"Trzeciak" Publikacje Wydarzenia Koła zaint. Sukcesy Plan lekcji


ROK SZKOLNY 2016/2017
w archiwum

ROK SZKOLNY 2015/2016

w archiwum


Rok szkolny 2014/2015
w archiwum

 

Rok szkolny 2012/2013

Kulturalni uczniowie "Jedynki"

W roku szkolnym 2012/13, podobnie jak w roku ubiegłym, w szkole przy ul. Stasia i Nel trwał konkurs KULTURALNA KLASA. Obejmował wszystkie klasy pierwsze i drugie uczące się w tym budynku. Nad jego przebiegiem czuwała Barbara Czubaszek wspólnie z panią dyrektor Danutą Nurzyńską oraz wychowawczyniami klas I - II. Konkurs trwał przez cały rok szkolny i miał na celu poprawę zachowania dzieci na przerwach, osłabienie zachowań agresywnych, wprowadzał elementy zabawy i rywalizacji. Uczniowie mieli 10 zadań do wdrożenia w ciągu kolejnych miesięcy. Dotyczyły one nie tylko zachowania na przerwach, ale np. dbałości o wspólne dobro, estetyki pracowni
i korytarza, wspólnego świętowania itd.

Za każde osiągnięte zadanie cała klasa otrzymywała serduszko. Na głównym korytarzu pojawiła się tablica, na której znajdował się ranking klas.

Systematycznie co miesiąc odbywały się apele szkolne, na których pani dyrektor D. Nurzyńska podsumowywała działania, a B. Czubaszek wprowadzała w nowe zadania.

Szczególne ważnym wydarzeniem w każdej klasie był wybór KULTURALNEGO UCZNIA i KULTURALNEJ UCZENNICY.

Na ten zaszczytny tytuł zasłużyli:

  • Emilia Śledź i Mikołaj Samujło z kl. II a,

  • Karolina Antoniak i Karol Tomasiak z kl. II b,

  • Zuzanna Chruściel i Jakub Aniszewski z kl. II e,

  • Julia Wysokińska i Dawid Wysokiński z kl. I a,

  • Filip Baranowski i Magdalena Cisiak z kl. I b,

  • Dominik Izdebski i Dobrosława Nowicka z kl. I c,

  • Dawid Radomyski i Wiktoria Skwarek z kl. I d,

  • Jakub Buczkowski i Aleksandra Rybka z kl. I e

  • Natalia Sałata i Bartosz Paszkiewicz z kl. I f.

Ci uczniowie na uroczystym apelu otrzymali wspaniałe złote medale i pamiątkowe dyplomy. Również każdej klasie udało się zdobyć (nieraz z trudem) tytuł „Kulturalna Klasa” oraz otrzymać dyplom.

Złote medale, które wzbudziły podziw wielu osób, przygotowała p. Marzena Jastrzębska, a dyplomy p. Barbara Czubaszek.


więcej zdjęć w galerii


„ELEKTRO ODPOWIEDZIALNI”

W ramach projektu „ELEKTRO ODPOWIEDZIALNI” dnia 16 maja uczniowie klasy III D wzięli udział w trzygodzinnych zajęciach warsztatowych, podczas których dowiedzieli się czym są i jak postępować z elektrośmieciami. Warsztaty przeprowadził jeden z animatorów z Wysp Leonarda Akademii Dzieci Ciekawych Świata (www.wyspyleonarda.pl)

Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu elektrośmieci. Poprzez aktywny, kreatywny udział w zabawach uczyli się prawidłowej postawy zaangażowania w czynną ochronę środowiska i promocję postaw prośrodowiskowych.

Uczniowie mieli okazję przekonać się, że suszarka do włosów czy toster nie są "zwykłym" plastikiem, który można wrzucić do żółtego pojemnika! Teraz wiedzą, że chcąc pozbyć się elektrośmieci muszą dostarczyć je do specjalnego "punktu" lub oddać w sklepie - jeśli ich rodzice kupują nowy sprzęt. W kolejnej części spotkania uczniowie w zespołach wykonali ciekawe plakaty pt. „ Elektro odpowiedzialni”. Wszystkie prace zostały nagrodzone.


więcej zdjęć w galerii


Dzień Ziemi w „małej” Jedynce

23 kwietnia w szkole przy ul. Stasia i Nel obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Zgromadzone w sali gimnastycznej dzieci z zainteresowaniem przywitały zaproszonego Gościa - Panią Karolinę Barc- specjalistkę służby leśnej z Nadleśnictwa Łuków i wysłuchały jej opowiadania o ciekawostkach rezerwatu Jata. Umiały prawidłowo odpowiedzieć na wiele zadanych pytań, a w nagrodę otrzymały drobne upominki. Potem wszyscy obejrzeli montaż słowno- muzyczny „Przyjaciele rezerwatu Jata”. Poznali historię niegrzecznego chłopca, który niszczył przyrodę, ale potem zmienił swoje zachowanie. Widzom bardzo podobały się kolorowe kostiumy, maski i wesołe tańce „zwierzątek”. Uwagę wszystkich zwracała piękna scenografia, którą wykonały panie: Iwona Dębowska, Agnieszka Peryt oraz Aniela Dulniak. Całość przygotowała i poprowadziła pani Bożena Śledź.

Dodatkową atrakcją była wystawa prac plastycznych wykonanych przez klasę II e, pod kierunkiem p. Barbary Czubaszek. W części artystycznej wzięli udział: Anastazja Klimiuk, Weronika Salamończyk, Gabryś Kardas, Dominik Łaguń, Julia Stolarczyk, Weronika Mazur, Arenika Sobota, Paulina Łazuga, Justyna Kucharska.

Relację można obejrzeć na stronie Magnes TV.

Barbara Czubaszek


więcej zdjęć w galerii


Święto Szkoły

W tym roku szkolnym Święto Szkoły obchodzono w dniu 27 listopada.

W szkole przy ul. Stasia i Nel już kilka tygodni wcześniej został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I- II pt. „Ks. Grzegorz Piramowicz – patron naszej szkoły”. Organizatorką i pomysłodawczynią konkursu była Barbara Czubaszek. Z około 90 prac, jury w składzie: p. M. Chudzik, p. I. Dębowska, p. A. Peryt wybrało najlepsze.

I miejsce otrzymał  Konrad Kania  z kl. II b.

II miejsce Dominika Piros z kl. I b, Krzysztof Kania z kl. II a i Alan Szaniawski z kl. II b.

III miejsce zajęła Ola Markiewicz  z kl. I b, Anna Chacińska  z kl. II a i Hubert Waniak z kl. II e.

więcej zdjęć w galerii

Liczna grupa uczniów otrzymała wyróżnienia. Wiele prac ozdabiało korytarz szkolny, a postać patrona szkoły została przybliżona nie tylko uczniom, ale też rodzicom licznie odwiedzającym szkołę. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się nie tylko wystawa pokonkursowa, ale piękna dekoracja korytarza, autorstwa p. Iwony Dębowskiej.

Panie Anna Malon i Elżbieta Beczek były organizatorkami innego konkursu dla klas III pt. „Życie i działalność ks. Grzegorza Piramowicza”.

W dniu Święta Szkoły klasy 0 – II uczestniczyły w apelu przygotowanym przez starszych kolegów. W ciekawy i humorystyczny sposób przedstawiono historię naszej szkoły i  realia życia szkolnego. Podczas tej uroczystości laureaci obu konkursów otrzymali dyplomy i nagrody, a całość uświetnili swoją obecnością zaproszeni Goście. 

Barbara Czubaszek

Konkurs pod hasłem KULTURALNA KLASA

            Od stycznia  roku szkolnego 2011/12 w szkole przy ul. Stasia i Nel trwał konkurs pod hasłem KULTURALNA KLASA. Regulamin i  formę konkursu opracowała Barbara Czubaszek, a nad  jego przebiegiem czuwała wspólnie z panią dyrektor Danutą Nurzyńską oraz wychowawczyniami klas I - II.

Konkurs miał na celu  poprawę zachowania dzieci na przerwach, wprowadzał elementy zabawy i rywalizacji. Uczniowie mieli  następujące zadania do opanowania w ciągu kolejnych miesięcy:  

w styczniu    -  SPOKOJNIE CHODZIMY PO  KORYTARZU ( nie biegamy),

w lutym   -   ZACHOWUJEMY SIĘ CICHO (nie hałasujemy, nie piszczymy),

w marcu     -     WŁAŚCIWIE   ZACHOWUJEMY SIĘ W ŁAZIENKACH,

w kwietniu    -   JESTEŚMY DOBRYMI KOLEŻANKAMI, KOLEGAMI (nie bijemy, nie popychamy innych),

w maju   -   KULTURALNIE    SPĘDZAMY    WOLNY CZAS W SZKOLE.

     Za każde osiągnięte zadanie cała klasa otrzymywała serduszko. Na głównym korytarzu pojawiła się tablica, na której znajdował się ranking klas.  Niestety, osiągnięte serduszko też można było stracić.

Systematycznie co miesiąc odbywały się apele szkolne, na których pani dyrektor D. Nurzyńska  podsumowywała działania i wprowadzała w nowe zadania.

Konkurs przyniósł dużo emocji, dzieci śledziły wyniki na tablicy, przejmowały się zwłaszcza utratą zdobytego punktu.

Oczywiście u niektórych uczniów zapał szybko wygasł, ale całe zespoły klasowe motywowały się do rywalizacji. W czerwcu odbyło się podsumowanie konkursu. Każda klasa zdobyła tytuł „Kulturalna Klasa”, otrzymała dyplom i słodką nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.

B.Czubaszek

więcej zdjęć w galerii


Dzień Kibica

Znowu w szkole przy ul. Stasia i Nel zrobiło się kolorowo, wesoło i tanecznie. 12 czerwca odbył się Dzień Kibica i nieprzypadkowo zbiegł się z terminem meczu Polska : Rosja. Od rana wszyscy malowali twarze, zakładali szaliki, wszędzie było biało – czerwono. Od kilku dni korytarz szkolny ozdabiały plakaty, gdzie każdy mógł nakleić lub narysować coś związanego z EURO 2012.  Na przerwach wszyscy tańczyli i śpiewali kibicując Polsce. Wieczorem okazało się, że to tylko dzięki nam Kuba Błaszczykowski strzelił wyrównującą bramkę ;))

B.Czubaszek

więcej zdjęć w galerii


Tydzień Życzliwości i Dobrego Zachowania

W dniach 14. 05- 18.05 w naszej szkole przy ul. Stasia i Nel obchodzony był TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DOBREGO ZACHOWANIA. Był on ujęty w Szkolnym Planie Zapobiegania Agresji i Przemocy, ale wynikał również z potrzeby zmotywowania dzieci do życzliwego, miłego zachowania w klasie i na przerwie. Cały tydzień był szczegółowo zaplanowany.

14 maja miał miejsce konkurs plastyczny na plakat „Nasza szkoła bez agresji”. Każda klasa przygotowała zespołowo kilka plakatów, z których wybrano jeden na konkurs. Prace oceniło  jury w składzie: p. A. Dziewulska, p. I. Dębowska.

15 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i  udekorowano plakatami korytarz.  Nowy element dekoracji wzbudził duże zainteresowanie dzieci. Prace były bardzo piękne, opatrzone ciekawymi hasłami. I miejsce zdobyła klasa I F, II miejsce I D, a III miejsce II F.

16 maja od rana trwał  Dzień radości i życzliwości. Dzieci przebrały się, a na  przerwach okazywały sobie życzliwość, miłe słowa, gesty. Było bardzo wesoło.

17 maja odbył się Dzień dobrych uczynków oraz  Wybór Kulturalnego Ucznia  i Kulturalnej Uczennicy w każdej klasie.

Tydzień zakończył uroczysty apel na którym podsumowano to, co działo się przez cztery dni, Kulturalnym Uczniom wręczono dyplomy, a całym klasom serduszka za ich zaangażowanie. Cały TYDZIEŃ przygotowała Barbara Czubaszek.

więcej zdjęć w galerii


Dzień Radości i Życzliwości

16 maja  nasza szkoła przy ul. Stasia i Nel przeżywała prawdziwy „najazd” dziwnych postaci. Były tam kotki,  panny młode, pielęgniarki, wróżki, kibice i „tajemnicze” osoby z czarnymi włosami. Był to Dzień Radości i Życzliwości - wpisujący się w TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DOBREGO ZACHOWANIA, ujęty w Szkolnym Planie Zapobiegania Agresji i Przemocy.

W tym dniu dzieci (i ich panie) przebrały się, na przerwach wszyscy okazywali sobie życzliwość, obdarowywali się drobnymi prezentami.

Każda przerwa była okazja do wesołej zabawy, królowało oczywiście „Koko- spoko”! Organizatorką Dnia była Barbara Czubaszek  oraz nauczycielki klas I – II.

więcej zdjęć w galerii

 


Wernisaż Hanny Wiącek

Ósmy marca oprócz życzeń i kwiatków dla pań przyniósł miłą niespodziankę. W Galerii „PROwizorium” Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż pani Hanny Wiącek. Zebranych gości powitał dyrektor ŁOK –u pan Artur Mydlak. Licznie przybyli przyjaciele, rodzina, znajomi, wielbiciele sztuki – podziwiali piękne pejzaże, otwarte kolorowe przestrzenie, rozpoznawali znane zakątki Kazimierza Dolnego oraz rodzinnego Łukowa. Uwagę przykuwał klimat, kolorystyka, nastrój tej twórczości, poetycko zatytułowanej „Malarskość”. Znalazła się też grupa najmłodszych odbiorców sztuki – uczniowie pani Hani.

Zajmując się twórczością plastyczną Hanna Wiącek stwarza swoim uczniom klimat  pozwalający na zainteresowanie się sztukami plastycznymi, umożliwia próby wypowiadania się poprzez język plastyki. Pozwala to na sukcesy dzieci na różnych konkursach plastycznych.   Ta ciekawa wystawa  była również okazją do wizyty w ŁOK- u  klasy Ie z wych. Barbarą Czubaszek i klasy I c z wych. Hanną Wiącek. Dzieci mogły wprowadzić w życie zasady zachowania się w miejscach publicznych. Wielka frajdę sprawiło im wybieranie swojego ulubionego obrazu oraz zagadki plastyczne.

więcej zdjęć w galerii
Wycieczka   do   Muzeum   Regionalnego     w  Łukowie

Poznajemy naszą przeszłość, historię różnych urządzeń i wynalazków :

1. Jak  powstaje   płótno ? –historia   wytwarzania i   produkowania   tkanin.

2. Stroje ludowe.

 

 

3. W pracowni garncarskiej.

 

 

4. Twórcy ludowi – rzeźba, kowalstwo.

 

5. Malarstwo współczesne. (28,34,37)

   Klasa IIIf


21 marca 2011r.
Pierwszy dzień wiosny

Wiosenny Turniej klas III

Prezentacja  klas  trzecich w wiosennych  strojach 
Symbole  wielkanocne  wykonane przez  dzieci
Barwny  korowód  klas
Żywa  Marzanna  - konkurs na najbardziej oryginalny strój
Palma  wielkanocna
Wiosenna  rywalizacja  sportowa


 


Spotkanie z lekarzem rodzinnym

 

W poniedziałek 14 marca klasę IIIf odwiedziła mama naszego kolegi Mikołaja pani Katarzyna Milcarz lekarz rodzinny.Uczyła nas, jak unikać bakterii i wirusów. Pokazywała , jak bakterie dostają się do płuc.Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.Pani doktor zorganizowała konkurs dla dzieci za dobrą odpowiedź rozdawała „słodkie marchewki, a dla zwycięzców przygotowała atrakcyjne nagrody.Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Wiemy, jak dbać o siebie, aby być zdrowym i Spotkanie bardzo nam się podobało. Było super.
                                                                                                                                                            Wiktoria Końka


więcej zdjęć

Jesienne wyprawy
czyli, co która klasa widziała ciekawego
 

 

Wycieczka do Bałtowa odbyła się 22.09. Po przyjeździe na miejsce kupiliśmy pamiątki. Potem poszliśmy do Jura Parku. Były tam fantastyczne makiety dinozaurów. Następnie malowaliśmy techniką postarzania gipsowe figurki na warsztatach paleontologicznych. Po obiedzie, najedzeni wyszaleliśmy się na placu zabaw. Tam odkopywaliśmy dinozaura! Było też safari...... Wycieczka była fantastyczna!!

Mikołaj Milcarz kl. IIIf

 

 22 września wybraliśmy się z kl. III f do Bałtowa. Długo jechaliśmy, ale kiedy wysiedliśmy z autokaru od razu mogliśmy kupić pamiątki. Potem z panią przewodniczką zwiedzaliśmy Jura Park. Następnie malowaliśmy płaskorzeźby dinozaurów i amonitów. Byliśmy też na placu zabaw, w wesołym miasteczku i wzięliśmy udział w safari. Wspaniałe przeżycia dał seans w kinie 5D.

Gosia Cabaj kl. IIId

 

 

 Wycieczka do Bałtowa odbyła się 22 IX. Gdy dojechaliśmy, na straganach kupowaliśmy pamiątki, potem zwiedzaliśmy Jura Park i muzeum. Na warsztatach paleontologicznych malowaliśmy skamieniałości. Potem zjedliśmy pyszny obiad. Na placu zabaw wykopywaliśmy szkielet dinozaura, wspinaliśmy się po pajęczynie i wesoło bawiliśmy się.

Następnie amerykańskim school busem jeździliśmy po Zwierzyńcu. Byliśmy też na małej i dużej karuzeli. Największą atrakcją był seans w kinie 5D. Na filmie o dinozaurach poruszały się fotele, pryskała woda i leciała para.

Aleksandra Kołomańska kl. IIIf

  

rys. Karolina Lendzion kl. IIId

 
więcej zdjęć z wycieczki


 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT