Szkolne Studio Piosenki


 

Dla wokalistów Szkolnego Studia Piosenki - listopad to miesiąc pełen śpiewu, radości oraz wyjazdów do Krakowa, Lublina i Warszawy

Już 8 listopada Julia i Marta Wardak wyjeżdżają do Krakowa na 20 Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka”. Dla Marty jest to wyjątkowy wyjazd. Podczas Koncertu Galowego 10 listopada, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się promocja nowej płyty, na której znajduje się premierowy utwór Marty. Jako finalistka ubiegłorocznego festiwalu otrzymała zaproszenie do nagrania utworu na nową płytę. Dzięki temu miała okazję poznać tajniki pracy w studiu nagraniowym. W tym czasie Mikołaj Gajowy będzie przebywał w Warszawie i Lublinie. W dniach 25-27 października 2019  w Centrum Kultury w Lublinie odbywały się przesłuchania Turnieju Pieśni w ramach 11 Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza". Mikołaj Gajowy znalazł się na liście laureatów.  Uroczysty Koncert Laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się w sobotę 10 listopada 2019 roku o godz. 17:00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Podczas koncertu Mikołaj zaprezentuje się w piosence „ Taki kraj” z rep. J. Pietrzaka. Długo nie będą odpoczywać. Kilka dni później znów pojadą do Warszawy. Na podstawie wysłanych nagrań demo( wpłynęło ponad 350) Julia i Marta Wardak, oraz Mikołaj Gajowy zakwalifikowali się do Finału II edycji FIROLIZY - REAKCJI WOKALNEJ  Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Warszawie. Już dotarcie do finału jest dla nich wielkim sukcesem, natomiast 16 listopada podczas  przesłuchań finałowych będą  chcieli swoim śpiewem zdobyć laury, czego im bardzo życzymy.

                                                                              Opiekun artystyczny Anna Pudełek


WOKALIŚCI ZE SZKOLNEGO STUDIA PIOSENKI W KRUSZWICY

IV Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenki Polskiej "Kruszwicka Nuta” za nami.
JULIA WARDAK - II MIEJSCE - SREBRNA NUTA
MARTA WARDAK - I MIEJSCE - ZŁOTA NUTA
MIKOŁAJ GAJOWY - I MIEJSCE - ZŁOTA NUTA
TRIO JEDYNECZKI - I MIEJSCE - ZŁOTA NUTA
Ponadto TRIO otrzymało zaproszenie do udziału w projekcie widowiska muzycznego „W Krainie Czarów”.

W dniach 26-27 października w CKiS ,,Ziemowit” odbył się IV Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenki Polskiej ”Kruszwicka Nuta”, którego organizatorem była Fundacja Narodowej Twórczości Dzieci i Młodzieży ”EDA Art”.
W pierwszy dzień festiwalu zaprezentowało się 60 uczestników, którzy swoim głosem wprawili jury w osłupienie i w ogromny dylemat odnośnie wyłonienia zwycięzcy. Grupa Łukowiaków po południu pojechała jeszcze do Biskupina.

Drugi dzień dla uczestników rozpoczął się od zwiedzania Mysiej Wieży i rejsem statkiem po Jeziorze Gopło, następnie udali się na koncert Galowy. Na miejscu swoim niezwykłym głosem przywitała ich uczestniczka tegorocznej edycji The Voice of Poland oraz jedna z jurorek- Julia Olędzka, która piosenką Whitney Houston I wanna dance with somebody zaprosiła najmłodszych uczestników na scenę i razem z nimi ”porwała” wszystkich do tańca. Następnie zaprezentowali się najlepsi wokaliści tego festiwalu. W tej grupie znalazła się Marta Wardak i Mikołaj Gajowy.

Na koniec emocjonującego pobytu w Kruszwicy nastąpiło ogłoszenie wyników i przyznanie nagród dla najlepszych w swojej kategorii.
Gratulacje!

                             

                                                                    Opiekun artystyczny Anna Pudełek


TRIO JEDYNECZKI  NA SCENIE W KUTNIE PODCZAS ŚWIĘTA RÓŻY

Kutno -jedyny taki weekend pachnący różami!  Największa w Polsce impreza kulturalno-rozrywkowa o tematyce różanej.

Co roku podczas Święta Róży w Kutnie odbywa się Ogólnopolski Festiwal Piosenki KWIETNIK. To już jedenasta jego edycja stąd znaczna liczba wokalistów, która przyjechała z różnych zakątków Polski. Nie zabrakło również  naszych wokalistów  ze Szkolnego Studia Piosenki „Jedyneczki” - Julii i Marty Wardak oraz Mikołaja Gajowego. W piątek, 6 września w Kutnowskim Domu Kultury jury przesłuchało młodych wokalistów i zespoły. Za mikrofonem stanęli zarówno soliści jak i solistki z różnych kategorii wiekowych. W sobotę na placu Piłsudskiego, przed kutnowską publicznością odbył się koncert galowy, w którym wystąpili najlepsi z najlepszych. Na scenie wystąpił zespół Trio „ Jedyneczki”. Następnie został odczytany protokół jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kwietnik w składzie: Janusz Tylman – muzyk, kompozytor, aranżer, przewodniczący jury, Magdalena Ptaszyńska – wokalistka, pedagog, Leszek Bonar – muzyk, redaktor muzyczny TVP Łódź.

Nastąpiło uroczyste wręczenie  nagród i wyróżnień. Nasi wokaliści stanęli na podium.

JULIA WARDAK w kategorii A – soliści do 9 lat zdobyła wyróżnienie.
MIKOŁAJ GAJOWY - II miejsce, Srebrna Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł (w kategorii B – soliści 10 – 12 lat)
 - TRIO JEDYNECZKI  w składzie Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy III miejsce-Brązowa Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł (w kategorii E - zespół wokalny do 12 lat).

Opiekun artystyczny Anna Pudełek

Wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki  SP1 : Julia i Marta Wardak, Weronika Wierzchowska oraz Mikołaj Gajowy na 19. Ogólnopolskim Festiwalu  Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie.

 W dniach 10-11 listopada odbędzie się  19. Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie,  promując i pomagając uzdolnionej młodzieży rozwijać swój talent muzyczny. W festiwalu biorą udział soliści i grupy wokalne w  5 kategoriach wiekowych, wyłonieni podczas eliminacji regionalnych w całej Polsce. Nasze wokalistki wezmą udział w kat II( 8-10 lat), natomiast Mikołaj Gajowy w III( 11-13 lat).

W sobotę na scenie stanie ponad stu wokalistów, którzy będą walczyć o główne miejsca oraz inne cenne nagrody. A w Krakowie poziom jest naprawdę wysoki. 

Natomiast w niedzielę odbędzie się koncert galowy, podczas którego promowana będzie  nowa płyta „Tęczowych Piosenek Jana Wojdaka”. Dla Weroniki Wierzchowskiej I Mikołaja Gajowego koncert ten będzie niezapomnianym przeżyciem. Na płycie znajdują się dwa ich utwory, które zaprezentują  je podczas koncertu. To oni w ubiegłym roku zostali zaproszeni przez Jana Wojdaka do profesjonalnego nagrania nowo napisanych dla nich piosenek.  Już w niedzielę będzie można tę płytę zakupić. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za udane występy finałowe.

                                                                                                                         Anna Pudełek

 


JULIA I MARTA WARDAK LAUREATKAMI  XIV FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „PIEŚŃ OJCZYZNY PEŁNA  2018” W KOCKU

Dnia 6 października 2018 o godz. 17 podczas uroczystych obchodów 79 rocznicy bitwy Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga pod Kockiem, odbył się koncert laureatów XIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej „PIEŚŃ OJCZYZNY PEŁNA  2018”. W koncercie wzięły udział wokalistki ze Szkolnego Studia Piosenki  Julia i Marta Wardak. W tym roku przesłuchania festiwalowe odbyły się w środę3 października i decyzją jury obie dziewczynki  znalazły się w gronie laureatów. Podczas koncertu Julia zaprezentowała się w piosence  ” O mojej Ojczyźnie”, a Marta „ Warszawo ma”. Po koncercie galowym nastąpiło odczytanie werdyktu i wręczenie dyplomów oraz nagród. Obie dziewczynki otrzymały równorzędne nagrody  - II MIEJSCE.

   

                                                                                                                                 Gratulujemy!

                                                                                                                                                     Anna Pudełek


MIKOLAJ GAJOWY FINALISTĄ TEGOROCZNEGO OGÓLNOPOLSKIEGO    23 KONKURSU PIOSENKI  „WYGRAJ SUKCES” W TARNOBRZEGU

W tym roku do konkursu „Wygraj Sukces” zgłosiło się ponad 2500 wokalistów. Najpierw odbyły się przesłuchania wstępne, potem regionalne.

Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 121 solistów z całej Polski!

W piątek 28 września 2018 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury zostali przesłuchani wszyscy soliści. Późno w nocy, jury ogłosiło listę 17 finalistów, którzy w sobotę, następnego dnia zaśpiewali w koncercie finałowym. Jury oraz publiczność ponownie oceniło wokalistów. Następnie uczestnicy, rodzice, instruktorzy oraz zaproszeni goście  mogli posłuchać TOMASZA GRDENIA – gościa specjalnego tegorocznego finału. W tym czasie jury przygotowywało ostateczny  werdykt.

 Po zakończonym koncercie jury w składzie dr KRZYSZTOF HEERING muzyk, kompozytor, ANETA FIGIEL kompozytorka, autorka tekstów, RAFAŁ SZATAN kompozytor, aranżer, wokalista musicalowy, ADRIAN WIŚNIEWSKI aktor, reżyser,  MICHAŁ JURKIEWICZ
kompozytor, lider zespołu „Śrubki”, MARIUSZ RYŚ muzyk, muzykolog, juror wszystkich edycji Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” przyznało nagrody i wyróżnienia, w czterech kategoriach wiekowych.

Koncert zakończył  się zaśpiewaniem wcześniej przygotowanej piosenki „Witaj piosenką dzień”.

Miło nam poinformować, że Mikołaj Gajowy  podczas Finału 23 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces"  w Tarnobrzegu zdobył  III MIEJSCE  w swojej kategorii wiekowej (11 – 13 lat).    

                                                                                Gratulujemy!                                                                                                

                                                                                                                      Anna Pudełek

     


MIKOŁAJ GAJOWY W JUBILEUSZOWYM „KWIETNIKU” W KUTNIE

Już po raz X w Kutnie w dniach 7-8 września odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Kwietnik”, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodych wokalistów z całej Polski. Wydarzenie  jest nieodłącznym elementem wrześniowego Święta Róży. Nie zabrakło tam wokalistów z naszego Szkolnego Studia Piosenki. Do Kutna pojechała Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy.

 Przesłuchania konkursowe odbywały się w ciągu dnia, natomiast wieczorem, podczas oficjalnego otwarcia Święta Róży odbył się inauguracyjny koncert z udziałem laureatów Złotych Róż z lat ubiegłych. Na scenie zaprezentował się Mikołaj Gajowy we wspaniałym towarzystwie Konin Band Orchestry z piosenką Maryli Rodowicz „Co się stało z mamą” (ZŁOTA RÓŻA 2016)

 Następnego dnia  tuż po  barwnym  orszaku z Królową Róż,  z mnóstwem różowych balonów oraz tabliczek z nazwami miejscowości wszystkich uczestników konkursu odbył się Koncert Galowy.

Następnie odczytano werdykt, przyznano statuetki, dyplomy oraz nagrody.

Jury, w składzie: Janusz Tylman (przewodniczący), Magdalena Ptaszyńska, Anna Gadt, Leszek Bonar i Darek Sikorski, wysłuchało 51 prezentacji w 6 kategoriach wiekowych.

W kat. 10 -12 lat (bardzo mocna grupa wokalistów) Mikołaj Gajowy otrzymał III miejsce – Brązową Różę oraz nagrodę finansową.

 


MARTA WARDAK I MIKOŁAJ GAJOWY WRÓCILI Z WŁOCH Z SZEŚCIOMA NAGRODAMI

Podczas wakacji Marta i Mikołaj  przebywali  w jednej z najpopularniejszych włoskich miejscowości wypoczynkowych Rimini.

Wzięli tam udział w  XVII  Międzynarodowym Festiwalu  Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "MAGIA ITALIANA 2018"reprezentując nasze miasto i kraj.
Prezentacje konkursowe odbywały się w największym parku rozrywki „Mirabilandia”, gdzie przez dwa dni dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji. W festiwalu brały udział dzieci i młodzież z wielu krajów, w wieku od 7 do 25 lat w kategoriach taniec i śpiew. Oceniani byli przez międzynarodowe jury.

W trakcie pobytu Marta z Mikołajem pracowali dosyć intensywnie podczas warsztatów wokalnych, natomiast kilka dni relaksu spędzili nad ciepłym Adriatykiem, zwiedzili prześliczne miasto Rimini i San Marino. W piątek, późnym wieczorem na estradowej scenie w Rimini, przy plaży odbył się koncert galowy, którego fragmenty można było posłuchać za pośrednictwem Radia Monte Carlo.

Marta za wykonanie włoskiej piosenki „Il mondo mio” – otrzymała tytuł „Obiecujący talent festiwalu Magia Italiana” zdobywając  II miejsce.

Najlepszym w tej kategorii okazał się Mikołaj zajmując I miejsce, za wykonanie piosenki  „ Happy”. Ponadto za wykonanie piosenki w duecie „ Przyjaźń to radość” zdobyły I miejsce oraz nagrodę specjalną za debiut zagraniczny i najlepszy układ wokalny.

Marta z Mikołajem swoim urokiem i talentem wokalnym podbili serca Włochów i tym samym otrzymali Nagrodę Publiczności.

                                                                        Gratulujemy!

                                                                                                 Anna Pudełek

 


XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2018” w Suwałkach

Wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie wrócili z Suwałk ze statuetkami i podziękowaniami

Mikołaj Gajowy – I MIEJSCE ZŁOTA MUSZELKA

Marta Wardak -   BRĄZOWA  MUSZELKA - III miejsce                         

Zespół TRIO JEDYNECZKI w składzie Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy - SREBRNA MUSZELKA - II MIEJSCE

Ponadto zespół  za wykonanie solowych piosenek oraz piosenki zespołowej  „Przyjaźń to radość”  otrzymał specjalne podziękowanie od ZAIKSu .

Wkrótce  ich występy będą transmitowane przez TVP ABC i TVP Regionalne (o terminie poinformujemy później).

          

 


 

Osiągnięcia

·       I MIEJSCE  Międzynarodowy XXVII Festiwal Piosenki Super Mikrofon Radia Jard –           

·       II MIEJSCE zespołowo - Międzynarodowy XXVII Festiwal Piosenki Super Mikrofon Radia Jard              

·       NOMINACJE do wzięcia udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii i we Włoszech (indywidualnie i zespołowo).

·       WYRÓŻNIENIE XIX Ogólnopolski festiwal kolęd i Pastorałki Współczesnej   „ KANTYCZKA”

·       III MIEJSCE – XV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką” w Małogoszczy

·       I MIEJSCE oraz NAGRODA UFUNDOWANA PRZEZ FUNDACJĘ ARTYSTYCZNĄ „MELODIA”  XVIII Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży  „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”

·       Nagroda specjalna Jana Wojdaka- XVIII Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży  „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”

·       WYRÓŻNIENIE - VI Konkurs Piosenki „Debiut” w Siedlcach

·       WYRÓŻNIENIE LAUREAT Konkursu Wokalnego „Ojczyzno Moja Najmilsza”

·       III MIEJSCE  BRĄZOWY KASZTAN –Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jesienne Nutki 2017”

·       WYRÓŻNIENIE – XII Wojewódzki Festiwal Piosenki „PREZENTACJE 2017” Międzyrzec Podlaski

·       I MIEJSCE ZŁOTY KASZTAN zespołowo „Jedyneczki” - Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jesienne Nutki 2017” 17.11.2017 Lublin

·       III MIEJSCE - XI Międzynarodowy Festiwal Konkurs Popularnych Wykonawców Muzyki  "Apriļa Pilieni 2018"   w Bauska na Łotwie

·       III MIEJSCE - I Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka” 

·       I MIEJSCE – XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia"

·       I MIEJSCE  - Międzynarodowy XXVIII Festiwal Piosenki Super Mikrofon Radia Jard

·       II MIEJSCE - Międzynarodowy XXVIII Festiwal Piosenki Super Mikrofon Radia Jard

·       I MIEJSCE  - Festiwal Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard

·       III MIEJSCE - Festiwal Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard

·       III MIEJSCE – IX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „ Anielskie Śpiewanie”

·       WYRÓŻNIENIE – II OGÓLNOPOLSKI Konkurs Piosenki dziecięcej i młodzieżowej „ Złoty mikrofon” w Opocznie

 


Z Bielawy wrócił  z sukcesami, z nowymi znajomościami

Dla Mikołaja Gajowego to był bardzo pracowity tydzień. Prosto po festiwalu Majki Jeżowskiej w Radomiu pojechał na I  Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka”  do Bielawy. Festiwal odbywał się w dniach 7-8 kwietnia w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości. Festiwal składał się z trzech części: eliminacji wstępnych (materiał demo), konkursu wokalnego „na żywo” i koncertu galowego.  Po przesłuchaniu  232 prezentacji,  Komisja Artystyczna zakwalifikowała ponad 100 młodych, najlepszych wokalistów z całej Polski. W jury zasiedli: Grażyna Łobaszewska, Jerzy Petersburski Jr, Szymon Wydra i Magdalena Ptaszyńska. Jury wysoko oceniło występ Mikołaja, przyznając mu III miejsce.  Podczas uroczystej Gali odbył się krótki recital jurorów, następnie  zostały  wręczone nagrody i podziękowania. 


JULIA WARDAK I MIKOŁAJ GAJOWY ŚPIEWALI RAZEM Z MAJKĄ JEŻOWSKĄ. JURY PRZYZNAŁO JULII - I MIEJSCE, MIKOŁAJOWI WYRÓŻNIENIE

Już po raz 13 w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia". Chętnych do udziału w przesłuchaniach było wielu. Spośród 202 zgłoszeń ( nagrania demo) jury wytypowało 105 osób, w czterech kategoriach wiekowych. Ostatecznie w szranki konkursu stanęło 101 najlepszych wokalistów z całej Polski, w tym Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy. Dn. 5 kwietnia od godz. 9.00 do późnych godzin nocnych w Sali Kameralnej MDK ruszyły przesłuchania konkursowe. Jury w składzie: Majka Jeżowska, Szymon Wydra i Andrzej Kisiel, było jednak odporne na zmęczenie i wyłoniło najlepszych. Na liście laureatów znalazła się Julia Wardak( kat.I) i Mikołaj Gajowy( kat. III). Wszyscy Laureaci XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej zostali zaproszeni do udziału w Koncercie Galowym Festiwalu, który odbył się na drugi dzień, w samo południe 6 kwietnia w OKiSz Resursa Obywatelska w Radomiu. Podczas koncertu młodzi soliści mieli przyjemność zaśpiewać w towarzystwie Majki Jeżowskiej oraz odebrać wspaniałe nagrody. To był bardzo barwny festiwal. Szczelnie wypełniona widownia, kolorowa scena, kolorowe dzieci. Prowadzone były również konkursy dla publiczności, a w nagrodę Majka rozdawała swoje płyty i afisze. I wreszcie ogłoszono długo oczekiwany werdykt jury. W swojej kategorii Julia zdobyła I miejsce a Mikołaj wyróżnienie. W finale wszyscy laureaci przy pomocy całej sali zaśpiewali razem z Majką piosenkę „Dłonie”.

więcej zdjęć


Udało się ! Marta Wardak wyśpiewała I miejsce, a jej młodsza siostra Julka II

Wokalistki ze Szkolnego Studia Piosenki Marta i Julia Wardak wzięły udział  XXVIII Międzynarodowym  Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku. W dniach od 16 do 18 marca (od piątku do niedzieli) na białostockiej  scenie Klubu Rozrywki „Krąg” stanęło ponad 1000 uczestników – solistów, duetów, zespołów z  Polski, Litwy i Białorusi.

W jury zasiedli: Lidia Maria Trojanowska – dyrygent, pedagog, animator kultury, Aleksander Pałac – kompozytor, redaktor muzyczny TVP, członek ZAIKS, Dmitrij Laptsevich – artysta, choreograf, animator kultury, autor programów realizowanych dla MTV oraz Tadeusz Trojanowski – kompozytor, pianista, pedagog, animator kultury. 

Trzydniowe zmagania okazały się szczęśliwe dla Marty i Julii. Złota statuetka trafiła do Marty za wykonanie piosenki „Udało prawie się” (kat. II), natomiast srebrna do rąk Julii        ( kat. do lat7). Ponadto obie siostry otrzymały NOMINACJĘ na festiwale zagraniczne            w Bułgarii i we Włoszech.

Miłym akcentem na zakończenie Festiwalu był udział Michała Wiśniewskiego, założyciela zespołu „Ich Troje” i Agaty Buczkowskiej obecnej solistki tego zespołu w uroczystości wręczenia nagród. Artyści wręczali - razem z jurorami - nagrody laureatom wszystkich kategorii. Po uroczystości nastąpił czas na fotki z artystami, gratulacje, wywiady, itp. Gratulujemy i życzymy powodzenia na innych festiwalach oraz tak dynamicznego rozwoju artystycznego.

 

 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT