"Trzeciak" Publikacje Wydarzenia Koła zaint. Sukcesy Plan lekcji

Dzień Rodziny

W środę 20 czerwca dzieci z klasy If razem z rodzicami świętowały klasowy Dzień Rodziny na placu zabaw w Jeziorach. Spotkanie połączone z grami i zabawami integracyjnymi oraz kreatywnymi zabawami zakończyło się wspólnym ogniskiem.

                 


                     PODSUMOWANIE KONKURSU „ KULTURLNA KLASA”

W roku szkolnym 2017/2018, podobnie jak w latach ubiegłych, odbywał się konkurs KULTURALNA KLASA. Obejmował klasy uczące się w budynku przy ul. Stasia i Nel oraz klasy przy ulicy Partyzantów. Nad jego przebiegiem czuwała pani dyrektor Barbara Czubaszek wspólnie z  koordynatorkami: Barbarą Ponikowską, Danutą Domańską, Barbarą Zaniewicz oraz wychowawczyniami klas I - III. Konkurs trwał przez cały rok szkolny i miał na celu pracę nad dobrym zachowaniem dzieci na przerwach, wprowadzał elementy zabawy i rywalizacji. Uczniowie mieli 10 zadań do wdrożenia w ciągu kolejnych miesięcy. Dotyczyły one zachowania na przerwach, dbałości o wspólne dobro, estetyki pracowni i korytarzy, wspólnego świętowania itd. Za właściwie wykonane zadania, w nagrodę klasy otrzymywały znaczki umieszczane na tablicach znajdujących się na głównym korytarzu.

  Systematycznie co miesiąc odbywały się apele szkolne, na których pani dyrektor    podsumowywała działania. Wszystkie zadania zostały w pełni wykonane, zachowanie na przerwach systematycznie poprawiało się, dlatego wszystkie klasy I - III otrzymały w tym roku dyplomy „Kulturalna Klasa”. Z radością stwierdzamy, że wielu uczniów zasługuje na tytuł „Kulturalny Uczeń”, Kulturalna Uczennica”. Dzieciom obdarzonym przez koleżanki i kolegów tym tytułem pani dyrektor Barbara Czubaszek wręczyła pamiątkowe  dyplomy. Gratulujemy!

                  


Wycieczka  do Sandomierza

29 maja uczniowie klas III b i III e byli na wycieczce w Sandomierzu. Dzieci podążały szlakiem ojca Mateusza. Zwiedziły podziemia sandomierskie, Rynek, Zbrojownię, a także płynęły statkiem po Wiśle i spacerowały wąwozem Królowej Jadwigi. Z chęcią zjadły obiad i pyszne lody. Był to dzień pełen wrażeń.

                                                                                                   Anna Malon i Barbara Zaniewicz

           


,,Dzień Dziecka" w ,,Deskayparku"

Dnia 04. 06. 2018r. klasa I d swoje święto z okazji ,,Dnia Dziecka" spędziła w ,, Deskayparku". Imprezę połączono z przyjemnością i użytkowością. Zapewniono im wiele atrakcyjnych  zabaw i przedsięwzięć. Nie zabrakło w tym dniu również zajęć, dbających o ich bezpieczeństwo. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z ,,Dogoterapii", na których  poznały między innymi również sposoby i zasady zasady postępowania  w razie ataku nieznanego,agresywnego  psa.                                   

                                                Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

           

więcej zdjęć


Dzień Otwarty

5 czerwca w szkole przy ul. Stasia i Nel został zorganizowany Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które od września będą uczniami naszej szkoły. Zebranych przywitał pan dyrektor Karol Ciołek wraz z panią wicedyrektor Barbarą Czubaszek, która następnie oprowadziła gości po szkole. Dzieci z ciekawością zwiedzały sale, w których będą się uczyć. Tam czekała na wszystkich słodka niespodzianka. Ponieważ pobyt w szkole to nie tylko nauka, ale też zabawa, dzieci mogły spędzić wesoło czas na boisku szkolnym. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej przygotowały dla nich atrakcyjne zabawy: malowanie twarzy, zabawy z wilkiem, obserwacje przyrodnicze, malowanie kredą, bańki mydlane, zabawy z balonami, a dla dziewczynek wykonywanie pięknej biżuterii.

     


Ciekawy koncert perkusyjny

29 maja przedszkolaki i uczniowie  klas III  wzięli udział w koncercie „Z perkusją dookoła świata”.

Duet „A 2” zaprezentował różne instrumenty perkusyjne, w tym MALLET KAT – jedyny keyboard dla perkusistów. Dzieci miały możliwość grania na niektórych z nich. Słuchanie muzyki, zabawy, ciekawostki i muzyczne quizy złożyły się na tę wyjątkową lekcję muzyki.

         


 Międzyszkolny Turniej w Dwa Ognie

Dnia 30 maja 2018 r. już po raz drugi na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie miały się ze sobą zmierzyć reprezentacje drużyn z klas III z łukowskich podstawówek na ,,Międzyszkolnym Turnieju w Dwa Ognie”.

Ostatecznie do turnieju przystąpiły dwie reprezentacje - drużyny z SP nr 1, SP nr 5. Szkoły Podstawowe nr 2 i nr 4 nie przyjęły zaproszenia.

Pan Dyrektor Karol Ciołek rozpoczynając zawody życzył uczestnikom udanej  sportowej rywalizacji, a także dobrej zabawy. 

Jedenastoosobowe reprezentacje szkół rozegrały mecze. Pozostali uczniowie  czynnie kibicowali swoim zawodnikom. Atmosfera podczas rozgrywek była bardzo "gorąca". Dzieci mocno dopingowały i zagrzewały do walki zawodników.

Po wielkich zmaganiach ogłoszono wyniki.

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5

 Pan Dyrektor wręczając puchary pogratulował zawodnikom udziału w turnieju, a także osiągniętych wyników.

Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar oraz dyplom. Na zakończenie turnieju poproszono wszystkich do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy zespołom i opiekunom za wspaniałe przygotowanie się do zawodów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zapraszamy już za rok J

Organizatorzy: Marzena Rzymowska, Marta Magnuszewska, Agnieszka Bancerz, Stanisław Chudzik. 

    


Dzień rodziny

Uczniowie kl. III C pod kierunkiem wychowawczyni, przygotowali dla swoich rodziców część artystyczną . W ten sposób chcieli wyrazić swoją wdzięczność i miłość do kochanych rodziców. Uwieńczeniem wspaniałego występu było wręczenie samodzielnie wykonanych upominków.


Turniej gry w "Dwa ognie"

Dnia 17.05.2018r. w naszej szkole odbył się drugi szkolny turniej gry w "Dwa ognie" klas trzecich. Jedenastoosobowe reprezentacje siedmiu klas trzecich rozgrywały mecze. Pozostali uczniowie wraz z wychowawcami aktywnie zagrzewali do walki swoje drużyny. Atmosfera podczas rozgrywek była bardzo emocjonująca. Zawodnicy wykazali się sportowym duchem walki i zdrową rywalizacją a kibice ”gorącym” dopingiem.

Po wielkich zmaganiach ogłoszono wyniki i rozdano medale.

I miejsce, złote medale – klasa III d wych. Danuta Domańska

II miejsce, srebrne medale – klasa III b wych. Barbara Zaniewicz

III miejsce, brązowe medale – klasa III g wych. Marzena Jastrzębska

Serdecznie gratulujemy!

Medale zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Organizatorami turnieju gry w "Dwa ognie" byli: p. Marzena Rzymowska, p. Agnieszka Bancerz, p.Marta Magnuszewska, p.Alicja Strus, p.Stanisław Chudzik.

Kolejny etap międzyszkolnych rozgrywek odbędzie się 30 maja 2018r. w dużej “Jedynce”, w którym zmierzą się najlepsze drużyny ze SP 1, SP 2, SP 4 i SP 5.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas trzecich wraz z wychowawcami do kibicowania naszej szkolnej drużynie.

    


W dniu 10 maja 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie świętowała swoje 110 urodziny. Jubileuszowa uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. 

W ramach jubileuszu 110-lecia istnienia placówki, obchodzony był też Powiatowy Dzień Bibliotekarza. Każdy z oddziałów biblioteki (biblioteka główna i 3 filie) zaprosił swoich najwierniejszych czytelników (ok. 20 osób, w tym dorośli i dzieci), którym wręczono okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe.

Naszą szkołę reprezentował Sebastian Kamecki z kl. III A, który otrzymał książkę "Przypadki Robinsona Kruzoe".

                  Agnieszka Bancerz

             


Wycieczka do Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści

Dnia 11 maja 2018r. klasa 1a i 1d uczestniczyła w niezwykłej wycieczce do Konstancina -Jeziorny. Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści to miejsce magiczne, miejsce spotkań ze słowem mówionym i myśleniem kreatywnym. Dzieci spędzały czas bardzo aktywnie i intensywnie. Uczestniczyły  w kilku warsztatach prowadzonych przez p.Michała Malinowskiego- aktora, założyciela Muzeum, autora nowatorskich metod opowiadania, pedagoga, pisarza, podróżnika.

Warsztaty Sztuki Opowiadania- ,,Tworzenie słowem",wprowadziły dzieci w świat bajek, z których płynął ogrom mądrości życiowych nauk. Poznały instrumenty afrykańskie, służące do interpretacji bajek przy dźwiękach muzycznych.

  Wiele radości i inwencji twórczej dostarczyły animacje z klockami MuBaBaO. Powstawały piękne budowle, do których dzieci tworzyły ciekawe historie. Między warsztatami, uczniowie mogli zrelaksować się w wyjątkowej i pełnej kolorów Krainie Bajkostworów- mięciutkich o różnej wielkości wypychankach.

 

   Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Papiernictwa. Tam dzieci dowiedziały się, jak dawniej wyglądała produkcja papieru. Wielkim wyzwaniem, sprawiającym radość było samodzielne czerpanie papieru i wyprodukowanie go dla siebie.

Reasumując, należy podkreślić, że tego typu zajęcia były cenne, ponieważ pozwoliły dzieciom uruchomić własną wyobraźnię i sensorykę.

                                                          Elżbieta Świerczewska, Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

 więcej zdjęć:

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,A7125DC4F5F14E8136CC1BE680C8C381C906A775#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,E006AB675894548B3AFC4A64DF2976535C45E5DE#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,14184135F081E2FCD9F42BC638CD72C739AC66BA#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,322B65DBBF609AE777C85C5DA4D535DC9577368E#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,31E99C83C6D0DB674189CE9BBC1A196763B40F56#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,85647BCDF52365B8283BC052731849D0F25F5691#/


"Mały mistrz ortografii"

9-ego maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II, pod hasłem „Mały mistrz ortografii”. Uczestniczyli w nim uczniowie wyłonieni drogą eliminacji klasowych. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Kinga Milcarz  z kl. IA, II miejsce zajęła Ania Nurzyńska z II C, a III miejsce Iza Garbacik z II B. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: Dorota Oskroba, Anna Malon, Jolanta Kowalczyk

      


Podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego p.h. „Kartka urodzinowa dla Biblioteki”

Dnia 26.04.2018r. o g. 11.00 w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego p.h. „Kartka urodzinowa dla Biblioteki” z okazji uczczenia 110 rocznicy powstania biblioteki. Jury przy ocenie prac wzięła pod uwagę oryginalność i estetykę wykonania oraz treść życzeń. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Antoniego Sokoła z kl. I b , który zajął II miejsce oraz Laury Pudło z kl. I b i Hanny Muszyńskiej z kl. I a, które otrzymały wyróżnienie. Do konkursu przygotowywały je panie Małgorzata Kania i Elżbieta Świerczewska.


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dnia 20.04.2018 r. uczniowie z klasy Ia wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Świerczewską odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla dzieci w Łukowie. Spotkali się tam z p. Elżbietą Ławecką – bibliotekarką. Pani przeprowadziła lekcję biblioteczną pod hasłem „Zabawy z wierszami Wandy Chotomskiej”. Dzieci świetnie bawiły się przy wierszach: „Muzykalny słoń”, „Hipopotam”, „Buty”. Zajęcia okazały się kreatywną i ciekawą metodą na zdobywanie wiedzy poza szkołą.


Koncert muzyczny

16 kwietnia uczniowie klas I-III oraz wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w koncercie muzycznym  w wykonaniu zespołu "Orkiestra Dni Naszych". Sponsorem koncertu była Rada Rodziców naszej szkoły.

 


EMILKA SZCZEŚNIAK z klasy IIIb na gali w Warszawie

Pod koniec marca odbył się w Warszawie XXII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Rozśpiewany Wawer'. Wzięło w nim udział 202 solistów oraz 19 zespołów. EMILKA SZCZEŚNIAK  swoim wykonaniem piosenki "Irlandia mi się śni" wyśpiewała I miejsce w swojej kategorii wiekowej 8-10 lat. Tę właśnie piosenkę wykonała również podczas Koncertu Laureatów, który odbył się 21 kwietnia. Tam nasza młoda wokalistka odebrała dyplom i puchar. Gratulujemy !!!


Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat"

Dnia 24 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat". Organizatorem konkursu w tym roku była Szkoła Podstawowa nr 2. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe nr 1, 2, 4 i 5. W konkursie brało udział po troje uczniów z każdej szkoły, zwycięzców w konkursach szkolnych.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli:

III miejsce - Matejko Alicja klasa 3e (wych. Anna Malon)

wyróżnienie - Mazurek Alicja klasa 3d (wych. Danuta Domańska)

GRATULACJE!

Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Łuków. Nagrody zostaną wręczone uczniom podczas obchodów Dni Łukowa.

Agnieszka Bancerz i Elżbieta Świerczewska


"Powitanie Wiosny"

16 kwietnia uczniowie kl. III B i kl. III C wystąpili przed najmłodszym gronem naszej placówki-wszystkimi przedszkolakami . Dzieci przedstawiły inscenizację , pt. "Powitanie Wiosny". Młodzi artyści zaprezentowali się wspaniale. Przedstawienie wszystkim odbiorcom bardzo się podobało. Zostało zakończone wspólną zabawą muzyczno-ruchową, a młodzi aktorzy poza gromkimi brawami otrzymali słodkości w ramach podziękowań z rąk  Pani Dyrektor. Nad częścią artystyczną czuwały panie; Dorota Oskroba i Barbara Zaniewicz.

         


STYPENDYSTKI MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO Z KLASY TRZECIEJ 

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyła się już 15 Gala Stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego. W gronie stypendystów artystycznych przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego znalazło się aż 3 uczennice z klasy trzeciej z naszej szkoły: Zuzanna Bochman, Emilia Szcześniak i Marta Wardak. Wszystkie dziewczynki otrzymały stypendia w dziedzinie muzyki. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu i wierzymy, że nadal będą rozwijały swoje talenty muzyczne i realizowały swoje pasje.

   Zuzanna Bochman  


"Piękna cegiełka"

Myśl  cytatu H. Sienkiewicza- ,,Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ono daje życie", zainspirowała serduszka społeczności szkolnej i wielkie serca Rodziców, a w szczególności Rodziców klasy 1 ,,d" do wsparcia i pomocy chorej Lence Wiśniewskiej-  siostrze bliźniaczce naszego ucznia z klasy pierwszej. W dwóch budynkach w tzw. ,,małej i dużej jedynce", zostały zorganizowane kiermasze wielkanocne, z których dochód został przeznaczony na kosztowne leczenie i rehabilitację Lenki.

Przysłowiowa ,,piękna cegiełka" powędrowała na konto Fundacji  Siepomaga dla Lenki Wiśniewskiej. Organizatorki dziękują serdecznie za wielki wkład całej społeczności szkolnej, Dyrekcji, Wolontariatowi działającemu w  naszej szkole, paniom ze świetlic, nauczycielom, rodzicom.

 

    więcej zdjęć

Bożena Śledź i Marta Magnuszewska


Alicja w zaczarowanym ogrodzie 

28 marca klasa III C wraz z wychowawczynią  udała się do ŁOK na przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. W zaczarowany świat baśni przeniosła dzieci  Alicja- tytułowa bohaterka przedstawienia pt. "Alicja w zaczarowanym ogrodzie". Uczniom bardzo podobał się spektakl, w którym mogli zachwycać się nie tylko wspaniałą grą aktorską wykonawców, ale także podziwiać efekty świetlne , dźwiękowe i grę na instrumentach strunowych.

Dorota Oskroba


Warsztaty Wielkanocne w Muzeum Regionalnym w Łukowie 

Przed świętami uczniowie klasy IF wzięli udział w warsztatach, podczas których poznali dawne zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dzieci wysłuchały pogawędki o zwyczajach i tradycjach Wielkanocnych oraz poznały metody i techniki farbowania jajek naturalnymi barwnikami. Podczas zajęć zaprezentowane zostały zapomniane łukowskie wzory ozdabiania pisanek wykonywane różnymi technikami. 
Zajęcia poprowadziła członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Łukowie Edyta Sak. 

Ewa Dąbrowska 

 


Pierwszy dzień wiosny

Dzień 21 marca, pierwszy etap szkolny przywitał wiosnę  bajkowo i z nową inspiracją do wszelkich działań. W tym ,,magicznym" dniu, nie tylko uczniowie pokazali swoje umiejętności w różnych dziedzinach takich jak: taniec, śpiew, recytacja, gra na różnych instrumentach muzycznych, predyspozycje sportowe, plastyczne i techniczne. Wszystkie Panie  wychowawczynie na czele z panią dyrektor Barbarą Czubaszek, wykazały się pełną kreatywnością, pomysłowością i wielkim poczuciem humoru, wcielając się w postaci znanych bajek, książek i filmów dla dzieci.

 W trakcie zabawy, uczniowie mieli możliwość  rozpoznania swoich pozytywnych idoli i ulubieńców. Wielką atrakcją w trakcie imprezy, był show mistrza karate- p. Pawła Głowackiego i jego najmłodszych podopiecznych z naszej szkoły.

 Świetna zabawa była prawdziwą inspiracją do radości i tęsknoty za WIOSNĄ.

Serdeczne podziękowania dla pani Agnieszki Peryt za pomoc w zorganizowaniu  imprezy.

  Bożena  Śledź, Marta  Magnuszewska

           

 


Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej

12 marca 2018r. klasa III f miała przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Dzień Kobiet na wesoło”- przygotowanym przez uczestników Terapii Zajęciowej w Łukowie. Kolejny raz uczniowie mogli podziwiać pomysłowość twórców i grę aktorów oraz doświadczyć wspaniałych przeżyć. Była to żywa lekcja tolerancji i akceptacji.

Jolanta Kowalczyk


Klasa IF w Policealnym Medycznym Studium Zawodowym w Łukowie  

W czwartek 15 marca dzieci z klasy 1F wzięły udział w zajęciach promujących zachowania zdrowotne. Dzieci uczestniczyły  w pogadance oraz warsztatach tematycznych dotyczących profilaktyki próchnicy. Zajęcia z zakresu edukacji stomatologicznej przeprowadziły słuchaczki higienistki stomatologicznej.

       


Muzykoterapia

W  marcu na przebudzenie przedwiosenne, klasa 1d uczestniczyła w kolejnym cyklu Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej. Wyciszeni, uspokojeni, zrelaksowani uczniowie wyrażali swoje emocje i doznania w czasie sesji.

 

                                                                                     Bożena Śledź, Marta Magnuszewska


Wycieczka do Białej Podlaskiej

9 marca 2018 r. klasa III d i Klasa III g pojechały na wycieczkę do Białej Podlaskiej, gdzie uczniowie  trzeci już raz odwiedzili  Multicentrum i Bibliotekę Barwną. Biblioteka Barwna to nowoczesna biblioteka na miarę XXI wieku. Dzieci uczestniczyły w interesujących zajęciach, podczas których mogły samodzielnie tworzyć zagadki,  wiersze i rymowanki, poznały ciekawy i szeroki księgozbiór  biblioteczny.

Multicentrum to szeroka gama różnego rodzaju zajęć z różnych dziedzin. Najbardziej spodobały się dzieciom zajęcia  z multisztuki,  multijęzyka , multinauki. Uczniowie tworzyli ciekawe prace graficzne z użyciem nowoczesnego programu komputerowego, doskonalili  język angielski z wykorzystaniem programu edukacyjnego i tablicy multimedialnej, wykonywali doświadczenia i eksperymenty z zakresu fizyki, tworzyli własne budowle z klocków K’nex.

Wszystkie te zajęcia i zabawy dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń, a najbardziej doskonaliły ich kreatywność.

Organizatorki: Danuta Domańska, Marzena Jastrzębska


8 marca - obchody Dnia Kobiet w klasie I f

Klasa I F Dzień Kobiet świętowała w pizzerii Da Grasso.

Dzieci uczestniczyły w Warsztatach Małego Kucharza. Pod okiem fachowców poznawały proces powstawania pizzy.

Z zapałem lepiły i wałkowały ciasto oraz  nadawały indywidualny smak, dobierając ulubione składniki.

Wszyscy perfekcyjnie poradzili sobie ze składaniem pudełek na własnoręcznie wykonaną pizzę, która smakowała wyśmienicie.

Wszyscy zdobyli dyplom Małego Kucharza, zadowoleni i najedzeni wrócili do domów.

To był pracowity dzień,  pełen wrażeń – nie tylko kulinarnych!

  


Dzień Kobiet w I d

W dniu 8 marca 2018 r. okazało się, że w naszej szkole istnieje jedyny oddział żeński, liczący 22 dziewczynki. Jest to klasa 1d. Jedynymi mężczyznami są  wychowawcy: Bożydar Śledź i Martus  Magnuszewski- ,,Szpak".  Ci Panowie zadbali o ,,Kobietki" w dniu ich Święta. Były kwiaty, czekoladki, ciepłe frytki i słodkie soczki.

 W tym dniu śmiechu, zabawy i radości nie zabrakło.

 


Zajęcia techniczne z udziałem rodziców

28 lutego 2018r. w klasie 1d na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych, odbyły się zajęcia techniczne z udziałem Rodziców. Tematem pracy było wykonywanie wspólnie z dziećmi- wielkanocnych zajączków. Między innymi, wytwory naszych prac, przeznaczone będą na charytatywny  kiermasz wielkanocny, który odbędzie w dniach: 23.03, 26.03,27.03,28.03. 2018r. w ,,Małej Jedynce" ul. Stasia i Nel. Dochód z kiermaszu przeznaczamy na kosztowne leczenie i rehabilitację Lenki Wiśniewskiej - siostry bliźniaczki naszego ucznia z klasy. Wszyscy Rodzice kl.1d z wielkim zaangażowaniem włączyli się w ten szczytny cel.

 

                                                                          Bożena Śledź, Marta Magnuszewska


Zajęcia w Studium Medycznym w Łukowie

Dbając o prawidłowy rozwój dzieci i prowadzenie działań z zakresu profilaktyki zdrowotnej, uczniowie klas pierwszych i drugich biorą udział (poniedziałki)  w zajęciach profilaktyki próchnicy i chorób jamy ustnej. Zajęcia i pokazy na profesjonalnym sprzęcie, zorganizowane  są przez Medyczne  Studium w Łukowie.

                                                                                Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

 

 


,, I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing"

24 stycznia 2018 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w multimedialnej lekcji  - ,, I kto to mówi?. Czyli jak powstaje dubbing". Zajęcia są częścią  Ogólnopolskiego Programu Edukacji Filmowej.

Lekcja prowadzona przez aktora z Centrum Edukacji Filmowej miała na celu zapoznanie uczniów z tajnikami dubbingu.

Podczas  wirtualnych zajęć, dzieci poznały etapy pracy przy dubbingowaniu, odkryły - kto użycza głosu znanym postaciom z filmu.  Podczas warsztatów z aktorem wykonały szereg ćwiczeń na dykcję, nagrywały własny dubbing do fragmentu filmu- ,,Asterix i Obelix". Na zakończenie obejrzały pełnometrażowy film- ,,Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie".  Uczniowie byli bardzo zadowoleni z ,,nietypowej lekcji" i mamy nadzieję, że będziemy korzystać z ofert i propozycji różnych lekcji i warsztatów edukacyjnych CEF.

Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

  


,, Kulinarne" zajęcia dla klas 1-2. Wypiek pierniczków.


Bal karnawałowy

Tak się bawią, tak się bawią uczniowie klas 1-3 na balu karnawałowym 2018r.! Dziewczęta i chłopcy z klasy 1 d zadziwili  swoją wychowawczynię gracją i wyczuciem rytmu.


II miejsce EMILKI SZCZEŚNIAK  w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Rozśpiewane ZOO"

W Zamościu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Rozśpiewane ZOO". Już od 5 lat Ogród Zoologiczny im.Stefana Milera w Zamościu wraz ze Szkołą Muzyczną "YAMAHA" i Fundacją dla Zwierząt "TECTRUM" organizuje konkurs piosenki. Utwory, z którymi na scenie wystąpić mogą młodzi wokaliści, muszą opowiadać o zwierzakach.Po wysłuchaniu wszystkich uczestników ogólnopolskiego konkursu, w którym udział wzięli wokaliści z różnych miejscowości naszego kraju , jury postanowiło przyznać nagrody. W kategorii wiekowej od 6 do 9 lat , II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły EMILKA SZCZEŚNIAK. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych! ___

,, I  Ty możesz zostać Świętym  Mikołajem"

    Uczniowie klasy 1 ,,d" w dniu   06.12.2017r.  postanowili zostać  Mikołajami i obdarować swoich najbliższych  smakowitym prezentem - własnoręcznie wykonaną pizzą. W tym celu udali się na warsztaty kulinarne do ,,Bella Agatina", gdzie poznali tajniki wypieku najlepszej pizzy. Czy pizza była znakomita??? Chyba tak!!!


,,Muzykoterapia dla ciała i ducha" - fale dźwiękowe  odzwierciedleniem fizyki.

       Pod czujnym  okiem p. terapeutki Joanny Celińskiej, klasa 1 ,,d" poznała  pierwsze tajniki fizyki.

  Realizując cykliczne zajęcia - ,,Koncert kamertonów" doświadczono, że kamertony emitują naturalną falę w skali pitagorajskiej,  która przywraca do stanu harmonii i tym samym uspokojenia psychiki i zrelaksowania się.

 

 


Konkurs recytatorski „Moja Niepodległa"

7 listopada 2017 roku w Galerii PROwizorium ŁOK odbył się konkurs recytatorski „Moja Niepodległa". Konkurs w ramach Łukowskiej Mocy Kultury „Moja Niepodległa" zorganizowali: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Komisja w składzie: Jolanta Zienkiewicz Gnas, Kacper Sacharczuk oraz Alicja Tomaszewska po wysłuchaniu recytatorów przyznała nagrody 11 laureatom w czterech kategoriach wiekowych. Wśród nich  znalazły się nasze dwie uczennice: Julia Drozd z III C (op.p. Dorota Oskroba) i Zosia Kowalczyk z III G ( op.p. Marzena Jastrzębska). Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i wystąpią w Koncercie Laureatów, który odbędzie się w piątek 10 listopada 2017 roku o godz. 13.00 w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. GRATULUJEMY!

        


Wycieczka klasy III c

27.10.2017r. uczniowie kl. III C wraz z wychowawczynią odwiedzili Lublin. Dzieci swoją wycieczkę rozpoczęły od wizyty w Teatrze  im. Hansa Christiana Andersena. Tam uczniowie obejrzeli przestawienie pt. „Koziołek Kręciołek”, w czasie którego, wraz ze wspomnianym bohaterem wyruszyły  w podróż  odkrywania tego, co nieznane.  Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin „Mania Skakania”, w którym dzieci,  mając do dyspozycji szereg różnorodnych trampolin i innych atrakcji, bardzo aktywnie spędziły czas. Po tak wyczerpującej zabawie ruchowej i pysznym obiedzie przyszła pora na rozwijanie swojej wyobraźni i zdolności konstrukcyjnych na Wystawie Klocków LEGO. Uczniowie mieli nie tylko możliwość tworzenia własnych budowli, ale również obejrzenia niesamowitych, wielkich budowli złożonych z kilku milionów klocków i eksponatów interaktywnych.

                                                                                                                         Dorota Oskroba 

 


„Mobilne planetarium w naszej szkole''

        Nasza szkoła otwarta jest na różne, ciekawe przedsięwzięcia.  25 października 2017r .w „Małej jedynce" gościliśmy mobilne planetarium. Uczniowie klas pierwszych i drugich  z wychowawcami, uczestniczyli w edukacyjnym seansie – „Zaczarowana  rafa". Ogromna kopuła w środku kryła wiele podwodnych wrażeń. Dzieci pogłębiły swoją  wiedzę dzięki  niepowtarzalnym widokom  z głębin oceanu, gdzie mogły również popływać z rekinami.


„Dźwięk, którego nie ma, ale słychać go i czuć"

Klasa 1, „d" ponownie uczestniczyła w cyklicznej sesji Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej –„Koncert kamertonów", prowadzonej przez terapeutkę panią Joannę Celińską.

Każda komórka w ciele wydaje dźwięk. Ten dźwięk jest życiem w samym sobie. Komórki natomiast mogą być pobudzane i stymulowane przez dźwięk i muzykę. Każda część ciała posiada mieszany wzorzec harmonijny. Ten wzorzec jest obecnie odczytywany i może być „wgrywany" do organizmu i pojedynczej struktury. (dr Peter Guy Hanners)

Na naszej sesji Pani terapeutka zaprezentowała kilka technik kamertonowych, przede wszystkim  dla wyciszenia, relaksu, wrażeń słuchowych.  Zmiany w brzmieniu dźwięku sugerują, co się dzieje w ciele.  A co się dzieje z emocjami dzieci?  Zdjęcia mówią same za siebie.

                                                                         Bożena Śledź

https://drive.google.com/drive/folders/0B5SY925eFMDWLU05aGdSNElwazg

ROK SZKOLNY 2016/2017
w archiwum

ROK SZKOLNY 2015/2016

w archiwum


Rok szkolny 2014/2015
w archiwum

 

Rok szkolny 2012/2013

Kulturalni uczniowie "Jedynki"

W roku szkolnym 2012/13, podobnie jak w roku ubiegłym, w szkole przy ul. Stasia i Nel trwał konkurs KULTURALNA KLASA. Obejmował wszystkie klasy pierwsze i drugie uczące się w tym budynku. Nad jego przebiegiem czuwała Barbara Czubaszek wspólnie z panią dyrektor Danutą Nurzyńską oraz wychowawczyniami klas I - II. Konkurs trwał przez cały rok szkolny i miał na celu poprawę zachowania dzieci na przerwach, osłabienie zachowań agresywnych, wprowadzał elementy zabawy i rywalizacji. Uczniowie mieli 10 zadań do wdrożenia w ciągu kolejnych miesięcy. Dotyczyły one nie tylko zachowania na przerwach, ale np. dbałości o wspólne dobro, estetyki pracowni
i korytarza, wspólnego świętowania itd.

Za każde osiągnięte zadanie cała klasa otrzymywała serduszko. Na głównym korytarzu pojawiła się tablica, na której znajdował się ranking klas.

Systematycznie co miesiąc odbywały się apele szkolne, na których pani dyrektor D. Nurzyńska podsumowywała działania, a B. Czubaszek wprowadzała w nowe zadania.

Szczególne ważnym wydarzeniem w każdej klasie był wybór KULTURALNEGO UCZNIA i KULTURALNEJ UCZENNICY.

Na ten zaszczytny tytuł zasłużyli:

  • Emilia Śledź i Mikołaj Samujło z kl. II a,

  • Karolina Antoniak i Karol Tomasiak z kl. II b,

  • Zuzanna Chruściel i Jakub Aniszewski z kl. II e,

  • Julia Wysokińska i Dawid Wysokiński z kl. I a,

  • Filip Baranowski i Magdalena Cisiak z kl. I b,

  • Dominik Izdebski i Dobrosława Nowicka z kl. I c,

  • Dawid Radomyski i Wiktoria Skwarek z kl. I d,

  • Jakub Buczkowski i Aleksandra Rybka z kl. I e

  • Natalia Sałata i Bartosz Paszkiewicz z kl. I f.

Ci uczniowie na uroczystym apelu otrzymali wspaniałe złote medale i pamiątkowe dyplomy. Również każdej klasie udało się zdobyć (nieraz z trudem) tytuł „Kulturalna Klasa” oraz otrzymać dyplom.

Złote medale, które wzbudziły podziw wielu osób, przygotowała p. Marzena Jastrzębska, a dyplomy p. Barbara Czubaszek.


więcej zdjęć w galerii


„ELEKTRO ODPOWIEDZIALNI”

W ramach projektu „ELEKTRO ODPOWIEDZIALNI” dnia 16 maja uczniowie klasy III D wzięli udział w trzygodzinnych zajęciach warsztatowych, podczas których dowiedzieli się czym są i jak postępować z elektrośmieciami. Warsztaty przeprowadził jeden z animatorów z Wysp Leonarda Akademii Dzieci Ciekawych Świata (www.wyspyleonarda.pl)

Dzięki tym zajęciom uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu elektrośmieci. Poprzez aktywny, kreatywny udział w zabawach uczyli się prawidłowej postawy zaangażowania w czynną ochronę środowiska i promocję postaw prośrodowiskowych.

Uczniowie mieli okazję przekonać się, że suszarka do włosów czy toster nie są "zwykłym" plastikiem, który można wrzucić do żółtego pojemnika! Teraz wiedzą, że chcąc pozbyć się elektrośmieci muszą dostarczyć je do specjalnego "punktu" lub oddać w sklepie - jeśli ich rodzice kupują nowy sprzęt. W kolejnej części spotkania uczniowie w zespołach wykonali ciekawe plakaty pt. „ Elektro odpowiedzialni”. Wszystkie prace zostały nagrodzone.


więcej zdjęć w galerii


Dzień Ziemi w „małej” Jedynce

23 kwietnia w szkole przy ul. Stasia i Nel obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Zgromadzone w sali gimnastycznej dzieci z zainteresowaniem przywitały zaproszonego Gościa - Panią Karolinę Barc- specjalistkę służby leśnej z Nadleśnictwa Łuków i wysłuchały jej opowiadania o ciekawostkach rezerwatu Jata. Umiały prawidłowo odpowiedzieć na wiele zadanych pytań, a w nagrodę otrzymały drobne upominki. Potem wszyscy obejrzeli montaż słowno- muzyczny „Przyjaciele rezerwatu Jata”. Poznali historię niegrzecznego chłopca, który niszczył przyrodę, ale potem zmienił swoje zachowanie. Widzom bardzo podobały się kolorowe kostiumy, maski i wesołe tańce „zwierzątek”. Uwagę wszystkich zwracała piękna scenografia, którą wykonały panie: Iwona Dębowska, Agnieszka Peryt oraz Aniela Dulniak. Całość przygotowała i poprowadziła pani Bożena Śledź.

Dodatkową atrakcją była wystawa prac plastycznych wykonanych przez klasę II e, pod kierunkiem p. Barbary Czubaszek. W części artystycznej wzięli udział: Anastazja Klimiuk, Weronika Salamończyk, Gabryś Kardas, Dominik Łaguń, Julia Stolarczyk, Weronika Mazur, Arenika Sobota, Paulina Łazuga, Justyna Kucharska.

Relację można obejrzeć na stronie Magnes TV.

Barbara Czubaszek


więcej zdjęć w galerii


Święto Szkoły

W tym roku szkolnym Święto Szkoły obchodzono w dniu 27 listopada.

W szkole przy ul. Stasia i Nel już kilka tygodni wcześniej został ogłoszony konkurs plastyczny dla klas I- II pt. „Ks. Grzegorz Piramowicz – patron naszej szkoły”. Organizatorką i pomysłodawczynią konkursu była Barbara Czubaszek. Z około 90 prac, jury w składzie: p. M. Chudzik, p. I. Dębowska, p. A. Peryt wybrało najlepsze.

I miejsce otrzymał  Konrad Kania  z kl. II b.

II miejsce Dominika Piros z kl. I b, Krzysztof Kania z kl. II a i Alan Szaniawski z kl. II b.

III miejsce zajęła Ola Markiewicz  z kl. I b, Anna Chacińska  z kl. II a i Hubert Waniak z kl. II e.

więcej zdjęć w galerii

Liczna grupa uczniów otrzymała wyróżnienia. Wiele prac ozdabiało korytarz szkolny, a postać patrona szkoły została przybliżona nie tylko uczniom, ale też rodzicom licznie odwiedzającym szkołę. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się nie tylko wystawa pokonkursowa, ale piękna dekoracja korytarza, autorstwa p. Iwony Dębowskiej.

Panie Anna Malon i Elżbieta Beczek były organizatorkami innego konkursu dla klas III pt. „Życie i działalność ks. Grzegorza Piramowicza”.

W dniu Święta Szkoły klasy 0 – II uczestniczyły w apelu przygotowanym przez starszych kolegów. W ciekawy i humorystyczny sposób przedstawiono historię naszej szkoły i  realia życia szkolnego. Podczas tej uroczystości laureaci obu konkursów otrzymali dyplomy i nagrody, a całość uświetnili swoją obecnością zaproszeni Goście. 

Barbara Czubaszek

Konkurs pod hasłem KULTURALNA KLASA

            Od stycznia  roku szkolnego 2011/12 w szkole przy ul. Stasia i Nel trwał konkurs pod hasłem KULTURALNA KLASA. Regulamin i  formę konkursu opracowała Barbara Czubaszek, a nad  jego przebiegiem czuwała wspólnie z panią dyrektor Danutą Nurzyńską oraz wychowawczyniami klas I - II.

Konkurs miał na celu  poprawę zachowania dzieci na przerwach, wprowadzał elementy zabawy i rywalizacji. Uczniowie mieli  następujące zadania do opanowania w ciągu kolejnych miesięcy:  

w styczniu    -  SPOKOJNIE CHODZIMY PO  KORYTARZU ( nie biegamy),

w lutym   -   ZACHOWUJEMY SIĘ CICHO (nie hałasujemy, nie piszczymy),

w marcu     -     WŁAŚCIWIE   ZACHOWUJEMY SIĘ W ŁAZIENKACH,

w kwietniu    -   JESTEŚMY DOBRYMI KOLEŻANKAMI, KOLEGAMI (nie bijemy, nie popychamy innych),

w maju   -   KULTURALNIE    SPĘDZAMY    WOLNY CZAS W SZKOLE.

     Za każde osiągnięte zadanie cała klasa otrzymywała serduszko. Na głównym korytarzu pojawiła się tablica, na której znajdował się ranking klas.  Niestety, osiągnięte serduszko też można było stracić.

Systematycznie co miesiąc odbywały się apele szkolne, na których pani dyrektor D. Nurzyńska  podsumowywała działania i wprowadzała w nowe zadania.

Konkurs przyniósł dużo emocji, dzieci śledziły wyniki na tablicy, przejmowały się zwłaszcza utratą zdobytego punktu.

Oczywiście u niektórych uczniów zapał szybko wygasł, ale całe zespoły klasowe motywowały się do rywalizacji. W czerwcu odbyło się podsumowanie konkursu. Każda klasa zdobyła tytuł „Kulturalna Klasa”, otrzymała dyplom i słodką nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców.

B.Czubaszek

więcej zdjęć w galerii


Dzień Kibica

Znowu w szkole przy ul. Stasia i Nel zrobiło się kolorowo, wesoło i tanecznie. 12 czerwca odbył się Dzień Kibica i nieprzypadkowo zbiegł się z terminem meczu Polska : Rosja. Od rana wszyscy malowali twarze, zakładali szaliki, wszędzie było biało – czerwono. Od kilku dni korytarz szkolny ozdabiały plakaty, gdzie każdy mógł nakleić lub narysować coś związanego z EURO 2012.  Na przerwach wszyscy tańczyli i śpiewali kibicując Polsce. Wieczorem okazało się, że to tylko dzięki nam Kuba Błaszczykowski strzelił wyrównującą bramkę ;))

B.Czubaszek

więcej zdjęć w galerii


Tydzień Życzliwości i Dobrego Zachowania

W dniach 14. 05- 18.05 w naszej szkole przy ul. Stasia i Nel obchodzony był TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DOBREGO ZACHOWANIA. Był on ujęty w Szkolnym Planie Zapobiegania Agresji i Przemocy, ale wynikał również z potrzeby zmotywowania dzieci do życzliwego, miłego zachowania w klasie i na przerwie. Cały tydzień był szczegółowo zaplanowany.

14 maja miał miejsce konkurs plastyczny na plakat „Nasza szkoła bez agresji”. Każda klasa przygotowała zespołowo kilka plakatów, z których wybrano jeden na konkurs. Prace oceniło  jury w składzie: p. A. Dziewulska, p. I. Dębowska.

15 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i  udekorowano plakatami korytarz.  Nowy element dekoracji wzbudził duże zainteresowanie dzieci. Prace były bardzo piękne, opatrzone ciekawymi hasłami. I miejsce zdobyła klasa I F, II miejsce I D, a III miejsce II F.

16 maja od rana trwał  Dzień radości i życzliwości. Dzieci przebrały się, a na  przerwach okazywały sobie życzliwość, miłe słowa, gesty. Było bardzo wesoło.

17 maja odbył się Dzień dobrych uczynków oraz  Wybór Kulturalnego Ucznia  i Kulturalnej Uczennicy w każdej klasie.

Tydzień zakończył uroczysty apel na którym podsumowano to, co działo się przez cztery dni, Kulturalnym Uczniom wręczono dyplomy, a całym klasom serduszka za ich zaangażowanie. Cały TYDZIEŃ przygotowała Barbara Czubaszek.

więcej zdjęć w galerii


Dzień Radości i Życzliwości

16 maja  nasza szkoła przy ul. Stasia i Nel przeżywała prawdziwy „najazd” dziwnych postaci. Były tam kotki,  panny młode, pielęgniarki, wróżki, kibice i „tajemnicze” osoby z czarnymi włosami. Był to Dzień Radości i Życzliwości - wpisujący się w TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DOBREGO ZACHOWANIA, ujęty w Szkolnym Planie Zapobiegania Agresji i Przemocy.

W tym dniu dzieci (i ich panie) przebrały się, na przerwach wszyscy okazywali sobie życzliwość, obdarowywali się drobnymi prezentami.

Każda przerwa była okazja do wesołej zabawy, królowało oczywiście „Koko- spoko”! Organizatorką Dnia była Barbara Czubaszek  oraz nauczycielki klas I – II.

więcej zdjęć w galerii

 


Wernisaż Hanny Wiącek

Ósmy marca oprócz życzeń i kwiatków dla pań przyniósł miłą niespodziankę. W Galerii „PROwizorium” Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż pani Hanny Wiącek. Zebranych gości powitał dyrektor ŁOK –u pan Artur Mydlak. Licznie przybyli przyjaciele, rodzina, znajomi, wielbiciele sztuki – podziwiali piękne pejzaże, otwarte kolorowe przestrzenie, rozpoznawali znane zakątki Kazimierza Dolnego oraz rodzinnego Łukowa. Uwagę przykuwał klimat, kolorystyka, nastrój tej twórczości, poetycko zatytułowanej „Malarskość”. Znalazła się też grupa najmłodszych odbiorców sztuki – uczniowie pani Hani.

Zajmując się twórczością plastyczną Hanna Wiącek stwarza swoim uczniom klimat  pozwalający na zainteresowanie się sztukami plastycznymi, umożliwia próby wypowiadania się poprzez język plastyki. Pozwala to na sukcesy dzieci na różnych konkursach plastycznych.   Ta ciekawa wystawa  była również okazją do wizyty w ŁOK- u  klasy Ie z wych. Barbarą Czubaszek i klasy I c z wych. Hanną Wiącek. Dzieci mogły wprowadzić w życie zasady zachowania się w miejscach publicznych. Wielka frajdę sprawiło im wybieranie swojego ulubionego obrazu oraz zagadki plastyczne.

więcej zdjęć w galerii
Wycieczka   do   Muzeum   Regionalnego     w  Łukowie

Poznajemy naszą przeszłość, historię różnych urządzeń i wynalazków :

1. Jak  powstaje   płótno ? –historia   wytwarzania i   produkowania   tkanin.

2. Stroje ludowe.

 

 

3. W pracowni garncarskiej.

 

 

4. Twórcy ludowi – rzeźba, kowalstwo.

 

5. Malarstwo współczesne. (28,34,37)

   Klasa IIIf


21 marca 2011r.
Pierwszy dzień wiosny

Wiosenny Turniej klas III

Prezentacja  klas  trzecich w wiosennych  strojach 
Symbole  wielkanocne  wykonane przez  dzieci
Barwny  korowód  klas
Żywa  Marzanna  - konkurs na najbardziej oryginalny strój
Palma  wielkanocna
Wiosenna  rywalizacja  sportowa


 


Spotkanie z lekarzem rodzinnym

 

W poniedziałek 14 marca klasę IIIf odwiedziła mama naszego kolegi Mikołaja pani Katarzyna Milcarz lekarz rodzinny.Uczyła nas, jak unikać bakterii i wirusów. Pokazywała , jak bakterie dostają się do płuc.Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.Pani doktor zorganizowała konkurs dla dzieci za dobrą odpowiedź rozdawała „słodkie marchewki, a dla zwycięzców przygotowała atrakcyjne nagrody.Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Wiemy, jak dbać o siebie, aby być zdrowym i Spotkanie bardzo nam się podobało. Było super.
                                                                                                                                                            Wiktoria Końka


więcej zdjęć

Jesienne wyprawy
czyli, co która klasa widziała ciekawego
 

 

Wycieczka do Bałtowa odbyła się 22.09. Po przyjeździe na miejsce kupiliśmy pamiątki. Potem poszliśmy do Jura Parku. Były tam fantastyczne makiety dinozaurów. Następnie malowaliśmy techniką postarzania gipsowe figurki na warsztatach paleontologicznych. Po obiedzie, najedzeni wyszaleliśmy się na placu zabaw. Tam odkopywaliśmy dinozaura! Było też safari...... Wycieczka była fantastyczna!!

Mikołaj Milcarz kl. IIIf

 

 22 września wybraliśmy się z kl. III f do Bałtowa. Długo jechaliśmy, ale kiedy wysiedliśmy z autokaru od razu mogliśmy kupić pamiątki. Potem z panią przewodniczką zwiedzaliśmy Jura Park. Następnie malowaliśmy płaskorzeźby dinozaurów i amonitów. Byliśmy też na placu zabaw, w wesołym miasteczku i wzięliśmy udział w safari. Wspaniałe przeżycia dał seans w kinie 5D.

Gosia Cabaj kl. IIId

 

 

 Wycieczka do Bałtowa odbyła się 22 IX. Gdy dojechaliśmy, na straganach kupowaliśmy pamiątki, potem zwiedzaliśmy Jura Park i muzeum. Na warsztatach paleontologicznych malowaliśmy skamieniałości. Potem zjedliśmy pyszny obiad. Na placu zabaw wykopywaliśmy szkielet dinozaura, wspinaliśmy się po pajęczynie i wesoło bawiliśmy się.

Następnie amerykańskim school busem jeździliśmy po Zwierzyńcu. Byliśmy też na małej i dużej karuzeli. Największą atrakcją był seans w kinie 5D. Na filmie o dinozaurach poruszały się fotele, pryskała woda i leciała para.

Aleksandra Kołomańska kl. IIIf

  

rys. Karolina Lendzion kl. IIId

 
więcej zdjęć z wycieczki


 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT