spektaklu. Miały  możliwość wystąpić w przedstawieniu w doborowym towarzystwie znanych i cenionych aktorów – Macieja Sturha – który wcielił się w kilka postaci, Magdaleny Cieleckiej, Marka Kality.

Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki i Techniki, gdzie nauka  łączy się z zabawą. Tam dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi  osiągnięciami nauki i techniki oraz zaspokoić swoją ciekawość.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Etnograficznym i warsztaty Bożonarodzeniowe.  Tam dzieci dowiedziały się w jaki sposób obchodzi się Święta Bożego Narodzenia w innych krajach i jakie obyczaje są z nimi związane. Kto przynosi im prezenty i gdzie ich szukają. Dowiedziały się również skąd pochodzi choinka i co to jest podłaźniczka.  Podczas warsztatów, wykonały własnoręcznie papierowe gwiazdy. Dumne były z własnoręcznie wykonanej  świątecznej ozdoby.  Nie mogło zabraknąć oczywiście wizyty w Mc’ Donald.

Zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń powróciliśmy do Łukowa.

  


Wyróżnienie  w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych  „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Klasa I b zdobyła wyróżnienie w  ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Celem tego konkursu było motywowanie uczniów klas I-III do czytania oraz tworzenia własnych historii. W konkursie wzięło udział około 5000 klas.

Konkurs rozpoczęliśmy uroczystością klasową z okazji Dnia Głośnego Czytania. Tego dnia czytały dzieci oraz rodzice ilustrowane opowieści pt. „Co się stanie na leśnej polanie , czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Przygoda z literaturą potem przeniosła się do domów, gdzie dzieci codziennie czytały tę oraz inne książki zapełniając album znaczkami otrzymanymi w nagrodę za czytanie.

W szkole odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem rodziców, oparte na przygodach Słodziaków. Podczas tych zajęć uczniowie poznawali życie zwierząt, uczyli się szacunku do przyrody. Inne zajęcia , na które zaprosiliśmy pielęgniarkę szkolną dostarczyły uczniom wiedzę o ważnej pracy naszej pielęgniarki, promowały zdrowe żywienie i nauczyły dzieci jak dbać o swoje zdrowie.

Drugim etapem konkursu było wykonanie rysunku o nowych przygodach gangu Słodziaków. Prace plastyczne, opis zajęć oraz zdjęcia wysłane zostały na konkurs.  Miłą niespodzianką była wiadomość o wyróżnieniu w tym przedsięwzięciu rozbudzającym  miłość do czytania i kreatywność wśród najmłodszych. W nagrodę każde dziecko otrzymało poduszkę – słodziaka.

   

Prace konkursowe można obejrzeć pod adresem :  https://szkolneprzygodyslodziakow.pl/  w zakładce galeria.

                                                                                                                    Danuta Domańska


Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Gdy dowiedziałam się, że ogłoszono konkurs dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, poinformowałam  Rodziców oraz  uczniów klasy Id i postanowiłam wziąć w nim udział . Dzieci otrzymały albumiki i dostawały naklejki z bohaterami Gangu Słodziaków, które inspirowały ich do codziennego czytania razem z Rodzicami.

Praca Konkursowa składała się z dwóch części – relacji z realizacji Obchodów Dnia Głośnego Czytania oraz z prac uczniów, obejmujących nowe przygody Gangu Słodziaków.

Dnia 28 IX 2018r. odbył się w naszej klasie Dzień Głośnego Czytania . Zaprosiłam na zajęcia Panią pielęgniarkę szkolną, która rozmawiała z dziećmi o swojej pracy. Następnie przeczytała rozdział pt. „Zajęczyca Zuzia”. Wszyscy z uwagą słuchali i doszli do wspólnego wniosku, że zawód pielęgniarki jest bardzo potrzebny. Żeby wykonywać taką pracę, trzeba mieć dużo cierpliwości, umiejętności i lubić pomagać innym. Potem odbył się konkurs rysunkowy -  „Portret Zajęczycy Zuzi”. Wspólnie wybraliśmy najpiękniejsze prace.

 

Po przeczytaniu wszystkich rozdziałów książki „ Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, dzieci narysowały nowe przygody bohaterów książki.

W wyznaczonym terminie wysłałam prace konkursowe, które można obejrzeć na internetowej stronie konkursu.

Do konkursu zgłosiło się aż 4804 klas z całej Polski. Z ogromną radością przyjęłam informację o wyróżnieniu klasy Id w konkursie. Każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci poduszki w kształcie bohaterów Gangu Słodziaków.

Agnieszka Bancerz   


Patriotycznie w małej Jedynce

             


Witamy w szkole

Dnia 16 października odbyło się w naszej szkole Ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczystość już na dobre zapisała się w tradycji szkolnej. Przejęci pierwszoklasiści przyrzekali na sztandar szkoły, że dołożą starań, aby być dobrymi uczniami i godnie reprezentować „Jedynkę”. Potwierdzone to zostało aktem pasowania na ucznia, którego dokonali dyrektor Karol Ciołek i wicedyrektor Barbara Czubaszek. Cała uroczystość zawierała elementy patriotyczne, dzieci, nauczycielki, dyrekcja i zaproszeni goście mieli przypięte biało-czerwone kokardki. Do 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nawiązywały również dyplomy, które otrzymali wszyscy pierwszoklasiści.

                   


                   Jesień w pracowni klasy 2d i 1b

              

Dzień Rodziny

W środę 20 czerwca dzieci z klasy If razem z rodzicami świętowały klasowy Dzień Rodziny na placu zabaw w Jeziorach. Spotkanie połączone z grami i zabawami integracyjnymi oraz kreatywnymi zabawami zakończyło się wspólnym ogniskiem.

                 


                     PODSUMOWANIE KONKURSU „ KULTURLNA KLASA”

W roku szkolnym 2017/2018, podobnie jak w latach ubiegłych, odbywał się konkurs KULTURALNA KLASA. Obejmował klasy uczące się w budynku przy ul. Stasia i Nel oraz klasy przy ulicy Partyzantów. Nad jego przebiegiem czuwała pani dyrektor Barbara Czubaszek wspólnie z  koordynatorkami: Barbarą Ponikowską, Danutą Domańską, Barbarą Zaniewicz oraz wychowawczyniami klas I - III. Konkurs trwał przez cały rok szkolny i miał na celu pracę nad dobrym zachowaniem dzieci na przerwach, wprowadzał elementy zabawy i rywalizacji. Uczniowie mieli 10 zadań do wdrożenia w ciągu kolejnych miesięcy. Dotyczyły one zachowania na przerwach, dbałości o wspólne dobro, estetyki pracowni i korytarzy, wspólnego świętowania itd. Za właściwie wykonane zadania, w nagrodę klasy otrzymywały znaczki umieszczane na tablicach znajdujących się na głównym korytarzu.

  Systematycznie co miesiąc odbywały się apele szkolne, na których pani dyrektor    podsumowywała działania. Wszystkie zadania zostały w pełni wykonane, zachowanie na przerwach systematycznie poprawiało się, dlatego wszystkie klasy I - III otrzymały w tym roku dyplomy „Kulturalna Klasa”. Z radością stwierdzamy, że wielu uczniów zasługuje na tytuł „Kulturalny Uczeń”, Kulturalna Uczennica”. Dzieciom obdarzonym przez koleżanki i kolegów tym tytułem pani dyrektor Barbara Czubaszek wręczyła pamiątkowe  dyplomy. Gratulujemy!

                  


Wycieczka  do Sandomierza

29 maja uczniowie klas III b i III e byli na wycieczce w Sandomierzu. Dzieci podążały szlakiem ojca Mateusza. Zwiedziły podziemia sandomierskie, Rynek, Zbrojownię, a także płynęły statkiem po Wiśle i spacerowały wąwozem Królowej Jadwigi. Z chęcią zjadły obiad i pyszne lody. Był to dzień pełen wrażeń.

                                                                                                   Anna Malon i Barbara Zaniewicz

           


,,Dzień Dziecka" w ,,Deskayparku"

Dnia 04. 06. 2018r. klasa I d swoje święto z okazji ,,Dnia Dziecka" spędziła w ,, Deskayparku". Imprezę połączono z przyjemnością i użytkowością. Zapewniono im wiele atrakcyjnych  zabaw i przedsięwzięć. Nie zabrakło w tym dniu również zajęć, dbających o ich bezpieczeństwo. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z ,,Dogoterapii", na których  poznały między innymi również sposoby i zasady zasady postępowania  w razie ataku nieznanego,agresywnego  psa.                                   

                                                Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

           

więcej zdjęć


Dzień Otwarty

5 czerwca w szkole przy ul. Stasia i Nel został zorganizowany Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które od września będą uczniami naszej szkoły. Zebranych przywitał pan dyrektor Karol Ciołek wraz z panią wicedyrektor Barbarą Czubaszek, która następnie oprowadziła gości po szkole. Dzieci z ciekawością zwiedzały sale, w których będą się uczyć. Tam czekała na wszystkich słodka niespodzianka. Ponieważ pobyt w szkole to nie tylko nauka, ale też zabawa, dzieci mogły spędzić wesoło czas na boisku szkolnym. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej przygotowały dla nich atrakcyjne zabawy: malowanie twarzy, zabawy z wilkiem, obserwacje przyrodnicze, malowanie kredą, bańki mydlane, zabawy z balonami, a dla dziewczynek wykonywanie pięknej biżuterii.

     


Ciekawy koncert perkusyjny

29 maja przedszkolaki i uczniowie  klas III  wzięli udział w koncercie „Z perkusją dookoła świata”.

Duet „A 2” zaprezentował różne instrumenty perkusyjne, w tym MALLET KAT – jedyny keyboard dla perkusistów. Dzieci miały możliwość grania na niektórych z nich. Słuchanie muzyki, zabawy, ciekawostki i muzyczne quizy złożyły się na tę wyjątkową lekcję muzyki.

         


Dzień rodziny

Uczniowie kl. III C pod kierunkiem wychowawczyni, przygotowali dla swoich rodziców część artystyczną . W ten sposób chcieli wyrazić swoją wdzięczność i miłość do kochanych rodziców. Uwieńczeniem wspaniałego występu było wręczenie samodzielnie wykonanych upominków.


W dniu 10 maja 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie świętowała swoje 110 urodziny. Jubileuszowa uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. 

W ramach jubileuszu 110-lecia istnienia placówki, obchodzony był też Powiatowy Dzień Bibliotekarza. Każdy z oddziałów biblioteki (biblioteka główna i 3 filie) zaprosił swoich najwierniejszych czytelników (ok. 20 osób, w tym dorośli i dzieci), którym wręczono okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe.

Naszą szkołę reprezentował Sebastian Kamecki z kl. III A, który otrzymał książkę "Przypadki Robinsona Kruzoe".

                  Agnieszka Bancerz

             


Wycieczka do Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści

Dnia 11 maja 2018r. klasa 1a i 1d uczestniczyła w niezwykłej wycieczce do Konstancina -Jeziorny. Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści to miejsce magiczne, miejsce spotkań ze słowem mówionym i myśleniem kreatywnym. Dzieci spędzały czas bardzo aktywnie i intensywnie. Uczestniczyły  w kilku warsztatach prowadzonych przez p.Michała Malinowskiego- aktora, założyciela Muzeum, autora nowatorskich metod opowiadania, pedagoga, pisarza, podróżnika.

Warsztaty Sztuki Opowiadania- ,,Tworzenie słowem",wprowadziły dzieci w świat bajek, z których płynął ogrom mądrości życiowych nauk. Poznały instrumenty afrykańskie, służące do interpretacji bajek przy dźwiękach muzycznych.

  Wiele radości i inwencji twórczej dostarczyły animacje z klockami MuBaBaO. Powstawały piękne budowle, do których dzieci tworzyły ciekawe historie. Między warsztatami, uczniowie mogli zrelaksować się w wyjątkowej i pełnej kolorów Krainie Bajkostworów- mięciutkich o różnej wielkości wypychankach.

 

   Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Papiernictwa. Tam dzieci dowiedziały się, jak dawniej wyglądała produkcja papieru. Wielkim wyzwaniem, sprawiającym radość było samodzielne czerpanie papieru i wyprodukowanie go dla siebie.

Reasumując, należy podkreślić, że tego typu zajęcia były cenne, ponieważ pozwoliły dzieciom uruchomić własną wyobraźnię i sensorykę.

                                                          Elżbieta Świerczewska, Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

 więcej zdjęć:

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,A7125DC4F5F14E8136CC1BE680C8C381C906A775#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,E006AB675894548B3AFC4A64DF2976535C45E5DE#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,14184135F081E2FCD9F42BC638CD72C739AC66BA#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,322B65DBBF609AE777C85C5DA4D535DC9577368E#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,31E99C83C6D0DB674189CE9BBC1A196763B40F56#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,85647BCDF52365B8283BC052731849D0F25F5691#/


"Mały mistrz ortografii"

9-ego maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II, pod hasłem „Mały mistrz ortografii”. Uczestniczyli w nim uczniowie wyłonieni drogą eliminacji klasowych. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Kinga Milcarz  z kl. IA, II miejsce zajęła Ania Nurzyńska z II C, a III miejsce Iza Garbacik z II B. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: Dorota Oskroba, Anna Malon, Jolanta Kowalczyk

      


Podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego p.h. „Kartka urodzinowa dla Biblioteki”

Dnia 26.04.2018r. o g. 11.00 w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego p.h. „Kartka urodzinowa dla Biblioteki” z okazji uczczenia 110 rocznicy powstania biblioteki. Jury przy ocenie prac wzięła pod uwagę oryginalność i estetykę wykonania oraz treść życzeń. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Antoniego Sokoła z kl. I b , który zajął II miejsce oraz Laury Pudło z kl. I b i Hanny Muszyńskiej z kl. I a, które otrzymały wyróżnienie. Do konkursu przygotowywały je panie Małgorzata Kania i Elżbieta Świerczewska.


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dnia 20.04.2018 r. uczniowie z klasy Ia wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Świerczewską odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla dzieci w Łukowie. Spotkali się tam z p. Elżbietą Ławecką – bibliotekarką. Pani przeprowadziła lekcję biblioteczną pod hasłem „Zabawy z wierszami Wandy Chotomskiej”. Dzieci świetnie bawiły się przy wierszach: „Muzykalny słoń”, „Hipopotam”, „Buty”. Zajęcia okazały się kreatywną i ciekawą metodą na zdobywanie wiedzy poza szkołą.


Koncert muzyczny

16 kwietnia uczniowie klas I-III oraz wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w koncercie muzycznym  w wykonaniu zespołu "Orkiestra Dni Naszych". Sponsorem koncertu była Rada Rodziców naszej szkoły.

 


EMILKA SZCZEŚNIAK z klasy IIIb na gali w Warszawie

Pod koniec marca odbył się w Warszawie XXII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Rozśpiewany Wawer'. Wzięło w nim udział 202 solistów oraz 19 zespołów. EMILKA SZCZEŚNIAK  swoim wykonaniem piosenki "Irlandia mi się śni" wyśpiewała I miejsce w swojej kategorii wiekowej 8-10 lat. Tę właśnie piosenkę wykonała również podczas Koncertu Laureatów, który odbył się 21 kwietnia. Tam nasza młoda wokalistka odebrała dyplom i puchar. Gratulujemy !!!


Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat"

Dnia 24 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat". Organizatorem konkursu w tym roku była Szkoła Podstawowa nr 2. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe nr 1, 2, 4 i 5. W konkursie brało udział po troje uczniów z każdej szkoły, zwycięzców w konkursach szkolnych.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli:

III miejsce - Matejko Alicja klasa 3e (wych. Anna Malon)

wyróżnienie - Mazurek Alicja klasa 3d (wych. Danuta Domańska)

GRATULACJE!

Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Łuków. Nagrody zostaną wręczone uczniom podczas obchodów Dni Łukowa.

Agnieszka Bancerz i Elżbieta Świerczewska


"Powitanie Wiosny"

16 kwietnia uczniowie kl. III B i kl. III C wystąpili przed najmłodszym gronem naszej placówki-wszystkimi przedszkolakami . Dzieci przedstawiły inscenizację , pt. "Powitanie Wiosny". Młodzi artyści zaprezentowali się wspaniale. Przedstawienie wszystkim odbiorcom bardzo się podobało. Zostało zakończone wspólną zabawą muzyczno-ruchową, a młodzi aktorzy poza gromkimi brawami otrzymali słodkości w ramach podziękowań z rąk  Pani Dyrektor. Nad częścią artystyczną czuwały panie; Dorota Oskroba i Barbara Zaniewicz.

         


STYPENDYSTKI MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO Z KLASY TRZECIEJ 

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyła się już 15 Gala Stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego. W gronie stypendystów artystycznych przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego znalazło się aż 3 uczennice z klasy trzeciej z naszej szkoły: Zuzanna Bochman, Emilia Szcześniak i Marta Wardak. Wszystkie dziewczynki otrzymały stypendia w dziedzinie muzyki. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu i wierzymy, że nadal będą rozwijały swoje talenty muzyczne i realizowały swoje pasje.

   Zuzanna Bochman  


"Piękna cegiełka"

Myśl  cytatu H. Sienkiewicza- ,,Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ono daje życie", zainspirowała serduszka społeczności szkolnej i wielkie serca Rodziców, a w szczególności Rodziców klasy 1 ,,d" do wsparcia i pomocy chorej Lence Wiśniewskiej-  siostrze bliźniaczce naszego ucznia z klasy pierwszej. W dwóch budynkach w tzw. ,,małej i dużej jedynce", zostały zorganizowane kiermasze wielkanocne, z których dochód został przeznaczony na kosztowne leczenie i rehabilitację Lenki.

Przysłowiowa ,,piękna cegiełka" powędrowała na konto Fundacji  Siepomaga dla Lenki Wiśniewskiej. Organizatorki dziękują serdecznie za wielki wkład całej społeczności szkolnej, Dyrekcji, Wolontariatowi działającemu w  naszej szkole, paniom ze świetlic, nauczycielom, rodzicom.

 

    więcej zdjęć

Bożena Śledź i Marta Magnuszewska


Alicja w zaczarowanym ogrodzie 

28 marca klasa III C wraz z wychowawczynią  udała się do ŁOK na przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. W zaczarowany świat baśni przeniosła dzieci  Alicja- tytułowa bohaterka przedstawienia pt. "Alicja w zaczarowanym ogrodzie". Uczniom bardzo podobał się spektakl, w którym mogli zachwycać się nie tylko wspaniałą grą aktorską wykonawców, ale także podziwiać efekty świetlne , dźwiękowe i grę na instrumentach strunowych.

Dorota Oskroba


Warsztaty Wielkanocne w Muzeum Regionalnym w Łukowie 

Przed świętami uczniowie klasy IF wzięli udział w warsztatach, podczas których poznali dawne zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dzieci wysłuchały pogawędki o zwyczajach i tradycjach Wielkanocnych oraz poznały metody i techniki farbowania jajek naturalnymi barwnikami. Podczas zajęć zaprezentowane zostały zapomniane łukowskie wzory ozdabiania pisanek wykonywane różnymi technikami. 
Zajęcia poprowadziła członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Łukowie Edyta Sak. 

Ewa Dąbrowska 

 


Pierwszy dzień wiosny

Dzień 21 marca, pierwszy etap szkolny przywitał wiosnę  bajkowo i z nową inspiracją do wszelkich działań. W tym ,,magicznym" dniu, nie tylko uczniowie pokazali swoje umiejętności w różnych dziedzinach takich jak: taniec, śpiew, recytacja, gra na różnych instrumentach muzycznych, predyspozycje sportowe, plastyczne i techniczne. Wszystkie Panie  wychowawczynie na czele z panią dyrektor Barbarą Czubaszek, wykazały się pełną kreatywnością, pomysłowością i wielkim poczuciem humoru, wcielając się w postaci znanych bajek, książek i filmów dla dzieci.

 W trakcie zabawy, uczniowie mieli możliwość  rozpoznania swoich pozytywnych idoli i ulubieńców. Wielką atrakcją w trakcie imprezy, był show mistrza karate- p. Pawła Głowackiego i jego najmłodszych podopiecznych z naszej szkoły.

 Świetna zabawa była prawdziwą inspiracją do radości i tęsknoty za WIOSNĄ.

Serdeczne podziękowania dla pani Agnieszki Peryt za pomoc w zorganizowaniu  imprezy.

  Bożena  Śledź, Marta  Magnuszewska

           

 


Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej

12 marca 2018r. klasa III f miała przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Dzień Kobiet na wesoło”- przygotowanym przez uczestników Terapii Zajęciowej w Łukowie. Kolejny raz uczniowie mogli podziwiać pomysłowość twórców i grę aktorów oraz doświadczyć wspaniałych przeżyć. Była to żywa lekcja tolerancji i akceptacji.

Jolanta Kowalczyk


Klasa IF w Policealnym Medycznym Studium Zawodowym w Łukowie  

W czwartek 15 marca dzieci z klasy 1F wzięły udział w zajęciach promujących zachowania zdrowotne. Dzieci uczestniczyły  w pogadance oraz warsztatach tematycznych dotyczących profilaktyki próchnicy. Zajęcia z zakresu edukacji stomatologicznej przeprowadziły słuchaczki higienistki stomatologicznej.

       


Muzykoterapia

W  marcu na przebudzenie przedwiosenne, klasa 1d uczestniczyła w kolejnym cyklu Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej. Wyciszeni, uspokojeni, zrelaksowani uczniowie wyrażali swoje emocje i doznania w czasie sesji.

 

                                                                                     Bożena Śledź, Marta Magnuszewska


Wycieczka do Białej Podlaskiej

9 marca 2018 r. klasa III d i Klasa III g pojechały na wycieczkę do Białej Podlaskiej, gdzie uczniowie  trzeci już raz odwiedzili  Multicentrum i Bibliotekę Barwną. Biblioteka Barwna to nowoczesna biblioteka na miarę XXI wieku. Dzieci uczestniczyły w interesujących zajęciach, podczas których mogły samodzielnie tworzyć zagadki,  wiersze i rymowanki, poznały ciekawy i szeroki księgozbiór  biblioteczny.

Multicentrum to szeroka gama różnego rodzaju zajęć z różnych dziedzin. Najbardziej spodobały się dzieciom zajęcia  z multisztuki,  multijęzyka , multinauki. Uczniowie tworzyli ciekawe prace graficzne z użyciem nowoczesnego programu komputerowego, doskonalili  język angielski z wykorzystaniem programu edukacyjnego i tablicy multimedialnej, wykonywali doświadczenia i eksperymenty z zakresu fizyki, tworzyli własne budowle z klocków K’nex.

Wszystkie te zajęcia i zabawy dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń, a najbardziej doskonaliły ich kreatywność.

Organizatorki: Danuta Domańska, Marzena Jastrzębska


8 marca - obchody Dnia Kobiet w klasie I f

Klasa I F Dzień Kobiet świętowała w pizzerii Da Grasso.

Dzieci uczestniczyły w Warsztatach Małego Kucharza. Pod okiem fachowców poznawały proces powstawania pizzy.

Z zapałem lepiły i wałkowały ciasto oraz  nadawały indywidualny smak, dobierając ulubione składniki.

Wszyscy perfekcyjnie poradzili sobie ze składaniem pudełek na własnoręcznie wykonaną pizzę, która smakowała wyśmienicie.

Wszyscy zdobyli dyplom Małego Kucharza, zadowoleni i najedzeni wrócili do domów.

To był pracowity dzień,  pełen wrażeń – nie tylko kulinarnych!

  


Dzień Kobiet w I d

W dniu 8 marca 2018 r. okazało się, że w naszej szkole istnieje jedyny oddział żeński, liczący 22 dziewczynki. Jest to klasa 1d. Jedynymi mężczyznami są  wychowawcy: Bożydar Śledź i Martus  Magnuszewski- ,,Szpak".  Ci Panowie zadbali o ,,Kobietki" w dniu ich Święta. Były kwiaty, czekoladki, ciepłe frytki i słodkie soczki.

 W tym dniu śmiechu, zabawy i radości nie zabrakło.

 


Zajęcia techniczne z udziałem rodziców

28 lutego 2018r. w klasie 1d na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych, odbyły się zajęcia techniczne z udziałem Rodziców. Tematem pracy było wykonywanie wspólnie z dziećmi- wielkanocnych zajączków. Między innymi, wytwory naszych prac, przeznaczone będą na charytatywny  kiermasz wielkanocny, który odbędzie w dniach: 23.03, 26.03,27.03,28.03. 2018r. w ,,Małej Jedynce" ul. Stasia i Nel. Dochód z kiermaszu przeznaczamy na kosztowne leczenie i rehabilitację Lenki Wiśniewskiej - siostry bliźniaczki naszego ucznia z klasy. Wszyscy Rodzice kl.1d z wielkim zaangażowaniem włączyli się w ten szczytny cel.

 

                                                                          Bożena Śledź, Marta Magnuszewska


Zajęcia w Studium Medycznym w Łukowie

Dbając o prawidłowy rozwój dzieci i prowadzenie działań z zakresu profilaktyki zdrowotnej, uczniowie klas pierwszych i drugich biorą udział (poniedziałki)  w zajęciach profilaktyki próchnicy i chorób jamy ustnej. Zajęcia i pokazy na profesjonalnym sprzęcie, zorganizowane  są przez Medyczne  Studium w Łukowie.

                                                                                Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

 

 


,, I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing"

24 stycznia 2018 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w multimedialnej lekcji  - ,, I kto to mówi?. Czyli jak powstaje dubbing". Zajęcia są częścią  Ogólnopolskiego Programu Edukacji Filmowej.

Lekcja prowadzona przez aktora z Centrum Edukacji Filmowej miała na celu zapoznanie uczniów z tajnikami dubbingu.

Podczas  wirtualnych zajęć, dzieci poznały etapy pracy przy dubbingowaniu, odkryły - kto użycza głosu znanym postaciom z filmu.  Podczas warsztatów z aktorem wykonały szereg ćwiczeń na dykcję, nagrywały własny dubbing do fragmentu filmu- ,,Asterix i Obelix". Na zakończenie obejrzały pełnometrażowy film- ,,Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie".  Uczniowie byli bardzo zadowoleni z ,,nietypowej lekcji" i mamy nadzieję, że będziemy korzystać z ofert i propozycji różnych lekcji i warsztatów edukacyjnych CEF.

Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

  


,, Kulinarne" zajęcia dla klas 1-2. Wypiek pierniczków.


Bal karnawałowy

Tak się bawią, tak się bawią uczniowie klas 1-3 na balu karnawałowym 2018r.! Dziewczęta i chłopcy z klasy 1 d zadziwili  swoją wychowawczynię gracją i wyczuciem rytmu.


II miejsce EMILKI SZCZEŚNIAK  w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Rozśpiewane ZOO"

W Zamościu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Rozśpiewane ZOO". Już od 5 lat Ogród Zoologiczny im.Stefana Milera w Zamościu wraz ze Szkołą Muzyczną "YAMAHA" i Fundacją dla Zwierząt "TECTRUM" organizuje konkurs piosenki. Utwory, z którymi na scenie wystąpić mogą młodzi wokaliści, muszą opowiadać o zwierzakach.Po wysłuchaniu wszystkich uczestników ogólnopolskiego konkursu, w którym udział wzięli wokaliści z różnych miejscowości naszego kraju , jury postanowiło przyznać nagrody. W kategorii wiekowej od 6 do 9 lat , II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły EMILKA SZCZEŚNIAK. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych! ___

,, I  Ty możesz zostać Świętym  Mikołajem"

    Uczniowie klasy 1 ,,d" w dniu   06.12.2017r.  postanowili zostać  Mikołajami i obdarować swoich najbliższych  smakowitym prezentem - własnoręcznie wykonaną pizzą. W tym celu udali się na warsztaty kulinarne do ,,Bella Agatina", gdzie poznali tajniki wypieku najlepszej pizzy. Czy pizza była znakomita??? Chyba tak!!!


,,Muzykoterapia dla ciała i ducha" - fale dźwiękowe  odzwierciedleniem fizyki.

       Pod czujnym  okiem p. terapeutki Joanny Celińskiej, klasa 1 ,,d" poznała  pierwsze tajniki fizyki.

  Realizując cykliczne zajęcia - ,,Koncert kamertonów" doświadczono, że kamertony emitują naturalną falę w skali pitagorajskiej,  która przywraca do stanu harmonii i tym samym uspokojenia psychiki i zrelaksowania się.

 

 


Konkurs recytatorski „Moja Niepodległa"

7 listopada 2017 roku w Galerii PROwizorium ŁOK odbył się konkurs recytatorski „Moja Niepodległa". Konkurs w ramach Łukowskiej Mocy Kultury „Moja Niepodległa" zorganizowali: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Komisja w składzie: Jolanta Zienkiewicz Gnas, Kacper Sacharczuk oraz Alicja Tomaszewska po wysłuchaniu recytatorów przyznała nagrody 11 laureatom w czterech kategoriach wiekowych. Wśród nich  znalazły się nasze dwie uczennice: Julia Drozd z III C (op.p. Dorota Oskroba) i Zosia Kowalczyk z III G ( op.p. Marzena Jastrzębska). Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i wystąpią w Koncercie Laureatów, który odbędzie się w piątek 10 listopada 2017 roku o godz. 13.00 w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. GRATULUJEMY!

        


Wycieczka klasy III c

27.10.2017r. uczniowie kl. III C wraz z wychowawczynią odwiedzili Lublin. Dzieci swoją wycieczkę rozpoczęły od wizyty w Teatrze  im. Hansa Christiana Andersena. Tam uczniowie obejrzeli przestawienie pt. „Koziołek Kręciołek”, w czasie którego, wraz ze wspomnianym bohaterem wyruszyły  w podróż  odkrywania tego, co nieznane.  Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin „Mania Skakania”, w którym dzieci,  mając do dyspozycji szereg różnorodnych trampolin i innych atrakcji, bardzo aktywnie spędziły czas. Po tak wyczerpującej zabawie ruchowej i pysznym obiedzie przyszła pora na rozwijanie swojej wyobraźni i zdolności konstrukcyjnych na Wystawie Klocków LEGO. Uczniowie mieli nie tylko możliwość tworzenia własnych budowli, ale również obejrzenia niesamowitych, wielkich budowli złożonych z kilku milionów klocków i eksponatów interaktywnych.

                                                                                                                         Dorota Oskroba 

 


„Mobilne planetarium w naszej szkole''

        Nasza szkoła otwarta jest na różne, ciekawe przedsięwzięcia.  25 października 2017r .w „Małej jedynce" gościliśmy mobilne planetarium. Uczniowie klas pierwszych i drugich  z wychowawcami, uczestniczyli w edukacyjnym seansie – „Zaczarowana  rafa". Ogromna kopuła w środku kryła wiele podwodnych wrażeń. Dzieci pogłębiły swoją  wiedzę dzięki  niepowtarzalnym widokom  z głębin oceanu, gdzie mogły również popływać z rekinami.


„Dźwięk, którego nie ma, ale słychać go i czuć"

Klasa 1, „d" ponownie uczestniczyła w cyklicznej sesji Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej –„Koncert kamertonów", prowadzonej przez terapeutkę panią Joannę Celińską.

Każda komórka w ciele wydaje dźwięk. Ten dźwięk jest życiem w samym sobie. Komórki natomiast mogą być pobudzane i stymulowane przez dźwięk i muzykę. Każda część ciała posiada mieszany wzorzec harmonijny. Ten wzorzec jest obecnie odczytywany i może być „wgrywany" do organizmu i pojedynczej struktury. (dr Peter Guy Hanners)

Na naszej sesji Pani terapeutka zaprezentowała kilka technik kamertonowych, przede wszystkim  dla wyciszenia, relaksu, wrażeń słuchowych.  Zmiany w brzmieniu dźwięku sugerują, co się dzieje w ciele.  A co się dzieje z emocjami dzieci?  Zdjęcia mówią same za siebie.

                                                                         Bożena Śledź

https://drive.google.com/drive/folders/0B5SY925eFMDWLU05aGdSNElwazg

ROK SZKOLNY 2016/2017
w archiwum

ROK SZKOLNY 2015/2016

w archiwum


Rok szkolny 2014/2015
w archiwum

 

Rok szkolny 2012/2013

Kulturalni uczniowie "Jedynki"

W roku szkolnym 2012/13, podobnie jak w roku ubiegłym, w szkole przy ul. Stasia i Nel trwał konkurs KULTURALNA KLASA. Obejmował wszystkie klasy pierwsze i drugie uczące się w tym budynku. Nad jego przebiegiem czuwała Barbara Czubaszek wspólnie z panią dyrektor Danutą Nurzyńską oraz wychowawczyniami klas I - II. Konkurs trwał przez cały rok szkolny i miał na celu poprawę zachowania dzieci na przerwach, osłabienie zachowań agresywnych, wprowadzał elementy zabawy i rywalizacji. Uczniowie mieli 10 zadań do wdrożenia w ciągu kolejnych miesięcy. Dotyczyły one nie tylko zachowania na przerwach, ale np. dbałości o wspólne dobro, estetyki pracowni
i korytarza, wspólnego świętowania itd.

Za każde osiągnięte zadanie cała klasa otrzymywała serduszko. Na głównym korytarzu pojawiła się tablica, na której znajdował się ranking klas.

Systematycznie co miesiąc odbywały się apele szkolne, na których pani dyrektor D. Nurzyńska podsumowywała działania, a B. Czubaszek wprowadzała w nowe zadania.

Szczególne ważnym wydarzeniem w każdej klasie był wybór KULTURALNEGO UCZNIA i KULTURALNEJ UCZENNICY.

Na ten zaszczytny tytuł zasłużyli:

  • Emilia Śledź i Mikołaj Samujło z kl. II a,

  • Karolina Antoniak i Karol Tomasiak z kl. II b,

  • Zuzanna Chruściel i Jakub Aniszewski z kl. II e,

  • Julia Wysokińska i Dawid Wysokiński z kl. I a,

  • Filip Baranowski i Magdalena Cisiak z kl. I b,

  • Dominik Izdebski i Dobrosława Nowicka z kl. I c,

  • Dawid Radomyski i Wiktoria Skwarek z kl. I d,

  • Jakub Buczkowski i Aleksandra Rybka z kl. I e

  • Natalia Sałata i Bartosz Paszkiewicz z kl. I f.

Ci uczniowie na uroczystym apelu otrzymali wspaniałe złote medale i pamiątkowe dyplomy. Również każdej klasie udało się zdobyć (nieraz z trudem) tytuł „Kulturalna Klasa” oraz otrzymać dyplom.

Złote medale, które wzbudziły podziw wielu osób, przygotowała p. Marzena Jastrzębska, a dyplomy p. Barbara Czubaszek.


więcej zdjęć w galerii


„ELEKTRO ODPOWIEDZIALNI”

W ramach projektu „ELEKTRO ODPOWIEDZIALNI” dnia 16 maja uczniowie klasy III D wzięli udział w trzygodzinnych zajęciach warsztatowych, podczas których dowiedzieli się czym są i jak postępować z elektrośmieciami. Warsztaty przeprowadził jeden z animatorów z Wysp Leonarda Akademii Dzieci Ciekawych Świata (www.wyspyleonarda.pl)

Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu elektrośmieci. Poprzez aktywny, kreatywny udział w zabawach uczyli się prawidłowej postawy zaangażowania w czynną ochronę środowiska i promocję postaw prośrodowiskowych.

Uczniowie mieli okazję przekonać się, że suszarka do włosów czy toster nie są "zwykłym" plastikiem, który można wrzucić do żółtego pojemnika! Teraz wiedzą, że chcąc pozbyć się elektrośmieci muszą dostarczyć je do specjalnego "punktu" lub oddać w sklepie - jeśli ich rodzice kupują nowy sprzęt. W kolejnej części spotkania uczniowie w zespołach wykonali ciekawe plakaty pt. „ Elektro odpowiedzialni”. Wszystkie prace zostały nagrodzone.


więcej zdjęć w galerii


Dzień Ziemi w „małej” Jedynce

23 kwietnia w szkole przy ul. Stasia i Nel obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Zgromadzone w sali gimnastycznej dzieci z zainteresowaniem przywitały zaproszonego Gościa - Panią Karolinę Barc- specjalistkę służby leśnej z Nadleśnictwa Łuków i wysłuchały jej opowiadania o ciekawostkach rezerwatu Jata. Umiały prawidłowo odpowiedzieć na wiele zadanych pytań, a w nagrodę otrzymały drobne upominki. Potem wszyscy obejrzeli montaż słowno- muzyczny „Przyjaciele rezerwatu Jata”. Poznali historię niegrzecznego chłopca, który niszczył przyrodę, ale potem zmienił swoje zachowanie. Widzom bardzo podobały się kolorowe kostiumy, maski i wesołe tańce „zwierzątek”. Uwagę wszystkich zwracała piękna scenografia, którą wykonały panie: Iwona Dębowska, Agnieszka Peryt oraz Aniela Dulniak. Całość przygotowała i poprowadziła pani Bożena Śledź.

Dodatkową atrakcją była wystawa prac plastycznych wykonanych przez klasę II e, pod kierunkiem p. Barbary Czubaszek. W części artystycznej wzięli udział: Anastazja Klimiuk, Weronika Salamończyk, Gabryś Kardas, Dominik Łaguń, Julia Stolarczyk, Weronika Mazur, Arenika Sobota, Paulina Łazuga, Justyna Kucharska.

Relację można obejrzeć na stronie Magnes TV.

Barbara Czubaszek


więcej zdjęć w galerii


Święto Szkoły

W tym roku szkolnym Święto Szkoły obchodzono w dniu 27 listopada.

W szkole przy ul. Stasia i Nel już kilka tygodni wcześniej został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I- II pt. „Ks. Grzegorz Piramowicz – patron naszej szkoły”. Organizatorką i pomysłodawczynią konkursu była Barbara Czubaszek. Z około 90 prac, jury w składzie: p. M. Chudzik, p. I. Dębowska, p. A. Peryt wybrało najlepsze.

I miejsce otrzymał  Konrad Kania  z kl. II b.

II miejsce Dominika Piros z kl. I b, Krzysztof Kania z kl. II a i Alan Szaniawski z kl. II b.

III miejsce zajęła Ola Markiewicz  z kl. I b, Anna Chacińska  z kl. II a i Hubert Waniak z kl. II e.

więcej zdjęć w galerii

Liczna grupa uczniów otrzymała wyróżnienia. Wiele prac ozdabiało korytarz szkolny, a postać patrona szkoły została przybliżona nie tylko uczniom, ale też rodzicom licznie odwiedzającym szkołę. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się nie tylko wystawa pokonkursowa, ale piękna dekoracja korytarza, autorstwa p. Iwony Dębowskiej.

Panie Anna Malon i Elżbieta Beczek były organizatorkami innego konkursu dla klas III pt. „Życie i działalność ks. Grzegorza Piramowicza”.

W dniu Święta Szkoły klasy 0 – II uczestniczyły w apelu przygotowanym przez starszych kolegów. W ciekawy i humorystyczny sposób przedstawiono historię naszej szkoły i  realia życia szkolnego. Podczas tej uroczystości laureaci obu konkursów otrzymali dyplomy i nagrody, a całość uświetnili swoją obecnością zaproszeni Goście. 

Barbara Czubaszek

Konkurs pod hasłem KULTURALNA KLASA

            Od stycznia  roku szkolnego 2011/12 w szkole przy ul. Stasia i Nel trwał konkurs pod hasłem KULTURALNA KLASA. Regulamin i  formę konkursu opracowała Barbara Czubaszek, a nad  jego przebiegiem czuwała wspólnie z panią dyrektor Danutą Nurzyńską oraz wychowawczyniami klas I - II.

Konkurs miał na celu  poprawę zachowania dzieci na przerwach, wprowadzał elementy zabawy i rywalizacji. Uczniowie mieli  następujące zadania do opanowania w ciągu kolejnych miesięcy:  

w styczniu    -  SPOKOJNIE CHODZIMY PO  KORYTARZU ( nie biegamy),

w lutym   -   ZACHOWUJEMY SIĘ CICHO (nie hałasujemy, nie piszczymy),

w marcu     -     WŁAŚCIWIE   ZACHOWUJEMY SIĘ W ŁAZIENKACH,

w kwietniu    -   JESTEŚMY DOBRYMI KOLEŻANKAMI, KOLEGAMI (nie bijemy, nie popychamy innych),

w maju   -   KULTURALNIE    SPĘDZAMY    WOLNY CZAS W SZKOLE.

     Za każde osiągnięte zadanie cała klasa otrzymywała serduszko. Na głównym korytarzu pojawiła się tablica, na której znajdował się ranking klas.  Niestety, osiągnięte serduszko też można było stracić.

Systematycznie co miesiąc odbywały się apele szkolne, na których pani dyrektor D. Nurzyńska  podsumowywała działania i wprowadzała w nowe zadania.

Konkurs przyniósł dużo emocji, dzieci śledziły wyniki na tablicy, przejmowały się zwłaszcza utratą zdobytego punktu.

Oczywiście u niektórych uczniów zapał szybko wygasł, ale całe zespoły klasowe motywowały się do rywalizacji. W czerwcu odbyło się podsumowanie konkursu. Każda klasa zdobyła tytuł „Kulturalna Klasa”, otrzymała dyplom i słodką nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.

B.Czubaszek

więcej zdjęć w galerii


Dzień Kibica

Znowu w szkole przy ul. Stasia i Nel zrobiło się kolorowo, wesoło i tanecznie. 12 czerwca odbył się Dzień Kibica i nieprzypadkowo zbiegł się z terminem meczu Polska : Rosja. Od rana wszyscy malowali twarze, zakładali szaliki, wszędzie było biało – czerwono. Od kilku dni korytarz szkolny ozdabiały plakaty, gdzie każdy mógł nakleić lub narysować coś związanego z EURO 2012.  Na przerwach wszyscy tańczyli i śpiewali kibicując Polsce. Wieczorem okazało się, że to tylko dzięki nam Kuba Błaszczykowski strzelił wyrównującą bramkę ;))

B.Czubaszek

więcej zdjęć w galerii


Tydzień Życzliwości i Dobrego Zachowania

W dniach 14. 05- 18.05 w naszej szkole przy ul. Stasia i Nel obchodzony był TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DOBREGO ZACHOWANIA. Był on ujęty w Szkolnym Planie Zapobiegania Agresji i Przemocy, ale wynikał również z potrzeby zmotywowania dzieci do życzliwego, miłego zachowania w klasie i na przerwie. Cały tydzień był szczegółowo zaplanowany.

14 maja miał miejsce konkurs plastyczny na plakat „Nasza szkoła bez agresji”. Każda klasa przygotowała zespołowo kilka plakatów, z których wybrano jeden na konkurs. Prace oceniło  jury w składzie: p. A. Dziewulska, p. I. Dębowska.

15 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i  udekorowano plakatami korytarz.  Nowy element dekoracji wzbudził duże zainteresowanie dzieci. Prace były bardzo piękne, opatrzone ciekawymi hasłami. I miejsce zdobyła klasa I F, II miejsce I D, a III miejsce II F.

16 maja od rana trwał  Dzień radości i życzliwości. Dzieci przebrały się, a na  przerwach okazywały sobie życzliwość, miłe słowa, gesty. Było bardzo wesoło.

17 maja odbył się Dzień dobrych uczynków oraz  Wybór Kulturalnego Ucznia  i Kulturalnej Uczennicy w każdej klasie.

Tydzień zakończył uroczysty apel na którym podsumowano to, co działo się przez cztery dni, Kulturalnym Uczniom wręczono dyplomy, a całym klasom serduszka za ich zaangażowanie. Cały TYDZIEŃ przygotowała Barbara Czubaszek.

więcej zdjęć w galerii


Dzień Radości i Życzliwości

16 maja  nasza szkoła przy ul. Stasia i Nel przeżywała prawdziwy „najazd” dziwnych postaci. Były tam kotki,  panny młode, pielęgniarki, wróżki, kibice i „tajemnicze” osoby z czarnymi włosami. Był to Dzień Radości i Życzliwości - wpisujący się w TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DOBREGO ZACHOWANIA, ujęty w Szkolnym Planie Zapobiegania Agresji i Przemocy.

W tym dniu dzieci (i ich panie) przebrały się, na przerwach wszyscy okazywali sobie życzliwość, obdarowywali się drobnymi prezentami.

Każda przerwa była okazja do wesołej zabawy, królowało oczywiście „Koko- spoko”! Organizatorką Dnia była Barbara Czubaszek  oraz nauczycielki klas I – II.

więcej zdjęć w galerii

 


Wernisaż Hanny Wiącek

Ósmy marca oprócz życzeń i kwiatków dla pań przyniósł miłą niespodziankę. W Galerii „PROwizorium” Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż pani Hanny Wiącek. Zebranych gości powitał dyrektor ŁOK –u pan Artur Mydlak. Licznie przybyli przyjaciele, rodzina, znajomi, wielbiciele sztuki – podziwiali piękne pejzaże, otwarte kolorowe przestrzenie, rozpoznawali znane zakątki Kazimierza Dolnego oraz rodzinnego Łukowa. Uwagę przykuwał klimat, kolorystyka, nastrój tej twórczości, poetycko zatytułowanej „Malarskość”. Znalazła się też grupa najmłodszych odbiorców sztuki – uczniowie pani Hani.

Zajmując się twórczością plastyczną Hanna Wiącek stwarza swoim uczniom klimat  pozwalający na zainteresowanie się sztukami plastycznymi, umożliwia próby wypowiadania się poprzez język plastyki. Pozwala to na sukcesy dzieci na różnych konkursach plastycznych.   Ta ciekawa wystawa  była również okazją do wizyty w ŁOK- u  klasy Ie z wych. Barbarą Czubaszek i klasy I c z wych. Hanną Wiącek. Dzieci mogły wprowadzić w życie zasady zachowania się w miejscach publicznych. Wielka frajdę sprawiło im wybieranie swojego ulubionego obrazu oraz zagadki plastyczne.

więcej zdjęć w galerii
Wycieczka   do   Muzeum   Regionalnego     w  Łukowie

Poznajemy naszą przeszłość, historię różnych urządzeń i wynalazków :

1. Jak  powstaje   płótno ? –historia   wytwarzania i   produkowania   tkanin.

2. Stroje ludowe.

 

 

3. W pracowni garncarskiej.

 

 

4. Twórcy ludowi – rzeźba, kowalstwo.

 

5. Malarstwo współczesne. (28,34,37)

   Klasa IIIf


21 marca 2011r.
Pierwszy dzień wiosny

Wiosenny Turniej klas III

Prezentacja  klas  trzecich w wiosennych  strojach 
Symbole  wielkanocne  wykonane przez  dzieci
Barwny  korowód  klas
Żywa  Marzanna  - konkurs na najbardziej oryginalny strój
Palma  wielkanocna
Wiosenna  rywalizacja  sportowa


 


Spotkanie z lekarzem rodzinnym

 

W poniedziałek 14 marca klasę IIIf odwiedziła mama naszego kolegi Mikołaja pani Katarzyna Milcarz lekarz rodzinny.Uczyła nas, jak unikać bakterii i wirusów. Pokazywała , jak bakterie dostają się do płuc.Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.Pani doktor zorganizowała konkurs dla dzieci za dobrą odpowiedź rozdawała „słodkie marchewki, a dla zwycięzców przygotowała atrakcyjne nagrody.Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Wiemy, jak dbać o siebie, aby być zdrowym i Spotkanie bardzo nam się podobało. Było super.
                                                                                                                                                            Wiktoria Końka


więcej zdjęć

Jesienne wyprawy
czyli, co która klasa widziała ciekawego
 

 

Wycieczka do Bałtowa odbyła się 22.09. Po przyjeździe na miejsce kupiliśmy pamiątki. Potem poszliśmy do Jura Parku. Były tam fantastyczne makiety dinozaurów. Następnie malowaliśmy techniką postarzania gipsowe figurki na warsztatach paleontologicznych. Po obiedzie, najedzeni wyszaleliśmy się na placu zabaw. Tam odkopywaliśmy dinozaura! Było też safari...... Wycieczka była fantastyczna!!

Mikołaj Milcarz kl. IIIf

 

 22 września wybraliśmy się z kl. III f do Bałtowa. Długo jechaliśmy, ale kiedy wysiedliśmy z autokaru od razu mogliśmy kupić pamiątki. Potem z panią przewodniczką zwiedzaliśmy Jura Park. Następnie malowaliśmy płaskorzeźby dinozaurów i amonitów. Byliśmy też na placu zabaw, w wesołym miasteczku i wzięliśmy udział w safari. Wspaniałe przeżycia dał seans w kinie 5D.

Gosia Cabaj kl. IIId

 

 

 Wycieczka do Bałtowa odbyła się 22 IX. Gdy dojechaliśmy, na straganach kupowaliśmy pamiątki, potem zwiedzaliśmy Jura Park i muzeum. Na warsztatach paleontologicznych malowaliśmy skamieniałości. Potem zjedliśmy pyszny obiad. Na placu zabaw wykopywaliśmy szkielet dinozaura, wspinaliśmy się po pajęczynie i wesoło bawiliśmy się.

Następnie amerykańskim school busem jeździliśmy po Zwierzyńcu. Byliśmy też na małej i dużej karuzeli. Największą atrakcją był seans w kinie 5D. Na filmie o dinozaurach poruszały się fotele, pryskała woda i leciała para.

Aleksandra Kołomańska kl. IIIf

  

rys. Karolina Lendzion kl. IIId

 
więcej zdjęć z wycieczki


 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT