"Trzeciak" Publikacje Uroczystości Koła zaint. Sukcesy Plan lekcji

 

Konkurs Kangur Matematyczny 

Jak co roku uczniowie klas I -III  wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W tym prestiżowym konkursie największymi umiejętnościami wykazali się:

w kategorii Żaczek  (klasa 2)

Jakubiak Ignacy kl. II a - wyróżnienie

W kategorii Maluch (klasa 3)

Wysokiński Jakub kl. III d – wynik bardzo dobry

Oliwier Chruściel kl. III a - wyróżnienie

Wardak Marta kl. III b - wyróżnienie

Bohman Zuzanna kl. III b - wyróżnienie

Mućka Wiktor kl. III e – wyróżnienie

Marcin Wolny kl. III b - wyróżnienie


Sukces Mai Gaweł - uczennicy klasy I B na wystawie międzynarodowej

Do Muzeum Regionalnego w Łukowie wróciły prace, które wypożyczone zostały na międzynarodową wystawę do Brześcia. Były to łukowskie choinki i ozdoby choinkowe, wykonane na konkurs ogłoszony przez łukowskie muzeum.

Muzeum Regionalne oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej po raz kolejny ogłosiło konkurs na „Najpiękniejszą łukowską choinkę i ozdobę choinkową”. Konkurs odbył się w grudniu ubiegłego roku. Nadesłano na niego 113 choinek i 66 ozdób choinkowych.

Pięć najpiękniejszych prac zostało przesłanych do brzeskiego Obwodowego Muzeum Krajoznawczego na wystawę międzynarodową. Wśród tych prac znalazła się choinka wykonana przez Maję Gaweł - uczennicę klasy I B naszej szkoły.

Choinki wróciły do Polski w czwartek 22 lutego. Tego dnia autorzy prac uczestniczących w wystawie z rąk sekretarza powiatu Jerzego Siwca oraz dyrektora muzeum Mariusza Burdacha otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez obie placówki muzealne.

Serdecznie gratulujemy  i życzymy Mai  dalszych sukcesów !!!

Opis: http://www.podlasie24.pl/upl/gal/408823132aa5eacca552724d415b8e95.jpg

Opis: http://www.podlasie24.pl/upl/gal/c2a020701b3922481499941b7cfc8d60.jpg

Opis: foto

Opis: http://www.podlasie24.pl/upl/gal/2d4d6c6e21b1268d677df35ccf13d504.jpg

                                                                                                                                           Małgorzata Kania


GALERIA TALENTÓW

W dniu 7 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbyła się V edycja przedsięwzięcia artystycznego pod nazwą „Galeria Talentów”, na którą zaproszono nauczycieli, gości i rodziców.

W pierwszej części spotkania wystąpili uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, którzy swoje uzdolnienia rozwijają pod okiem wychowawców i nauczycieli oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie. Przed publicznością popisy wokalne, instrumentalne, recytatorskie i taneczne prezentowali: Weronika Wierzchowska, Marta Wardak, Julia Wardak, Bartłomiej Radomyski, Emilia Mateńka, Emilia Szcześniak, Adrian Olszewski, Zofia Kowalczyk, Lena Aleksandrowicz, Julia Drozd, Zuzanna Bochman, Olek Kita, Zofia Mieczkowska, Laura Pudło, Zuzanna Wisińska, Antonina Czarnecka, Marcin Wolny, Emilia Pawlak oraz zespół taneczny „Iskierki”.

Drugim punktem przedsięwzięcia był wernisaż wystawy najładniejszych prac plastycznych uczniów oraz słodki poczęstunek.

Mali artyści zostali nagrodzeni licznymi brawami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Organizatorki, panie Ewa Dąbrowska, Iwona Muszyńska i Elżbieta Świerczewska dziękują Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie za włączenie się w organizację „Galerii Talentów”, a panu dyrektorowi Tomaszowi Wojtasiowi za współprowadzenie uroczystości.

więcej zdjęć w galerii


Osiągnięcia uczniów I etapu w roku szkolnym 2016/2017

·       MIKOŁAJ GAJOWY – laureat Stypendium Artystyczne Burmistrza Miasta Łuków oraz Stypendium Artystyczne Marszałka Województwa Lubelskiego:

I MIEJSCE – w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „KWIETNIK”; I Miejsce XII Festiwalu Pieśni Patriotycznej „ Pieśń Ojczyzny pełna”;  Wyróżnienie w V Konkursie Piosenki „ Debiut” w Siedlcach, Wyróżnienie XVII  Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, II Miejsce – SREBRNY KASZTAN  Wojewódzkiego Konkursu Piosenki     „Jesienne Nutki”  w Lublinie, Nagroda Główna Turnieju Pieśni Patriotycznej 

„Ojczyzno Moja Najmilsza”, I MIEJSCE w Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „SZCZODRAKI”, II MIEJSCE na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „ Super Mikrofon Radia Jard”, III MIEJSCE       XI Wojewódzkiego Festiwalu

Kolęd i Pastorałek we Włodawie, WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka2017”, I Miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki  „Super Mikrofon Z Radiem Jard” w Białymstoku  oraz NOMINACJA do udziału w Międzynarodowych Festiwalach Zagranicznych w Bułgarii i we Włoszech, I Miejsce w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer" , I Miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę”, III Miejsce – Brązowa Nuta  Międzynarodowego Konkursu Piosenki „ Podlaska Nuta”     w Bielsku Podlaskim, II Miejsce – Srebrna Muszelka  - XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”

  GABRYSIA ŁUKASIK: I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Pogodna Nutka 2017”, II miejsce w  Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2017, wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer 2017", finalistka Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek  „Staropolskie Śpiewanie” w Radomiu, nagroda Dyrektora Ogólnopolskiego Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka 2017” w Bielsku Podlaskim, I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Jesienne Nutki”  I miejsce na Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek    we Włodawie, III miejsce Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Śpiewający Słowik", wyróżnienie na Konkursie Piosenki „Debiut 2016” w  Siedlcach

·       Jan Bartołd - I miejsce w Szkolnym  Konkursie Języka Angielskiego klas III

·       Urszula Zakrzewska - I miejsce w Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową                                          

·       Bartosz Gajownik - I miejsce w Szkolnym  Konkursie Języka Angielskiego klas III                                  

·         Julia Czerska –  I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym klas trzecich         

·     Weronika Kucińska - wyróżnienie w 18 Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Wisła – Królowa polskich rzek” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną   

·        I miejsce w szkolnym turnieju sportowym klas III w „Dwa ognie”:

Antoniak Kacper, Dąbrowski Mikołaj, Dmowska Natalia, Dołęga Alicja, Gryczka Szymon, Grzywacz Bartosz, Kabat Paweł, Nowak Albert, Sprycha Norbert, Tchorzewski Adrian, Wysokińska Natalia

·             Dajana Skolimowska - I miejsce w szkolnym konkursie na „Najpiękniejszą  ozdobę świąteczną", wyróżnienie w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem  „Wisła - Królowa Polskich Rzek", Nagroda w Wojewódzkim konkursie literackim „Boże Narodzenie  - tradycje i współczesność"

·         Kalina Adamczyk - Nagroda w Wojewódzkim konkursie literackim „Boże Narodzenie  - tradycje i współczesność"

·         Natalia Wiśniewska - wyróżnienie  XXV Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego pod hasłem "Moje Boże Narodzenie", wyróżnienie w 16. Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga", II miejsce w Międzyszkolnym konkursie ortograficznym dla klas trzecich pod hasłem „Z ortografią za pan brat", I miejsce Szkolnym Konkursie Wiedzy o Lesie

·         Leon Makowski - I miejsce w Międzyszkolnym konkursie ortograficznym dla klas trzecich pod hasłem „Z ortografią za pan brat", I miejsce Szkolnym Konkursie Wiedzy o Lesie

Maciej Radomyski - Stypendysta Burmistrza Miasta Łuków: nagroda XXVI  Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej, nagroda w eliminacjach powiatowych i nominacja do XX Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Quo vadis – dokąd idziesz, jaką droga, w jakim celu”, wyróżnienie w  Koncercie Laureatów XX Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Quo vadis – dokąd idziesz, jaką droga, w jakim celu”, nagroda w XVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”, I miejsce w eliminacjach do Wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Barwy słowa”, I miejsce w szkolnym konkursie przyrodniczo – ekologicznym klas III

·       Kornelia Pudło - I miejsce w szkolnym konkursie wiedzy o patronie naszej szkoły – ks. Grzegorzu Piramowiczu             

·       Maja Misiak - I miejsce w szkolnym konkursie ortograficznym klas III, I miejsce w Szkolnym  Konkursie Języka Angielskiego Marcel Dziewulski - I miejsce w konkursie literackim o tematyce wielkanocnej zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

·       Blanka Więsek i Maciej Opolski – I miejsce w szkolnym konkursie na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową.

·       Dominika Olejarczyk  z klasy III G I miejsce w szkolnym konkursie na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową w kategorii stroik oraz kartka świąteczna.

· Wiktoria Grabowska - I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym „Święty Brat Albert uczy  nas..." 

· Julia Żurawska II miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym „Święty Brat Albert uczy  nas..." 

·           Wiktoria Grabowska - I miejsce w szkolnym konkursie plastyczno –profilaktycznym „Przepis na rodzinne szczęście - zdrowo i bez nałogów", I miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem Wisła- Królowa polskich rzek” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną

· Natalia Kowalczyk – III miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Kartka bożonarodzeniowa"

· Karolina Ziemkowska – wyróżnienie w XX Powiatowym Jesiennym Konkursie Recytatorskim „Quo Vadis - dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu"

Aleksandra Kobojek – wyróżnienie w XVI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga"                                              

·             Jakub Paszkiewicz, Maciej Orzeł i Nikodem Janaszek – wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym KANGUR  - kategoria Maluch

·         Magdalena Ogrodnik z kl. III i  - II miejsce w  XII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Marianny Bocian

·       MARTA  WARDAK - Stypendystka  Burmistrza Miasta Łuków: I MIEJSCE w kategorii Zespoły w XI Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek we Włodawie występując z zespołem wokalnym „Jedyneczki”, WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka 2017”, I MIEJSCE w kategorii duety  w Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard w Białymstoku, III miejsce w kategorii zespoły na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki  „Super Mikrofon z Radiem Jard”, nominacja do udziału w Międzynarodowych Festiwalach Zagranicznych w Bułgarii i we Włoszech, III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę” w Rzeszowie, II Miejsce- Srebrna Muszelka  XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier

 

·       WERONIKA WIERZCHOWSKA - Stypendystka  Burmistrza Miasta Łuków oraz Marszałka Województwa Lubelskiego: III  MIEJSCE VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „KWIETNIK”; II MIEJSCE na XII Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Pieśń Ojczyzny pełna”, I MIEJSCE w XVII  Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, WYRÓŻNIENIE na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki, „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku, I MIEJSCE z zespołem wokalnym „ Jedyneczki” na XI Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek we Włodawie, WYRÓŻNIENIE na Ogólnopolskim Konkursie Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka 2017” , I MIEJSCE w Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard w Białymstoku w kategorii duety, III MIEJSCE na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki, „Super Mikrofon z Radiem Jard” w kategorii soliści oraz w kategorii zespoły, nominacja do udziału w Międzynarodowych Festiwalach Zagranicznych w Bułgarii i we Włoszech, Wyróżnienie   w kwalifikacjach wstępnych XXII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”, Wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę” w Rzeszowie,II Miejsce- Srebrną Muszelkę w kat. zespoły  na XVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”  w Suwałkach.

·       Oliwier Chruściel i Sebastian Kamecki – wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Kangur w kategorii Żaczek

·           Nikola Domańska - II miejsce w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem Wisła- Królowa polskich rzek” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną

·       Amelia Kowalczyk   I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym dla klas I i II „Zabawka ze skrawka"

·       Franciszek Świerczewski – I miejsce  w Szkolnym Konkursie Matematycznym dla klas drugich „Myślę i liczę”  

·       Mikołaj Gomółka – I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Św. Bracie Albercie

·       Piotr Nowicki - wyróżnienie w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem Wisła – Królowa polskich rzek” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczna

·       Gabriel Ksok - I miejsce w Szkolnym Konkursie języka angielskiego klas II

·     Jakub Wysokiński i Gabriel Ksok - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym KANGUREK

w kategorii ŻACZEK

·       Julia Ognik - I miejsce w szkolnym konkursie wiedzy ekologicznej klas drugich    

·       Adrian Olszewski - wyróżnienie w 18 Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem Wisła – Królowa polskich rzek” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczna                                             

·       Mikołaj Aleksandrowicz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym KANGUREK w kategorii ŻACZEK.

 

·       Natalia Gajek wyróżnienie w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem Wisła – Królowa polskich

rzek” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną

· Kacper Pogonowski  - I miejsce w szkolnym  Konkursie literackim   „Święty Brat Albert uczy nas…”,  wyróżnienie w Kangurze Matematycznym

· Amelia Brewczyńska - II miejsce w miejskim Konkursie „Kartka wielkanocna”

·       Natalia Jędrzejkowska - I miejsce w Szkolnym Konkursie „Kartka świąteczna”

·       Wojciech Cabaj - nagroda w  XVI Wojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy ks. J. Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”, I miejsce w  Szkolnym Konkursie i Nominacja do XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego  „Barwy słowa”, Wyróżnienie w Kangurze Matematycznym

·       Emilia Smyk i Marta Wardak - I miejsce w szkolnym konkursie języka angielskiego            

·       Amelia Kuć - I miejsce w szkolnym konkursie wiedzy ekologicznej klas drugich                       

·       Zuzanna Bochman  wyróżnienie w konkursie matematycznym Kangurek, III miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie", wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej "Kantyczka 2017", wyróżnienie w 22 konkursie piosenki Wygraj Sukces

 

·       Igor Purzycki - wyróżnienie w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem Wisła – Królowa polskich rzek” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną

·       Alicja Matejko –  I miejsce w szkolnym konkursie ortograficznym klas II                                            

·       Magdalena Wójcik - I miejsce w „Szkolnym

konkursie wiedzy o św. Bracie Albercie".   

·       Emilia Mateńka - wyróżnienie na Powiatowym Konkursie „Wesołe Nutki"                                          

·       Emilia Szcześniak - wyróżnienie  na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie, I miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie", II miejsce XI Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek  we Włodawie, wyróżnienie XXII  Ogólnopolskiego Festiwalu  Puławy, wyróżnienie XII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Anny Jantar, wyróżnienie w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer", III miejsce w VI Edycji Festiwalu „Piosenki Moich Rodziców"

·       Antonina Opolska –  III miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym „Święty Brat Albert uczy nas...", I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym „Kartka na Boże Narodzenie"

·       Paweł Borkowski - wyróżnienie w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem Wisła – Królowa polskich rzek” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczna

·       Emilia Stachniak - I miejsce w szkolnym Konkursie Recytatorskim „Barwy słowa”

·       Jakub Krasuski - wyróżnienie w XVIII Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem Wisła – Królowa polskich rzek” organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną      

·       Zofia Szczuchniak - wyróżnienie w XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Wawer”, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu piosenki „Podlaska Nuta

 

 


Jesienny Konkurs Recytatorski "QUO VADIS"

Maciej Radomyski z kl. IIId nagroda w eliminacjach powiatowych i nominacja do eliminacji wojewódzkich 20 JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO – „QUO VADIS – dokąd idziesz, jaką drogą w jakim celu” - op. p. Ewa Dąbrowska

 


                   

         Olimpijczycy 2016

À    Maciej Radomyski z klasy II D   op. p. Ewa Dąbrowska

o          I Nagroda  XXXV Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”

o          Nagroda   w powiatowych eliminacjach do 19 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Świat jest teatrem” i nominacja do  Konkursu Wojewódzkiego    

o          Nagroda 19 Jesiennego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Świat jest teatrem”i nominacja do Koncertu Laureatów

o          II nagroda w Koncercie Laureatów 19Jesiennego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Świat jest teatrem”

o          Nagroda w XXXIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Barwy słowa” i nominacja do konkursu wojewódzkiego

o           II nagroda  w XXXIV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Barwy słowa” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

o          Nagroda  XXIV Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej

o          nagrody w szkolnych konkursach  recytatorskich i nominacje do etapów powiatowych i wojewódzkich.

o         Stypendium artystyczne Burmistrza miasta Łuków

À    Wojciech Cabaj z klasy I G   op. p. Marzena Jastrzębska

o   I miejsce w III Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. Franciszka Kleeberga

o     Nagroda w XXIV Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej.

o      Nagroda XLIX Wojewódzkiego Turnieju Poezji Dziecięcej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty

o     Wyróżnienie w Konkursie Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza”  

o     I miejsce w szkolnych eliminacjach konkursu „Barwy słowa” w kategorii klas I

o     Wyróżnienie w powiatowych eliminacjach konkursu „Barwy słowa”

o     I miejsce w szkolnym konkursie „Mam talent”

 À    Aleksandra Kobojek z klasy II G - op. p. Hanna Wiącek

~         Nagroda w XV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”

~        I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym „Wszystkie miasta i wioski czytają „Psie troski”

~        Wyróżnienie Literackim  „Moje Boże Narodzenie”    

À                  Eliza Sawicka z kl. II H                   op. p. Małgorzata Kania

o     Wyróżnienie w XV Wojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”                  

 

À    Natalia Wiśniewska z klasy II C             op. p. Elżbieta Świerczewska

o     Wyróżnienie w XV Wojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”

~                Nominacja w eliminacjach szkolnych do XXXIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Barwy słowa” , w którym również została wyróżniona

~                I miejsce w szkolnym konkursie „Nadchodząca wiosna – wschodzące  talenty” w kategorii sport.

À          Wyróżnienie w XXIV Międzypowiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Bożonarodzeniowej i Religijnej – Marcel Tarasiuk i Antoni Wieczorek z kl. II G op. p. Hanna Wiącek                  

o    Oliwier Chruściel z kl. I A  I miejsce w szkolnym konkursie czytelniczym pod hasłem „Czytając książki zdobywasz wiedzę, a odwiedzając bibliotekę nagrody” op. p . Agnieszka Bancerz

o     Marcel Dziewulski z kl. II F  I miejsce w szkolnym konkursie czytelniczym pod hasłem „Czytając książki zdobywasz wiedzę, a odwiedzając bibliotekę nagrody” oraz I miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Jesienne  kompozycje” – op. p. Iwona Muszyńska

o  Maciej Michalak z kl. III EI miejsce w szkolnym konkursie czytelniczym pod hasłem „Czytając książki zdobywasz wiedzę, a odwiedzając bibliotekę nagrody”

op. p. Barbara Ponikowska

o    Kinga Maruszewska z kl. III C – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym  klas III   „Z ortografią za pan brat" –      op. p. Elżbieta Rodak

o    Karolina Jasińska kl. III F   miejsce III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym  klas III  „Z ortografią za pan brat"        op. p. Marta Jaroszkiewicz

 

o    Kinga Niedziółka z kl. III B

~        I miejsce w szkolnym konkursie  ortograficznym klas III  

~        wyróżnienie w Ogólnopolskim  Konkursie Kangur Matematyczny w kategorii  „Maluch"

~        I miejsce w szkolnym konkursie plastycznym na „Najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową”

~         I miejsce w konkursie wiedzy o życiu i działalności patrona

naszej szkoły – ks. Grzegorza Piramowicza

wych. p. Anna Pudełek

o    Leon Makowski z kl. II C – I miejsce w szkolnym konkursie ortograficznym klas II oraz nagroda XIII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej „Świat w oczach najmłodszych – „Moja wyobraźnia” 

wych.. p. Elżbieta  Świerczewska.

À      Bartosz Masiak kl. III E wyróżnienie Ogólnopolskiego  Konkursu  Kangur   Matematyczny w kategorii  „Maluch"

o   I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym „Myślę i liczę”

o    I miejsce w międzyszkolnym konkursie matematycznym „Asy z trzeciej klasy” op. p. Barbara Ponikowska,

o   I miejsce w szkolnym konkursie języka angielskiego o tytuł Lidera klas III – op. p.  Marta Kowalczyk

À          Karolina Sierociuk z kl. III E wyróżnienie Ogólnopolskiego  Konkursu  Kangur   Matematyczny w kategorii  „Maluch"

o  I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym kl. III „Przyjaciele przyrody” – op. p. Barbara Ponikowska

À    Julia Gałęzowska kl. III cwyróżnienie Ogólnopolskiego  Konkursu  Kangur   Matematyczny w kategorii  „Maluch" –            op. p. Elżbieta Rodak

À    Paweł Wiącek z kl. III E – wyróżnienie Ogólnopolskiego  Konkursu  Kangur   Matematyczny w kategorii  „Maluch”, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym on line  „Bóbr” –    wych. p. Barbara Ponikowska

À    Julia Czerska z kl. II Bwyróżnienie Ogólnopolskiego  Konkursu  Kangur   Matematyczny w kategorii "Żaczek" –               wych. p. Marta Olszewska

À      Damian Gałązka kl. II E I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym kl, II

 op. p. Marzena Rzymowska

  

Mikołaj Gajowy kl. II e – op. p. Anna Pudełek

o   I miejsceZłota Podlaska Nuta 2016    XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki

o   Wyróżnienie XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard"

o   II Nagroda XXI Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

o   Nagroda Dyrektora Festiwalu w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek  „ Kantyczka 2016”

o     I miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard

o     II miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki  "Kumak"

o   Nominacja i III miejsce – Brązowy Kasztan Wojewódzkiego Konkursu Piosenki   „ Jesienne Nutki 2015”

o   Nominacja w eliminacjach wstępnych do regionalnego etapu Konkursu  Piosenki „Wygraj sukces”

o   Wyróżnienie XI Festiwalu Pieśni Patriotycznej  „Pieśń Ojczyzny Pełna”

o   Nominacja w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej   „Wesołe Nutki”

o   Stypendium  Burmistrza Miasta Łuków oraz Marszałka Województwa Lubelskiego

 

Weronika Wierzchowska – op. p. Anna Pudełek

o   III miejsce XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard"

o   I miejsce w Konkursie Kolęd I Pastorałek z Radiem Jard

o   Nominacja w eliminacjach wstępnych XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki   Podlaska Nuta   2016”

o   Wyróżnienie w eliminacjach wstępnych XXI Ogólnopolskiego Konkursu  „Wygraj Sukces”

o   Nominacja w eliminacjach wstępnych XVI  Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci  i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”

o   Nominacja w eliminacjach wstępnych Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd I Pastorałek „ Kantyczka   2016”

o   Nominacja w eliminacjach wstępnych XIV Ogólnopolskiego Konkursu  Piosenki  „Kumak"

o   Nominacja w eliminacjach wstępnych Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „ Jesienne Nutki 2015”

o   III miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie”

o   Wyróżnienie w eliminacjach wstępnych Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej I Młodzieżowej „ Wesołe Nutki”

 

Gabrysia Łukasik kl. IIc – op. p. Przemysław Oskroba

o    I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Debiut 2015”

o   II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd

o   III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki

„Prezentacje 2015”                                       

o   Nominacja w eliminacjach wstępnych Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka”

o   Nominacja w eliminacjach wstępnych Wojewódzkiego Konkursu Piosenki   „ Jesienne Nutki 2015”

o   Nominacja w eliminacjach wstępnych do regionalnego etapu Konkursu  Piosenki „Wygraj sukces”

o   I miejsce w szkolnym konkursie „Mam talent”

o   Grand Prix w Powiatowym Konkursie      „ Piosenki Moich Rodziców"

o   nominacja do międzynarodowego konkursu piosenki "Podlaska Nuta"

 

À    Marta Wardak– op. p. Anna Pudełek

o   II miejsca w Konkursie Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard

o   zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie” Konkursu „ Wygraj Sukces”

o   nominację w eliminacjach wstępnych Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek    „ Kantyczka    2016”

o   Wyróżnienie w eliminacjach wstępnych Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „ Wesołe Nutki”

o   Nominacja w eliminacjach wstępnych XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki     Podlaska Nuta 2016”

À    Emilia Mateńka i Zuzanna Bochman – I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Anielskie śpiewanie” w kategorii duety

À    Emilia Mateńka – nominacja w Powiatowym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe Nutki” op. p. Dorota Oskroba

À    Zuzanna Bochman i Emilia Szczęśniak – wyróżnienie w kwalifikacjach wstępnych XXI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj sukces”

À    Emilia Szcześniak III miejsce w V Powiatowym Festiwalu pod hasłem " Piosenki moich rodziców" – op. p. Dorota Oskroba

À    Karolina Szczygielska kl. III B  I miejsce w X Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie w konkursie plastycznym pt. „Święty Maksymilian wstępuje do zakonu”     – op. s. Julitta

À  Karolina Szczygielska i Kingą Białowąs – I miejsce w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną „Moi przyjaciele z Bullerbyn” – wych. p. Anna Pudełek

À                  Dominik Knap kl. II CIII nagroda w VII Wojewódzkim Konkursie Fotograficzno – Plastycznym „Kocie sprawy”, wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem „Najpiękniejsza łukowska choinka" – wych. p. Elżbieta Świerczewska

À    Kacper Pogonowski kl. I g wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  „Zgaś ryzyko – ogień w lesie, na polu i na łące”

À    Amelia Brewczyńska z kl. I Gwyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  „Zgaś ryzyko – ogień w lesie, na polu i na łące”, I miejsce szkolnym konkursie plastycznym „Łuków – moje miasto”

op. p. Marzena Jastrzębska

À    Szymon Mateńka kl. IIf – wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  „Zgaś ryzyko – ogień w lesie, na polu i na łące”

À    Lena Śledź  kl. II Fwyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym  „Zgaś ryzyko – ogień w lesie, na polu i na łące”, I miejsce w szkolnym konkursie na „Najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową”                op. p. Iwona Muszyńska.

À    Mateusz Górka kl. III D – praca zakwalifikowana została do udziału w wystawie pokonkursowej  XXIV Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Moje Boże Narodzenie” –  op. p. Hanna Wiącek

À              Julia Żurawska kl. II G –  I miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Jesienne  kompozycje”, nagroda w konkursie „Na ludowo w Łukowie” w kategorii „Ozdoby choinkowe” –                           op. p. Hanna Wiącek

À              Oliwia Drosio i Kornelia Pudło kl. II E  II miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Jesienne  kompozycje”

À    Kornelia Pudło kl. IIe I miejsce w szkolnym konkursie przyrodniczo – ekologicznym „Nasza ziemia zielona i czysta” – wych. p. Marzena  Rzymowska

À              Mikołaj Janowski z kl. IIIe –  II miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Jesienne  kompozycje” –  op. p. Barbara Ponikowska

À              Jakub Goławski  kl. II FIII miejsce w miejskim konkursie plastycznym „Jesienne  kompozycje” – op. p. Iwona Muszyńska

À              Greta Skolimowska kl. I H nagroda w miejskim konkursie na najpiękniejszą „Kartkę Bożonarodzeniową” – op. p. Marzena Jastrzębska

À              Dagmara Opolska kl. III EI miejsce  w miejskim konkursie na najpiękniejszą „Kartkę Wielkanocną – op. p. B. Ponikowska

À              Maria Turska kl. II HIII miejsce  w miejskim konkursie na najpiękniejszą „Kartkę Wielkanocnąop. p. Małgorzata Kania

À              Amelia Kuć kl. I H     III miejsce w miejskim konkursie na najpiękniejszą „Kartkę Wielkanocną op. p. Barbara Zaniewicz

À              Oliwia Pogonowska kl. III E II miejsce w konkursie plastycznym „Wszystkie miasta i wioski czytają „Psie troski” –

op. p. Barbara Ponikowska

À          Weronika Duda kl. II GI miejsce w szkolnym konkursie plastycznym „Łuków moje miasto” – op. p. Hanna Wiącek

À          Dominika Kondracka kl. III FI miejsce w szkolnym konkursie plastycznym „Łuków moje miasto” –    op. p. Marta Jaroszkiewicz

W szkolnych konkursach świątecznych zajęły

À  Nelly Ksok kl. II HI miejsce w szkolnym konkursie pod hasłem „Wymarzony prezent  od św. Mikołaja”    op. p. Małgorzata Kania

À          Emilia Zemło kl. I DI miejsce w szkolnym konkursie „Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa”             wych. p. Danuta Domańska

À          Wiktoria Skrzynecka i Gabrysia Olek kl. III BI miejsce w szkolnym konkursie na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”       wych. p. Anna Pudełek

À              Zofia Kowalczyk i Julia Jaraszek kl. III A  I miejsce w szkolnym konkursie „Bożonarodzeniowa szopka”     op. s. Rafaela

À  Zofia Młynarczyk kl. I E I miejsce w szkolnym konkursie plastyczno – profilaktycznym „Przepis na rodzinne szczęście  -   zdrowo i bez nałogów”   

op. p. Barbara Śledź

À  Laura Dadasiewicz z kl. III F    I miejsce w szkolnym konkursie plastyczno – profilaktycznym „Przepis na rodzinne szczęście  -   zdrowo i bez nałogów” 

op. p. Marta Jaroszkiewicz

À          Kalina Adamczyk z kl. II CI miejsce w szkolnym plastycznym konkursie profilaktycznym „Nie pal przy mnie, proszę” – wych.  p. Elżbieta Świerczewska

À          Zofia Kaźmierak kl. III E – I miejsce w szkolnym konkursie „Nadchodząca wiosna – wschodzące talenty” w kategorii taniec   wych. p. Barbara Ponikowska

À    Julia Gajda kl. III FI miejsce w szkolnym konkursie „Nadchodząca wiosna – wschodzące talenty” w kategorii instrumenty muzyczne –

 wych. p. Marta Jaroszkiewicz

À    Wiktoria Grabowska i Dominika Świerczewska kl. II G –  I miejsce w szkolnym konkursie ‘Tańczyć każdy może”          wych. p. Hanna Wiącek

À    Bartosz Rybka kl. II C III miejsce w Łukowskich

Ulicznych Biegach Niepodległości        wych. p. Elżbieta Świerczewska

À    Filip Kuczyński kl. II E III miejsce w 23 Łukowskich Ulicznych Biegach 3 – Majowych – wych. p. Marzena Rzymowska


KONKURS „ŁUKÓW - MOJE MIASTO”

W październiku odbył się szkolny  konkurs plastyczny pt. „Łuków -moje miasto”. Wzięli  w nim udział chętni  uczniowie z klas I-III. Organizatorkami konkursu były : Marzena Jastrzębska i Barbara Zaniewicz. Wpłynęło 198 prac.  I miejsce wśród uczniów klas pierwszych zajęła praca Amelii Brewczyńskiej z klasy Ig, wśród uczniów klas drugich pierwsze miejsce zajęła Weronika Duda z klasy IIg, a spośród uczniów trzecich klas- pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IIIf Dominika Kondracka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pokonkursowa wystawa prac znajduje się w budynku przy ul. Stasia i Nel. Zapraszamy do oglądania.


  


ROK 2014/2015   LAUREACI KONKURSÓW W I ETAPIE EDUKACYJNYM I ICH OPIEKUNOWIE

ñ        Zofia Kowalczyk kl. IIIe – nagroda specjalna kategorii Pentel – W 45 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym w Japonii  op. p. Anna Dziewulska

ñ         Mikołaj Gajowy kl. IeI miejsce – Złota Podlaska Nuta  Międzynarodowego Konkursu Piosenki „Podlaska Nuta” –     op. p. Anna Pudełek

 

ñ         Amelia Warda z kl Ib – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Origami pod

hasłem „Kosz pełen witamin” –                                               op. p. Agnieszka Peryt

ü   Konkurs Kangur Matematyczny „Żaczek” klasy II - wyróżnienia

ñ        Bartosz Masiak, Karolina Sierociuk, Paweł Wiącek, Jakub Sych, Patrycja Pawlikowska, Nina Bielecka, Dominika Zemło kl. IIe      op. p. Barbara Ponikowska

ñ        Kamil Odrzygóźdź, Natalia Sprycha – kl. IId                              op. p. Anna Molenda

ü  Konkurs Kangur Matematyczny „Maluch” kl. III –

ñ        Weronika Salamończyk kl. IIIe – nagroda –                   op. p. Marzena Jastrzębska

ü wyróżnienia –

ñ        Rafał Banach kl. III a                                                             op. p. Danuta Domańska

ñ        Bartosz Paszkiewicz kl. IIIf                                                  op. p. Barbara Zaniewicz

 

ü Rafał Banach oraz Iga Osypińska kl. IIIa, Dobrosława  Nowicka kl. IIIc – nominacja do finału IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie

pod hasłem „Rozkwit Niepokalanowa”     op. s. Rafaela

 

ñ         Maciej Radomyski kl. Id - I nagroda XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty  op. p. Ewa Dąbrowska

ñ         Gabriela Łukasik kl. Ic  - nagroda specjalna na Wojewódzkim Konkursie Piosenki patriotycznej w Kocku oraz wyróżnienie i nagroda specjalna w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w Rykach – op. p. Przemysław Oskroba

ñ         Wiktoria Grabowska kl. Ig wyróżnienie w XIV Wojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego  op. p. Hanna Wiącek

ñ         Wiktoria Grabowska kl. Ig  wyróżnienie w XVI Międzywojewódzkim KonkursieRecytatorski Poezji i Prozy Ludowej im. Wacława Tuwalskiego op. p. Hanna Wiącek

ñ         Mikołaj Gajowy kl. Ie – wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Prezentacje 2014”   op. p. Anna Pudełek

ü  Kalina Adamczyk, Franciszek Rosa, Kacper Kopeć, Leon Makowski, Dajana Skolimowska, Wiktoria Kopyść, Maja Olszewska, Kinga Wierzbicka, Gabriela Łukasik, Kacper Ochnio, Julia Józwik, Dominik Knap, Szymon Borowski, Wiktoria Głuchowska, Szymon Jakóbik z kl. Ic wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla klas I – III „Zobacz,  poznaj i pomóż je chronić. Polskie rośliny chronione”   op. p. Elżbieta Świerczewska

ñ        Maciej Radomyski kl. Id  I miejsce w XXXIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Barwy Słowa” op. p. Ewa Dąbrowska

ñ         Iga Osypińska kl. IIIa – I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kartka wielkanocna” zorganizowany przez ŁOK –             op. p. Marzena Jastrzębska

 

ñ         Gabriela Łukasik kl. Ic – I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i pastorałek „Anielskie śpiewanie” w Woli Gułowskiej oraz III miejsce w Powiatowym Festiwalu „Piosenki moich Rodziców” w Wiśniewie –     op. p Przemysław Oskroba

ñ         Gabriela Kaniewska kl. IIIe – nagroda w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kartka bożonarodzeniowa                                         op. p. Marzena Jastrzębska

ñ         Kinga Juszczyńska kl. Ib – I miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym „W bibliotece, łóżku czy na dywanie – każde miejsce dobre na czytanie” – op. p. Marta Olszewska

ñ         Natalia Wiśniewska kl. Ic - I miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym „W bibliotece, łóżku czy na dywanie – każde miejsce dobre na czytanie” – op. p. Elżbieta Świerczewska

ñ         Marcin Parzyszek kl. Ig - II miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym „W bibliotece, łóżku czy na dywanie – każde miejsce dobre na czytanie” – op. p. Hanna Wiącek

ñ         Nella Wiszniewska kl. Ic - III miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym „W bibliotece, łóżku czy na dywanie – każde miejsce dobre na czytanie” – op. p. Elżbieta Świerczewska       

ñ         Julia Traczyk kl. IIc - III miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym „W bibliotece, łóżku czy na dywanie – każde miejsce dobre na czytanie” – op. p. Elżbieta Rodak

ñ         Natalia Wiśniewska – wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Barwy Słowa”   op. p. Elżbieta Świerczewska

ñ         Karolina Łukasik i Norbert Witan kl. IIIc – III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastyczno – Technicznym pod hasłem „Szopka bożonarodzeniowa”  op. s. Rafaela

 

 

ñ Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Kartka bożonarodzeniowa”:

ñ        Lena Duczkowska kl. Ih                                                                op. p. Małgorzata Kania

ñ        Maja Misiak kl. If                                                                  op. p. Iwona Muszyńska

ñ        Julia Wysokińska kl. IIIe                                                    op. p. Marzena Jastrzębska

ñ        Bartosz Paszkiewicz kl. IIIf                                                  op. p. Barbara Zaniewicz

ñ        Julia Gałęzowska kl. IIc                                                             op. p. Elżbieta Rodak

ñ        Oliwia Celińska, Dominika Piros, Sebastian Pruchniewicz, kl. IIIb op. p. Agnieszka Bancerz

ñ        Dominika Kondracka, Kacper Celiński, Kuba Zarzycki kl. IIfop. p. Marta Jaroszkiewicz

ñ     Wyróżnienia  w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym  „W bibliotece, łóżku czy na dywanie – każde miejsce dobre na czytanie” –

ñ     Julian Sokół kl. IIIa                                                               op. p. Danuta Domańska

ñ     Oliwia Kachniarz kl. Ig                                                              op. p. Hanna Wiącek

ñ     Julia Gałęzowska kl. IIc                                                             op. p. Elżbieta Rodak

ñ     Marcin Janaszek kl. IIIe                                                   op. p. Marzena Jastrzębska

ñ     Adam Wysokiński kl. IIf                                                  op. p . Marta Jaroszkkiewicz

ñ         Julia Banasiuk i Patrycja Pytlik kl. IIf – wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Plastycznym „Szopka bożonarodzeniowa” –                                     op.  s. Rafaela

ñ         Bartosz Masiak kl. IIe wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Moje inspiracje twórczością H. Sienkiewicza”                         op. p. Barbara Ponikowska

 

ñ         Weronika Salamończyk kl. IIIe – I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas III „Asy z trzeciej klasy”              op. p. Marzena Jastrzębska

ñ         Bartosz Paszkiewicz kl. IIIf – III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym klas III „Asy z trzeciej klasy”                  op. p. Barbara Zaniewicz

ñ         Adam Kowalczyk kl. IIIe – I miejsce w w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym klas III „Z ortografią za pan brat”         op. p. Marzena Jastrzębska

ñ         Julia Linkiewicz kl. IIb – I miejsce w w XXII Łukowskich Ulicznych Biegach 3-majowych pod patronatem Rady Miasta  Łuków –               op. p. Anna  Pudełek

 

ñ         Maciej Radomyski kl. Id – I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim kl. I „Barwy Słowa” op. p. Ewa Dąbrowska

ñ         Julia Gałęzowska kl. IIc – I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim kl. II „Barwy Słowa” op. p. Elżbieta Rodak

ñ         Weronika Salamończyk kl. IIIe – I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim kl. III „Barwy Słowa”  op. p. Marzena Jastrzębska

ñ         Kinga Niedziółka kl. IIb – I miejsce w Szkolnym Konkursie z jęz. ang. klas II op. p. Lidia Radomyska

ñ         Nina Bielecka kl. IIe – I miejsce w Szkolnym Konkursie z jęz. ang. klas II op. p. Marta Kowalczyk

ñ         Weronika Salamończyk kl. IIIe – I miejsce w Szkolnym Konkursie z jęz. ang. dla klas III  op. p. Marta Meges

ñ         Bartosz Masiak kl. IIe – I miejsce w Szkolnym Konkursie Matematycznym kl. II „Myślę i liczę” op. p. Barbara Ponikowska

ñ         Bartosz Paszkiewicz kl. IIIf – I miejsce w Szkolnym Konkursie Matematycznym kl.III „Matematyczne Asy” op. p. Barbara Zaniewicz

ñ         Bartosz Masiak kl. IIe – I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym kl. II „Z ortografią na ty”  op. p. Barbara Ponikowska

ñ         Dobrosława Nowicka z kl. IIIc – I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym kl. III  op. p. Barbara Śledź

ñ         Adam Kowalczyk kl. IIIe – I miejsce w Szkolnym Konkursie Ortograficznym kl. III op. p. Marzena Jastrzębska

ñ         Aleksandra Adkonis kl. IIIc – I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o ks. Grzegorzu Piramowiczu    op. p. Barbara Śledź

ñ         Maciej Kowalczyk kl. IIIa – I miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o ks. Grzegorzu Piramowiczu  op. p. Danuta Domańska

ñ         Bartłomiej Sierociuk kl. IIfI w Szkolnym Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym dla klas II pod hasłem „Przyjaciel Przyrody”     op. Marta Jaroszkiewicz

ñ         Rafał Banach kl. IIIa – I miejsce w Szkolnym Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym  kl. III „Z ekologią i przyrodą na ty”  op. p. Danuta Domańska

ñ         Nella Wiszniewska kl. Ic – I miejsce w Szkolnym Konkursie  Plastyczno – Profilaktycznym kl. I – III „Przepis na rodzinne szczęście” op. p. Elżbieta Świerczewska

ñ         Anna Dybciak kl. IIIe – I miejsce w Szkolnym Konkursie Plastyczno – Profilaktycznym  kl. I – III „Przepis na rodzinne szczęście” op. p. Marzena Jastrzębska

ñ         Lena Śledź kl. If – I miejsce w Szkolnym Konkursie Plastycznym kl. I – III „Zakładka do książki” op. p. Iwona Muszyńska

ñ         Karolina Szczygielska kl. IIb – I miejsce w Szkolnym Konkursie Plastycznym kl. I – III „Kartka bożonarodzeniowa”  op. p. Anna Pudełek

ñ         Jakub Siwiec kl. IIIa – I miejsce w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Nie pal przy

mnie proszę” – op. p. Danuta Domańska

ñ     Karolina Szczygielska i Wiktoria Skrzynecka z kl.IIb – I Miejsce W Szkolnym Konkursie Plastycznym „Szopka Bożonarodzeniowa”  op. s. Rafaela

 

ñ     Julia Jaraszek kl. IIa– I miejsce w Szkolnym konkursie tanecznym „Tańczyć każdy może” –   op. p. Bożena Śledź

ñ     Oliwia Adamczyk, Zuzanna Grochowska, Rafał Banach,  Iga Osypińska  redaktorzy szkolnej gazetki „Trzeciak

op. p. Danuta Domańska, p. Barbara Zaniewicz i p.Barbara Ponikowska



SUKCES W LUBLINIE
I MIEJSCE
  W TURNIEJU WOJEWÓDZKIM
XXXIV MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

MACIEJ RADOMYSKI  uczeń klasy Id  reprezentował powiat łukowski w Turnieju Wojewódzkim XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie. Uczeń naszej szkoły przygotowany przez wych. p. Ewę Dąbrowską zajął I miejsce. Maciek  był najmłodszym laureatem w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  


więcej zdjęć w galerii

 


ZAGŁOSUJMY NA PRACE DZIECI Z KLASY IC

W grudniu 2014 roku Natalia Wiśniewska, Piotr Celej, Kacper Kopeć, Kalina Adamczyk, Dajana Skolimowska z klasy Ic wzięli udział w XIX Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym pt.: " W szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie... i inne łamańce językowe" zorganizowanym przez Wydawnictwo Komlogo. Niedawno ruszył internetowy plebiscty na najładniejsze prace w tym konkursie. Plebiscyt potrwa do 28.02.2015 roku.
Zwycięzcy plebiscytu otrzymają bezpłatny półroczny dostęp do portalu czytamipiszę.pl
Wspólnie możemy pomóc odnieść im sukces. Oto link do głosowania www.komlogo.pl/lindekx.php/konkursy  lub komlogo plebiscyt w szczebrzeszynie...
Prace tych dzieci to kategoria III.
Gorąco zachęcam w imieniu tych dzieci i dziękuję za oddane głosy

Wychowawczyni klasy IC Elżbieta Świerczewska


Nowa "Gwiazdeczka Jedynki"

To GABRYSIA ŁUKASIK z kl. I, która jest uczennicą naszej szkoły zaledwie piąty miesiąc, a już  zdążyła odnieść kilka sukcesów w konkursach:

- Nagroda Specjalna na Wojewódzkim Konkursie Piosenki Patriotycznej w Kocku

- Nominacja i udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Jesienne Nutki” w Lublinie

- I miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie” w Woli Gułowskiej.

Opieką artystyczną Gabrysię otoczył p. Przemysław Oskroba. Mamy nadzieję, że usłyszymy o niej jeszcze niejednokrotnie, jest przecież dopiero pierwszoklasistką.

    


Konkurs „Zobacz, poznaj i pomóż je chronić. Polskie rośliny chronione, rzadkie i zagrożone”

16 uczniów klasy I c tj. Kalina Adamczyk, Franek Rosa, Kacper Kopeć, Leon Makowski, Dajana Skolimowska, Wiktoria Kopyść, Maja Olszewska, Kinga Wierzbicka, Gabrysia Łukasik, Natalia Wiśniewska, Kacper Ochnio, Julia Józwik, Dominik Knap, Szymon Borowski, Szymon Jakubiak, Wiktoria Głuchowska pod kierunkiem wychowawczyni Pani Elżbiety Świerczewskiej przystąpiło do wojewódzkiego konkursu plastycznego, którego organizatorem był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Konkurs realizowany był w ramach projektu „Zobacz, poznaj i pomóż je chronić. Polskie rośliny chronione, rzadkie i zagrożone”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży przyrodą oraz zwrócenie uwagi na jej wartość, zagrożenia i potrzebę ochrony.

Na konkurs wpłynęło 625 prac plastycznych z terenu województwa lubelskiego. Komisja przyznała nagrody i wyróżnienia w 4 kategoriach wiekowych. Ponadto zakwalifikowała do udziału w wystawie pokonkursowej prace Mai Olszewskiej i Kacpra Kopcia oraz wyróżniła Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie jako placówkę.

W nagrodę, którą odebrała Gabrysia Łukasik jako przedstawiciel grupy, uczniowie otrzymali 5 albumów o tematyce roślin chronionych, kalendarz na 2015 rok oraz breloczki z logo organizatora.

Ponadto w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Ogrodu Botanicznego UMCS w 2015 roku prace będą wyeksponowane w galerii w Dworku Kościuszków na terenie Ogrodu Botanicznego.

 Elżbieta Świerczewska

więcej zdjęć w galerii

 


 

Najważniejsze sukcesy  uczniów I etapu edukacyjnego w roku szkolnym 2013/ 2014 :

·       Międzyszkolny konkurs plastyczny „Na wiejskim podwórku"

·       Wojewódzki konkurs recytatorski poezji i prozy ks. J. Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga"

·       Szkolny konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową

·       Szkolny konkurs „ Szopka Betlejemska „

·       Międzyklasowy konkurs wiedzy o patronie szkoły ks. G. Piramowiczu

·       Szkolny konkurs plastyczny „ Zakładka do książki"

·       Szkolny konkurs plastyczny „Jan Paweł II – papież dialogu"

·       Wojewódzki konkurs piosenki patriotycznej

·       Ogólnopolski konkurs piosenki „Debiuty 2013"

·       Wojewódzki konkurs „Jesienne nutki" ( udział w finale )

·       Ogólnopolski konkurs piosenki „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka"

( nominacje do finału i udział w finale )

·       Powiatowy konkurs kolęd i pastorałek

Wyróżnienia:


„Ilustrujemy bajki, baśnie i podania ludu polskiego przez Oskara Kolberga zebrane”.

W maju Muzeum Regionalne w Łukowie, Łukowski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej ogłosiły Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Ilustrujemy bajki, baśnie i podania ludu polskiego przez Oskara Kolberga zebrane”.

Konkurs wpisywał się w obchody „Roku Oskara Kolberga”, ponieważ na rok 2014 przypada 200 – lecie urodzin tego etnografa i folklorysty.

Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do poznanych bajek, baśni Oskara Kolberga, przedstawienie autorskiej wizji plastycznej wykreowanej przez wyobraźnię po przeczytaniu utworów.

W tym konkursie liczne sukcesy odniosła klasa III e.

I miejsce zajęła Natalia Wojciechowska, II miejsce Natalia Jączek, a wyróżnienia Zuzanna  Chruściel, Oliwia Kachniarz, Maja Nowak, Martyna Ożarek, Natalia Skwarek, wszystkie prace zostały wykonane pod opieką p. Barbary Czubaszek.

Szczęście uśmiechnęło się również do Magdaleny Tomasik  z kl. Ie, która zajęła III miejsce  w tym konkursie, opiekunką Madzi jest p. Barbara Ponikowska. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Łukowskiego i Burmistrza Miasta Łukowa.

więcej zdjęć


Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego kl. III pt. „Jan Paweł II – Papież dialogu”.

I MIEJSCE:

Ø  Patrycja Abramek kl. III d

Ø  Kinga Kamińska kl. III c

II MIEJSCE:

Ø  Szymon Baniak kl. III f

Ø  Natalia Michalak kl. III d

III MIEJSCE:

Ø  Zuzanna Tymon kl. III d

Ø  Wojciech Bartołd kl. III d

WYRÓŻNIENIA:

Ø  Daria Warowna kl. III f

Ø  Filip Federowicz kl. III f

Ø  Piotr Ogrodnik kl. III c

Ø  Julia Wiąckiewicz kl. III d

Ø  Wiktor Ochnio kl. III d

Ø  Weronika Jakóbiak kl. III f

Ø  Bartosz Kucharski kl. III d

Ø  Jakub Stolarczyk kl. III c

Ø  Paulina Olejniczak kl. III c

Ø  Natalia Zdunek kl. III d

 

Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu  pt. „Bożonarodzeniowa szopka”.

 I MIEJSCE:

Ø  Daria Warowna kl. III f

Ø  Julia Orzeł kl. III d

II MIEJSCE:

Ø  Maja Pszczółkowska kl. III f

Ø  Filip Wereszczyński kl. III f

III MIEJSCE:

Ø  Natalia Zdunek kl. III d

Ø  Julia Wiąckiewicz kl. III d

WYRÓŻNIENIA:

Ø  Szymon Szcześniak kl. III d

Ø  Ksenia Filipiuk kl. III d

Ø  Maciej Wysokiński kl. III c

Ø  Natalia Michalak kl. III d

Ø  Jakub Siurek kl. III d

Ø  Kacper Grabowski kl. III d  

Gratulacje ☺☺☺ do konkursu przygotowała i przeprowadziła s. Rafaela

 


Ogólnopolski konkurs literacko – plastyczny pt. „Mój kolega Lolek”

Celem  konkursu  było  wzbudzenie  zainteresowania  dzieci życiem  i  nauczaniem  Ojca  Świętego w przededniu Jego kanonizacji. Zadaniem uczestników konkursu  było napisanie/wymyślenie opowiadania/wiersza, w którym postacią będzie Jan Paweł II jako dziecko. Opowiadanie/wiersz miał zostać zilustrowany własnoręcznymi ilustracjami.

        Z najlepszych prac zostanie opublikowana książka z okazji kanonizacji Jana Pawła II i przesłana do Watykanu. 17 lutego 2014 roku został ogłoszony wynik konkursu „Mój kolega Lolek”.

         Konkurs zorganizowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 287 dzieci z 31 szkół z całej Polski. Na konkurs wpłynęły 173 prace.

         Zespół Szkolno – Przedszkolny, Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Łukowie reprezentowało 20 uczniów z klas 1-3. Dzieci do konkursu przygotowała s. Rafaela, Jadwiga Brzeska.

          Przyznając miejsca jurorzy kierowali się oceną zarówno części literackiej, jak  i plastycznej. Prace zostały podzielone na kategorie "wiersz" oraz "opowiadanie". Wyniki przedstawiają się następująco:

KATEGORIA – WIERSZ

III miejsce:

Ø  Maja Skwarek kl. III c

KATEGORIA OPOWIADANIE

II miejsce:                             

Ø  Paweł Dmitruk kl. II d

Ø  Rafał Banach kl. II a

III miejsce:

Ø  Iga Osypińska kl. II a

Ø  Gabriela Trochimowska kl. III c

WYRÓŻNIENIA

Ø  Patrycja Abramek kl. III d

Ø  Julia Orzeł kl. III d

Gratulacje ☺

Galeria Talentów

12 grudnia w Łukowskim Ośrodku Kultury miało miejsce niecodzienne wydarzenie artystyczne. Za sprawą utalentowanych dzieci z klas I –III naszej szkoły spotkały się ze sobą trzy dziedziny sztuki: muzyka, poezja i plastyka. W Galerii Talentów wystąpili młodzi muzycy, nasi uczniowie, którzy doskonalą swój talent w Szkole Muzycznej. Zaprezentowali się również uczestnicy XIII Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Prozy ks. J. Twardowskiego. Na zakończenie można było podziwiać licznie wyeksponowane, piękne prace plastyczne. W pierwszym tego typu spotkaniu wzięli udział: Burmistrz Łukowa pan Dariusz Szustek,  Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 pan Karol Ciołek i wicedyrektor pani Danuta Nurzyńska, nauczycielki klas I – III, pedagodzy ze Szkoły Muzycznej, a także licznie przybyli mali artyści z rodzicami. Utalentowane dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a słodki poczęstunek podkreślił miły nastrój.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami przedsięwzięcia były Barbara Czubaszek i Hanna Wiącek. Współpracowali: pani Natalia Pomyłujko nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Łukowie oraz pan Sławomir Żyłka pracownik Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Więcej informacji http://podlasie24.pl//wiadomosci/lukow/galeria-talentow-z-lukowskiej-jedynki-10c5b.html


Szkolne talenty

Ogólnopolski Konkurs „Kangur matematyczny” w kategorii Żaczek wyróżnienia otrzymali: Domański Adam, Skromak Bartłomiej, Śledź Emilia, wszyscy z klasy II a oraz Wiąckiewicz Julia, Abramek Patrycja i Zarzycki Maciej, uczniowie z klasy II d. opiekunkami laureatów są panie Małgorzata Kania i Iwona Muszyńska i Barbara Czubaszek.

W kategorii Maluch uczeń klasy III f Suchodolski Szymon zdobył bardzo dobry wynik- opiekunem ucznia jest pani Barbara Ponikowska, a wyróżnienia otrzymali: uczniowie z klasy III c- Szczygielska Gabriela, Smyk Maciej, Dobroch Michał, opiekun pani Anna Molenda oraz z klasy III f Baczkowska Zuzanna i Semeniuk Luiza- opiekun pani Barbara Ponikowska.

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Anny Kamieńskiej” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Emilia Kitrasiewicz i Natalia Tchórzewska z klasy II c otrzymały nagrodę w postaci umieszczenia ich prac na wystawie. Opiekunką uczennic jest pani Hanna Wiącek.

II edycja konkursu „Mam 6 lat". Karol Król z II e zdobył I miejsce za prezentację mulimedialną, opiekunem jest pani Barbara Czubaszek, natomiast w kategorii prac plastycznych wyróżnienia otrzymali: Dobrosława Nowicka z I c, opiekun pani Barbara Śledź; Wojciech Bieniek z I a opiekun pani Danuta Domańska; Małgorzata Zalewska z I e opiekun pani Marzena Jastrzębska oraz  z kl. II c Maciej Wysokiński, opiekun pani Hanna Wiącek.

Wojewódzki Konkursie Recytatorskim poezji i prozy ks. Jana Twardowskiego pt. „Uśmiech Pana Boga”, II miejsce Karolina Cabaj z klasy II f opiekunem recytatorki jest pani Elżbieta Świerczewska.

XXI Konkursie Literackim i Plastycznym pt. „Moje Boże Narodzenie” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Lublinie i Kurię Metropolitalną nagrodę w konkursie literackim zdobyła uczennica Zuzanna Chruściel, a wyróżnienie wystawą pracy plastycznej otrzymał uczeń Hubert Waniak oboje z klasy II e. Współtwórcą tego sukcesu jest opiekunka pani Barbara Czubaszek.

XIV Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Moja wymarzona podróż po Europie” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Laureatami tego konkursu zostali: Aleksandra Kęzik z klasy I e zajęła I miejsce, opiekun pani Marzena Jastrzębska, II miejsce zajęły Lena Warsz z III f i Julia Orzeł z II d, ich opiekunem była pani Anna Dziewulska wychowawca świetlicy. Wyróżnienia otrzymały dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką pani Anny Dziewulskiej Wojciech Winiarski z klasy III f, Gabriela Machal z III c i Urszula Biernacka z III b oraz uczniowie z klasy I e pod opieką pani Marzeny Jastrzębskiej Marcin Janaszek, Anna Dybciak, Adrianna Kulpa i Marta Karwowska.

Lena Warsz z III f zdobyła I miejsce w Regionalnym konkursie plastycznym „Samochód marzeń 2013” , Natalia Zdunek z klasy II d,  zajęła III miejsce  w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Zwyciężyłem, bo nie brałem- czysty sport bez dopingu”, opiekunem talentu dziewczynek  jest pani Anna Dziewulska; Julia Stolarczyk z klasy III d otrzymała wyróżnienie na XXIV Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Wesołe nutki”, z kolei Dominik Łaguń z klasy III d wyrecytował wyróżnienie na Powiatowy Konkursie Recytatorskim „Barwy słowa”, współautorką tych sukcesów  jest opiekunka pani Anna Pudełek.

II miejsce w Powiatowym konkursie „Leśne talenty” wywalczyli uczniowie: Dominika Łagunia, Julię Stolarczyk, Justynę Kucharczyk, Paulinę Łazugę, Arenikę Sobola, Weronikę Mazur wszyscy uczniowie z klasy III b oraz Weronikę Salamończyk i Gabriela Kardasa z klasy Ie. Do sukcesu poprowadziła ich pani Bożena Śledź, która jest autorką nagrodzonego scenariusza przedstawienia oraz panie Agnieszka Peryt, Aniela Dulniak  i Iwona Dębowska- autorki scenografii.

Konkurs plastyczny pt. „Jata- nieznany ląd”. I miejsce  zajęła Aleksandra Kęzik z klasy I e opiekun pani Marzena Jastrzębska, III nagrodę zdobyła Emilia Puzio z klasy III f opiekun pani Barbara Ponikowska. Wyróżnienia otrzymali: Marta Zarzycka z III f opiekun Barbara Ponikowska, Natalia Bartochowska  i Weronika Radomyska z klasy I f- opiekun Barbara Zaniewicz, Konrad Michalak z II c- opiekun pani Hanna Wiącek oraz Zuzanna Chruściel z II e- opiekun pani Barbara Czubaszek.

W konkursie „Na najpiękniejszą kartkę wielkanocną” I miejsce zajęła Karolina Cabaj z klasy II f pod opieką pani Anny DziewulskiejII miejsce zdobyła Julia Zając z klasy II e pod opieką pani Barbary Czubaszek, a III miejsce Piotr Ogrodnik z klasy II c pod opieką pani Hanny Wiącek.

Maria Gołębiowska z klasy I a zdobyła I miejsce w Miejskim konkursie plastycznym „Moje miasto za sto lat”, opiekunem dziewczynki jest Danuta Domańska.

W VI Międzyszkolnym konkursie ortograficznym „Z ortografią za pan brat” sukces odnieśli: Rafał Całuch z klasy III a  i Michał Wiśniewski z klasy III e zajmując II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowywały panie Urszula Chojnacka i Elżbieta Rodak

Michał Kudlak z klasy III a zajął I miejsce w czasie Listopadowych biegów ulicznych i II miejsce w czasie Biegów 3- Majowych, a Mikołaj Samujło z klasy  II a zajął III miejsce w czasie Biegów 3- Majowych.

W międzyszkolnym konkursie ekologicznym klas III „Pożyteczne jeże” I miejsce zajęła Luiza Semeniuk z III f- opiekun pani Barbara Ponikowska.

Laureaci szkolnych eliminacji konkursu recytatorskiego „Barwy słowa” to: w kategorii klas I zwycięstwo odniosła uczennica klasy I b Dominika Piros, opiekunką jest pani Agnieszka Bancerz, wśród uczniów klas II zwycięstwo odniosła Karolina Cabaj z klasy II f, opiekun pani Elżbieta Świerczewska, a w klasach III najlepszym okazał się Dominik Łaguń, którego opiekunem jest pani Anna Pudełek.

Karol Sobczak z klasy III d to laureat szkolnego Konkursu literackiego klas III pt. „Moje pisanie” . Opiekunem Karola jest pani Anna Pudełek.

Konkurs wiedzy o życiu i działalności patrona szkoły wygrał Łukasz Ozygała z klasy  III f , opiekunem Łukasza jest pani Barbara Ponikowska.

W szkolnym konkursie przyrodniczym „Przyjaciel przyrody” zwycięstwo odniosła Julia Zając z klasy II e, którą przygotowała pani Barbara Czubaszek. W konkursie przyrodniczo- ekologicznym klas trzecich pierwsze miejsce zajęli: Michał Wiśniewski,  Weronika Tomasiak i Izabela Koper z klasy III e, które przygotowała pani Elżbieta Rodak.

W konkursie matematycznym „Myślę i liczę” dla klas drugich Karolina Cabaj z kl. II f zajęła I miejsce oraz dla klas trzecich Izabela Koper z III e. Matematyczną wiedzę utrwalały  z uczennicami panie Elżbieta Świerczewska i Elżbieta Rodak.

Szkolne konkursy plastyczne: Dominika Piros z klasy I b to zwyciężczyni konkursu „Ja i moja rodzina” którą przygotowała pani Agnieszka Bancerz, laureatka konkursu „Zdrowe zęby” Kinga Zalewska z klasy I d, wychowawca pani Jolanta Kowalczyk, Konrad Kania z klasy II b zwycięzca konkursu „Ks. G. Piramowicz- patron naszej szkoły”, którego przygotowała pani Ewa Dąbrowsk.  Lena Warsz zwyciężczyni konkursu komputerowego „Kartka bożonarodzeniowa”, „Nie pal przy mnie proszę”- zwycięzcą został Piotr Ogrodnik z klasy II c, opiekunem chłopca jest pani Hanna Wiącek.

Szkolne konkursy  z języka angielskiego  w klasach III zwyciężył Jakub Rożen z klasy III f, a w klasach II Maciej Zarzycki z II d, nauczycielami chłopców są Monika Boreczek i Bożena Durka.

W szkolnym konkursie piosenki „Śpiewaj razem z nami” zwycięstwo odnieśli: Aleksandra Misiak z I b opiekun pani Agnieszka Bancerz, Patrycja Abramek z II d- opiekun pani Iwona Muszyńska oraz Wiktoria Miszta z III e opiekun Elżbieta Rodak. A w konkursie „Tańczyć każdy może” zwycięstwo odniosły: Maja Radzikowska i Maja Fejtko z klasy I d, Julia Orzeł, Oliwia Duszyńska i Natalia Zdunek z klasy II d oraz Karolina Mazur z klasy III f.

Uczniowie tworzący zespół redakcyjny pisemka Trzeciak to: Michał Wiśniewski, Iza Koper, Martyna Czerepińska, wszyscy z III e oraz Dominik Grudzień z III a. Opiekunkami młodych adeptów dziennikarstwa są Urszula Chojnacka i Elżbieta Rodak.

 


Konkurs "Leśne talenty"

Z okazji 80 lecia powstania Rezerwatu Jata, Nadleśnictwo Łuków ogłosiło konkurs na występ artystyczny pod hasłem „Leśne talenty”, który odbył się w dniu 10.04.2013 Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować 15-20 minutowy program artystyczny (np. scenkę rodzajową, piosenkę, wiersz, przedstawienie, kabaret, skecz, układ taneczny – występ może zawierać kilka elementów). Tematem przedstawienia było do wyboru: historia naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń, które miały miejsce na terenie Rezerwatu Jata lub przyroda naszego Nadleśnictwa. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów szkół średnich z zasięgu administracyjnego Nadleśnictwa Łuków. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w skład którego weszli przedstawiciele Nadleśnictwa Łuków i przedstawiciel RDLP w Warszawie.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przed jury i publicznością swój występ artystyczny pt. „Przyjaciele Rezerwatu Jaty”. Jury oceniając wartość merytoryczną przygotowanego występu, przygotowane stroje i scenografię oraz jego oryginalność i zgodność z tematem przyznało im II miejsce. Grupa ta zaprezentuje się ponownie podczas uroczystości obchodów 80lecia Rezerwatu Jata, w czerwcu 2013 roku. Ponadto uczniowie „Jedynki” otrzymali nagrodę rzeczową w postaci wieży micro, ufundowaną przez Nadleśnictwo Łuków.

więcej zdjęć w galerii


Gala Konkursu Mam 6 lat

11 kwietnia 2013 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się finałowa Gala Konkursu Mam 6 lat z udziałem minister Krystyny Szumilas. Pani minister gratulowała laureatom konkursu, uczniom i rodzicom z całego kraju, obecnym na Gali wraz z towarzyszącymi im kuratorami oświaty i przedstawicielami lokalnych samorządów. Naszą szkołę na Gali reprezentował Karol Król z kl. II e, laureat szczebla wojewódzkiego (I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna). Karol otrzymał upominek oraz możliwość zwiedzenia CNK. Współautorką sukcesu naszego ucznia jest Barbara Czubaszek, wych. klasy II e.

 

więcej zdjęć w galerii

 

 


Konkurs "Kulturalna klasa"

Od września 2012r. uczniowie klas I – II uczący się przy ul. Stasia i Nel uczestniczą w konkursie „Kulturalna klasa”. W listopadzie mieli wykonać zadanie DBAMY O WSPÓLNE DOBRO (w szczególności o sprzęt sportowy). Powstał pomysł, aby każda klasa zbierała przez miesiąc drobne pieniążki na ten cel. Na comiesięcznym apelu dzieci złożyły swoje oszczędności do wspólnego kosza. Po zliczeniu pieniędzy w banku okazało się, że uzbierała się kwota 364 zł 60 gr. Został za nią zamówiony sprzęt sportowy. W styczniu do szkoły dotarły drabinki poziome, piłki „kangurki”, woreczki gimnastyczne i płotki. Sprzęt chociaż „drobny”, uatrakcyjnił zajęcia w-f. Akcję koordynowała p. Barbara Czubaszek i p. Marzena Jastrzębska oraz wychowawczynie klas I – II.

więcej zdjęć w galerii


Wybitne osiągnięcia uczniów klas I-III w roku szkolnym 2011/2012

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny kategoria "Żaczek" wyróżnienie Pakuła Natalia kl.II c
Szczygielska Gabriela kl.II c
Koper Iza kl.II e
Suchodolski Szymon kl.II f
Semeniuk Luiza kl.II f
Warsz Lena kl.II f
Bączkowska Zuzanna kl.II f
Łazuga Łukasz kl.II f
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny kategoria "Maluch" wyróżnienie Meges Mateusz kl.III b
Lada Monika kl.III b
Kachniarz Patryk kl.III b
Kowieski Kacper kl.III c
Patkowski Patryk kl.III c
Klimiuk Anastazja kl.III c
Cabaj Piotr kl.III e
Ogólnopolski Konkurs Piosenki "Wygraj sukces" wyróżnienie Purzycka Sylwia kl.III c
Wojewódzki Konkurs Piosenki "Jesienne nutki" II miejsce Klimiuk Anastazja kl.III c
III miejsce Purzycka Sylwia kl.III c
Skurka Marta kl.III f
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt."Droga do morza" wyróżnienie Chwedoruk Emilia kl.II f
Pasik Paulina kl.III a
XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Tadeusza Różewicza wyróżnienie Gryczka Jakub kl.I c
XX Konkurs Plastyczny pt. "Moje Boże Narodzenie" wyróżnienie Kamińska Kinga kl.I c
Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny pt. Kolorowy Świat Bajki Bazgroł 2012" III miejsce Ciężka Aleksandra kl.II f
Semeniuk Luiza kl.II f
Warsz Lena kl.II f
Zarzycka Marta kl.II f

Podsumowanie XXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego

Grudzień 2012 r. okazał się szczęśliwym miesiącem dla kl. II e. 14 grudnia w MDK „Pod Akacją” w Lublinie miało miejsce podsumowanie XXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego. W Konkursie Literackim w kategorii poezji nagrodę otrzymała Zuzanna Chruściel, uczennica kl. II e. Na tegoroczny konkurs nadesłano 284 prace literackie, jury przyznało 21 nagród we wszystkich grupach wiekowych.

więcej zdjęć w galerii

W Konkursie Plastycznym szczęście uśmiechnęło się do Huberta Waniaka, również z klasy II e. Praca Huberta została wyróżniona udziałem w wystawie pokonkursowej. Nadesłano 1465 prac plastycznych, z których 68 zakwalifikowano do udziału w wystawie. Zuzię i Huberta do konkursu przygotowała wych. kl. II e - Barbara Czubaszek.


VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Asy z trzeciej klasy ”

Dnia 23 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie odbył się  VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Asy z trzeciej klasy ” pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków.

Do konkursu przystąpiło po  5 uczniów klasy III z każdej Szkoły Podstawowej w Łukowie: SP 1, SP 4 i SP 5.

Zwycięzcą konkursu okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 - Kachniarz Patryk. Miejsce II zdobył również uczeń tej samej szkoły - Król Kacper. Miejsce III otrzymała  uczennica Jakubaszek Karolina ze Szkoły Podstawowej nr 5.  

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Sponsorami konkursu byli: ZNP Łuków oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie.

więcej zdjęć w galerii

Główne nagrody zwycięzcy otrzymają podczas obchodów Dni Łukowa z rąk Burmistrza Miasta. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Organizatorzy:        SP 1 – Anna Pudełek, Urszula Chojnacka

                                 SP. 4 – Bożena Pilska, Agnieszka Jezierska

                                 SP. 5 – Hanna Kiryła, Katarzyna Puszcz 

 


Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jesienne Nutki 2011”

Dnia 18 listopada 2011r w Lublinie, w MDK  „Pod Akacją” odbył się  finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Jesienne Nutki 2011” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Po  raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie zdobyli  główne nagrody: Brązowy i Srebrny Kasztan.

W kategorii zespołów duet w składzie Marta Skurka i Sylwia Purzycka wyśpiewał Brązowy Kasztan, natomiast Srebrny Kasztan- Anastazja Klimiuk w kategorii solistów klas I-III. Wokalistki zaprezentowały się ciekawą aranżacją piosenek oraz wysokim poziomem artystycznym. Do konkursu przygotowane zostały przez p. Annę Pudełek.

 


Konkurs recytatorski „Barwy słowa”

8 czerwca 2011r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się XXX Mały Konkurs Recytatorski.

Główną nagrodę w Wojewódzkim Koncercie Laureatów zdobył uczeń naszej szkoły  Mikołaj Milcarz z klasy IIIf  - laureat XXIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Barwy słowa”, który reprezentował powiat łukowski w kategorii klas I – III.

Do konkursu recytatorskiego laureata przygotowała wych. p. Ewa Dąbrowska.


Wyśpiewany sukces

Dnia 19 listopada 2010  w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, odbył się koncert laureatów Wojewódzkiego Konkursu Piosenki  „Jesienne nutki” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. W koncercie udział wzięli nasi uczniowie. Sylwia Purzycka –uczennica klasy II,  w kategorii solistów klas I-III , zdobyła II miejsce, otrzymując „ Srebrnego  Kasztana”. W kategorii zespołów –  III miejsce zdobyli również uczniowie klasy II  – Michał Pogonowski i Sylwia Purzycka, otrzymując statuetkę „Brązowy Kasztan”.  

więcej zdjęć

Nagrody i dyplomy wręczał wicekurator Henryk Bogdan Wagner. Po uroczystości  laureaci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Spacerkiem ulicą Grodzką i Krakowskim Przedmieściem pożegnaliśmy Lublin. Do konkursu naszych małych wokalistów przygotowała  p. Anna Pudełek.

                                          Gratulujemy naszym wokalistom!


10 czerwca 2009 r. odbyła się XVIII edycja Dnia Olimpijczyka.

Osiągnięcia uczniów I etapu edukacyjnego:

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny: ,, Grzegorz Piramowicz widziany oczami dzieci, młodzieży i nauczycieli”  oraz   ,, W zdrowym ciele –zdrowy duch”. Laureaci tych konkursów to:

·        Damian Błażejczyk i Jakub Zabielski ucz. z kl. I e,

opiekun  p. Hanna Wiącek

·        Anna Pniewska ucz. z kl. II c, opiekun p. Barbara Ponikowska

·        Przemysław Grudzień ucz. z kl. III d, opiekun p. Marta Jaroszkiewicz

·        Monika Pniewska z kl. O b, opiekun p. Barbara Zaniewicz

·        Julia Matejek i Jakub Machnio ucz. z kl. Id,  opiekun  p. Barbara Czubaszek

 

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Kangur 2009

i Kangurek

·        Kacper Lendzion, Natalia Jankowska i Weronika Świderska.

ucz. z kl.  III c, opiekun p. Urszula Chojnacka

·        Bartosz Zdanikowski  ucz. kl. III a, opiekun p. Agnieszka Bancerz.

·        Monika Studzińska ucz. kl. III f, opiekun  p.  J Kowalczyk.

 

Drugą kategorią, w której nasi uczniowie odnieśli sukces był Kangurek  Bardzo dobre wyniki w tej kategorii uzyskali:

·        Wiktoria Solnica i Michał Pucyk  ucz.kl. II e,   opiekun p. Anna Pudełek

·        Jakub Żętała, Sebastian Celoch, Dawid Wajszczuk, Zuzanna Woźniak

ucz. z kl. II c, opiekun  p. Barbara Ponikowska

·         Natalia Skwarek oraz Łukasz Dybciak ucz. kl. II f,   opiekun p. Barbara Wiącek

 

 

Na wojewódzkim festiwalu kolęd ,,Szczodraki” w Lublinie wyróżnienie otrzymał zespół ,,Flowers”.

·        Weronika Gręzak                    - z kl. II e         - opiekun p. Anna Pudełek

·        Milena Niewęgłowska - z kl. II f         - opiekun p. Anna Pudełek

·        Maria Zaniewicz                      - z kl. I a          - opiekun p. Anna Pudełek

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. ,,Podróże Jana Pawła II” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łukowie.

Laureaci:

·        Przemysław Grudzień  ucz. z  kl. III d, opiekun p. Marta Jaroszkiewicz

·        Anna Pniewska i Mateusz Dziewulski ucz. z kl. II c, opiekun p. Barbara Ponikowska

·        Natalia Jagodzińska ucz. kl. Id, opiekun p. Barbara Czubaszek,

·        Katarzyna Płudowska  ucz.  z  kl. III d, opiekun p. Marta Jaroszkiewicz

·        Olga Nawrocka ucz.  z kl. III a, opiekun p. Agnieszka Bancerz

Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:

·        Monika Dębowska i Zuzanna Przeździak ucz. z kl. I d ,

opiekun p. B. Czubaszek

·        Kamila Pochman ucz. z kl. I b, opiekun p. Iwona Muszyńska

·        Paweł Niski, Michał Balawender, Natalia Strzyżewska, Wojciech Ponikowski ucz. kl. III g, opiekun p. Danuta Domańska

·        Magdalena Kryczka, Karolina Furlepa i Karol Pasternak  ucz. z kl. III d, opiekun p. Marta Jaroszkiewicz

·        Katarzyna Grzywacz ucz.  z  kl. III a, opiekun  p. Agnieszka Bancerz

·        Sebastian Celoch i Małgorzata Piasecka ucz. z kl. II c, opiekun  p. Barbara Ponikowska

·        Marek Sadło ucz. z kl. II a, opiekun p. Małgorzata Kania

·        Karolina Piotrowska ucz. z kl. II b, opiekun p. Elżbieta Świerczewska

·        Zuzanna Ośkiewicz i Igor Baranowski ucz. z kl. II f, opiekun p. Barbara Wiącek

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Piękno miejsca, w którym mieszkam”

Laureaci:

·        Jakub Zabielski            - z kl. I e          - opiekun p. Hanna Wiącek                 .

·        Michał Studziński         - z kl. I e          - opiekun p. Hanna Wiącek

Wyróżnienia:

·        Natalia Pasik               - z kl. I c          - opiekun p. Barbara Śledź

·        Jakub Alikowski                      - z kl. I d          - opiekun p. Barbara Czubaszek

·        Zuzanna Opalińska                  - z kl. I d          - opiekun p. Barbara Czubaszek

·        Jakub Janasz                           - z kl. I d          - opiekun p. Barbara Czubaszek

·        Katarzyna Mateńka                 - z kl. I d          - opiekun p. Barbara Czubaszek

·        Katarzyna Krut                        - z kl. I d          - opiekun p. Barbara Czubaszek

·        Monika Dębowska                  - z kl. I d          - opiekun p. Barbara Czubaszek

·        Zuzanna Pytlak                        - z kl. I e          - opiekun p. Hanna Wiącek

·        Karolina Górka                       - z kl. I e          - opiekun p. Hanna Wiącek

·        Julia Domańska                       - z kl. I e          - opiekun p. Hanna Wiącek

W Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. ,,Barwy słowa”

wyróżnienie otrzymała:

Aleksandra Cegiełko    - z kl. III b       -  opiekun p. Bożena Śledź

 

Rejonowy Konkurs Plastyczny pt.  ,,Łuków moje miasto”

Laureaci:

·        Jakub Machnio                        - z kl. Id           - opiekun p. Barbara Czubaszek

·        Natalia Jaroszkiewicz   - z kl. II a         - opiekun p. Małgorzata Kania

Zwycięzcy Rejonowego Konkursu Plastycznego ,,Śmieciosztuka”

W kategorii klas O:

·        Monika Pniewska        - z kl. O b        - opiekun p. Barbara Zaniewicz

·        Maciej Zielant - z kl. O b        - opiekun p. Barbara Zaniewicz                      

W kategorii klas II

·        Emilia Wojciuk            - z kl. II a         -  opiekun p. Anna  Dziewulska          

·        Łukasz Grudzień          - z kl.   II c       -  opiekun p. Barbara  Ponikowska

·        Magdalena Szczygielska - z kl. II c  - opiekun p. Barbara Ponikowska

·        Mateusz Dziewulski     - z kl.   II c       - opiekun p. Barbara Ponikowska

W kategorii kl. III

·        Emilia Piaszczyńska      - z kl.   III g     - opiekun p. D. Domańska

·        Weronika Mańkowska            - z kl.   III g     - opiekun p. D. Domańska

·        Szymon Kania i Katarzyna Płudowska z kl. III d -opiekun p. M. Jaroszkiewicz

·        Kacper Szczęśniak      - z kl.   III f      - opiekun p. J. Kowalczyk

·        Patryk Zdańkowski                  - z kl.   III g     - opiekun p. Danuta Domańska.

 

Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Pływacki dla najmłodszych nadziei olimpijskich odbył się w trzech kategoriach wiekowych.

klasy  I

·        Natalia Golba ucz. z kl. I b

·        Natalia Wysocka ucz. z kl. I d

·        Łukasz Michalski ucz. z kl. I f

klasy II

·        Jan Milewski ucz. z kl. II c

·        Wiktoria Kurowska ucz. z kl. II e

·        Paweł Zachoszcz ucz. z kl. II a

 

klasy III

·      Karol Pasternak ucz. z kl. III d    

·      Katarzyna Płudowska ucz. z kl. III d    

·      Szymon Kania ucz. z kl. III d    

Opiekunami  uczniów  są p. Beata Wegner i p. Artur Paszkiewicz.

 

Laureatką Rejonowego Konkursu Recytatorskiego ,,Ziemia – błękitna planeta” została:

·        Karolina Łukasik ucz. kl. III f,  opiekun p. Jolanta Kowalczyk

 

 

 

Konkurs Czytelniczy pt. ,,Wanda Chotomska- pisarka dziecięcej radości”

I miejsce zespołowo  otrzymali uczniowie z kl. II b

·        Martyna Kozłowicz, Karolina Piotrowska, Kamil Chojniak

opiekun  p. Elżbieta Świerczewska

II miejsce  uczniowie z klasy III e

·        Igor Twardowski, Hubert Okoń, Dominika Ostrysz

opiekun  p. Katarzyna Mikulska

III miejsce uczniowie z  klasy  III g

·         Karolina Markowska, Weronika Mańkowska i Paweł Łuckiewicz

opiekun  p. Danuta Domańska.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ,,Asy z trzeciej klasy”

·         Natalia Jankowska ucz. z kl. III c opiekun p. Urszula Chojnacka

·         Jakub Suchodolski  ucz. z kl. III c, opiekun p. Urszula Chojnacka.

 Międzyszkolny  Konkurs  Ortograficzny  ,, Z ortografią za pan brat ‘’

·         Justyna Ciećko ucz. z kl. III d, opiekun p. Marta Jaroszkiewicz

  

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów!!!

 


Ogólnopolskie konkursy plastyczne

 

  1. GRZEGORZ PIRAMOWICZ WIDZIANY OCZAMI DZIECI, MŁODZIEŻY I NAUCZYCIELI
  2. W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH

Konkursy zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdańsku, która 19 listopada 2008 roku przyjęła imię wybitnego nauczyciela ks. Grzegorza Piramowicza -prekursora wychowania zdrowotnego.

Obydwa konkursy adresowane były do młodych ludzi promujących zdrowy styl życia, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy o Grzegorzu Piramowiczu. Miały też na celu kształtowanie gustów artystycznych oraz rozwijanie upodobań plastycznych.

Nadesłano 495 prac z terenu całej Polski.

 Nagrodzone  prace zostaną oprawione w ramki i będą zdobiły korytarze „Czternastki”.

 

LAUREACI, UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY:

Konkurs „Grzegorz Piramowicz widziany oczami dzieci, młodzieży i nauczycieli”

Damian Błażejczyk kl. I, opiekun – Hanna Wiącek

Jakub Zabielski kl. I, opiekun – Hanna Wiącek

Anna Pniewska kl. II, opiekun – Barbara Ponikowska

Przemysław Grudzień kl. III, opiekun – Marta Jaroszkiewicz

Joanna Szymańska kl. VI, opiekun – Sławomir Uszko

 

Konkurs „W zdrowym ciele – zdrowy duch”

Monika Pniewska kl. O, opiekun – Barbara Zaniewicz

Julia Matejek kl. I, opiekun – Barbara Czubaszek

Jakub Machnio kl. I, opiekun – Barbara Czubaszek

Joanna Szymańska kl. VI, opiekun – Sławomir Uszko

Opracowała Barbara Czubaszek


Konkurs plastyczny „Łuków – Moje Miasto”.

 

Dnia 27 października, w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II Urzędu Miasta Łuków ogłoszono wyniki III edycji konkursu plastycznego „Łuków – Moje Miasto”.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych dzieci oraz rozbudzanie zainteresowania miastem, wzbudzanie i umacnianie poczucia więzi emocjonalnej z miejscem zamieszkania, a także poczucia tożsamości regionalnej.

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Z łukowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wpłynęło wiele ciekawych prac. Komisja konkursowa wybrała 13 najlepszych prac, które opublikowane zostały w formie kalendarza ściennego na 2009 rok.

 Laureaci konkursu, uczniowie naszej szkoły, to:

v     Jakub Machnio - klasa Id, - opiekun Barbara Czubaszek

v     Natalia Jaroszkiewicz - klasa IIa, opiekun Małgorzata Kania

v     Monika Rycak -klasa IV- c- opiekun Hanna Wiącek

v     Joanna Szymańska - klasa VIf opiekun-Bogumiła Świderska

 A oto nagrodzone prace:  

Jakub Machnio "Moja szkoła" Joanna Szymańska "Remont parku"
Natalia Jaroszkiewicz "Łuków u zarania dziejów" Monika Rycak "Pływalnia miejska - Delfinek"

Opracowała: Barbara Czubaszek


Osiągnięcia w roku szkolnym 2007/2008

Powiatowy konkurs "Zakładka do książki" wyróżnienia otrzymali: Adam Andruszak, Izabela Zachoszcz, Kamil Chojniak, Przemysław Grudzień, Paulina Kasjaniuk, Karolina Niedziólka, Arkadiusz Zaniewicz.

IX Konkurs plastyczny "Ilustrujemy powieści Sienkiewicza" wyróżnienia: Zuzanna Woźniak, Filip Kurek, Łukasz Dybciak, Michał Cisiak, Igor Baranowski, Arkadiusz Zaniewicz, Szymon Dębowski, Karol Pasternak, Jakub Wereszczyński.

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Barwy słowa" I miejsce - Katarzyna Gołębiowska, wyróżnienie - Wojciech Ponikowski.

Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poezja ks.Jana Twardowskiego" wyróżnienie - Anna Pniewska.

Konkurs plastyczny "Łuków w przyszłości" I miejsce w kategorii klas I-III zajęła Maria Świder, II miejsce - Konrad Zawadka, III miejsce - Anita Domańska, wyróżnienie - Kamila Stępniewska.

Powiatowy konkurs plastyczny "Łuków moje miasto", wyróżnienia: Mateusz Dziewulski, Przemysław Bylina, Alicja Pogonowska.

Międzyszkolny konkurs matematyczny "Asy z III klasy" II miejsce zajął Paweł Bąk, III miejsce - Tomasz Konieczny.

Międzyszkolny konkurs ortograficzny "Z ortografią za pan brat" I miejsce - Kacper Kutnik, II miejsce - Przemysław Wojtaszek, III miejsce - Oliwia Andrzejewska.

 

 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT