Szkolne Studio Piosenki


 

MIKOŁAJ GAJOWY W JUBILEUSZOWYM „KWIETNIKU” W KUTNIE

Już po raz X w Kutnie w dniach 7-8 września odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Kwietnik”, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodych wokalistów z całej Polski. Wydarzenie  jest nieodłącznym elementem wrześniowego Święta Róży. Nie zabrakło tam wokalistów z naszego Szkolnego Studia Piosenki. Do Kutna pojechała Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy.

 Przesłuchania konkursowe odbywały się w ciągu dnia, natomiast wieczorem, podczas oficjalnego otwarcia Święta Róży odbył się inauguracyjny koncert z udziałem laureatów Złotych Róż z lat ubiegłych. Na scenie zaprezentował się Mikołaj Gajowy we wspaniałym towarzystwie Konin Band Orchestry z piosenką Maryli Rodowicz „Co się stało z mamą” (ZŁOTA RÓŻA 2016)

 Następnego dnia  tuż po  barwnym  orszaku z Królową Róż,  z mnóstwem różowych balonów oraz tabliczek z nazwami miejscowości wszystkich uczestników konkursu odbył się Koncert Galowy.

Następnie odczytano werdykt, przyznano statuetki, dyplomy oraz nagrody.

Jury, w składzie: Janusz Tylman (przewodniczący), Magdalena Ptaszyńska, Anna Gadt, Leszek Bonar i Darek Sikorski, wysłuchało 51 prezentacji w 6 kategoriach wiekowych.

W kat. 10 -12 lat (bardzo mocna grupa wokalistów) Mikołaj Gajowy otrzymał III miejsce – Brązową Różę oraz nagrodę finansową.

 


MARTA WARDAK I MIKOŁAJ GAJOWY WRÓCILI Z WŁOCH Z SZEŚCIOMA NAGRODAMI

Podczas wakacji Marta i Mikołaj  przebywali  w jednej z najpopularniejszych włoskich miejscowości wypoczynkowych Rimini.

Wzięli tam udział w  XVII  Międzynarodowym Festiwalu  Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "MAGIA ITALIANA 2018"reprezentując nasze miasto i kraj.
Prezentacje konkursowe odbywały się w największym parku rozrywki „Mirabilandia”, gdzie przez dwa dni dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji. W festiwalu brały udział dzieci i młodzież z wielu krajów, w wieku od 7 do 25 lat w kategoriach taniec i śpiew. Oceniani byli przez międzynarodowe jury.

W trakcie pobytu Marta z Mikołajem pracowali dosyć intensywnie podczas warsztatów wokalnych, natomiast kilka dni relaksu spędzili nad ciepłym Adriatykiem, zwiedzili prześliczne miasto Rimini i San Marino. W piątek, późnym wieczorem na estradowej scenie w Rimini, przy plaży odbył się koncert galowy, którego fragmenty można było posłuchać za pośrednictwem Radia Monte Carlo.

Marta za wykonanie włoskiej piosenki „Il mondo mio” – otrzymała tytuł „Obiecujący talent festiwalu Magia Italiana” zdobywając  II miejsce.

Najlepszym w tej kategorii okazał się Mikołaj zajmując I miejsce, za wykonanie piosenki  „ Happy”. Ponadto za wykonanie piosenki w duecie „ Przyjaźń to radość” zdobyły I miejsce oraz nagrodę specjalną za debiut zagraniczny i najlepszy układ wokalny.

Marta z Mikołajem swoim urokiem i talentem wokalnym podbili serca Włochów i tym samym otrzymali Nagrodę Publiczności.

                                                                        Gratulujemy!

                                                                                                 Anna Pudełek

 


XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2018” w Suwałkach

Wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie wrócili z Suwałk ze statuetkami i podziękowaniami

Mikołaj Gajowy – I MIEJSCE ZŁOTA MUSZELKA

Marta Wardak -   BRĄZOWA  MUSZELKA - III miejsce                         

Zespół TRIO JEDYNECZKI w składzie Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy - SREBRNA MUSZELKA - II MIEJSCE

Ponadto zespół  za wykonanie solowych piosenek oraz piosenki zespołowej  „Przyjaźń to radość”  otrzymał specjalne podziękowanie od ZAIKSu .

Wkrótce  ich występy będą transmitowane przez TVP ABC i TVP Regionalne (o terminie poinformujemy później).

          

 


 

Osiągnięcia

·       I MIEJSCE  Międzynarodowy XXVII Festiwal Piosenki Super Mikrofon Radia Jard –           

·       II MIEJSCE zespołowo - Międzynarodowy XXVII Festiwal Piosenki Super Mikrofon Radia Jard              

·       NOMINACJE do wzięcia udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii i we Włoszech (indywidualnie i zespołowo).

·       WYRÓŻNIENIE XIX Ogólnopolski festiwal kolęd i Pastorałki Współczesnej   „ KANTYCZKA”

·       III MIEJSCE – XV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką” w Małogoszczy

·       I MIEJSCE oraz NAGRODA UFUNDOWANA PRZEZ FUNDACJĘ ARTYSTYCZNĄ „MELODIA”  XVIII Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży  „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”

·       Nagroda specjalna Jana Wojdaka- XVIII Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży  „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”

·       WYRÓŻNIENIE - VI Konkurs Piosenki „Debiut” w Siedlcach

·       WYRÓŻNIENIE LAUREAT Konkursu Wokalnego „Ojczyzno Moja Najmilsza”

·       III MIEJSCE  BRĄZOWY KASZTAN –Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jesienne Nutki 2017”

·       WYRÓŻNIENIE – XII Wojewódzki Festiwal Piosenki „PREZENTACJE 2017” Międzyrzec Podlaski

·       I MIEJSCE ZŁOTY KASZTAN zespołowo „Jedyneczki” - Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jesienne Nutki 2017” 17.11.2017 Lublin

·       III MIEJSCE - XI Międzynarodowy Festiwal Konkurs Popularnych Wykonawców Muzyki  "Apriļa Pilieni 2018"   w Bauska na Łotwie

·       III MIEJSCE - I Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka” 

·       I MIEJSCE – XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia"

·       I MIEJSCE  - Międzynarodowy XXVIII Festiwal Piosenki Super Mikrofon Radia Jard

·       II MIEJSCE - Międzynarodowy XXVIII Festiwal Piosenki Super Mikrofon Radia Jard

·       I MIEJSCE  - Festiwal Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard

·       III MIEJSCE - Festiwal Kolęd i Pastorałek z Radiem Jard

·       III MIEJSCE – IX Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „ Anielskie Śpiewanie”

·       WYRÓŻNIENIE – II OGÓLNOPOLSKI Konkurs Piosenki dziecięcej i młodzieżowej „ Złoty mikrofon” w Opocznie

 


Z Bielawy wrócił  z sukcesami, z nowymi znajomościami

Dla Mikołaja Gajowego to był bardzo pracowity tydzień. Prosto po festiwalu Majki Jeżowskiej w Radomiu pojechał na I  Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka”  do Bielawy. Festiwal odbywał się w dniach 7-8 kwietnia w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości. Festiwal składał się z trzech części: eliminacji wstępnych (materiał demo), konkursu wokalnego „na żywo” i koncertu galowego.  Po przesłuchaniu  232 prezentacji,  Komisja Artystyczna zakwalifikowała ponad 100 młodych, najlepszych wokalistów z całej Polski. W jury zasiedli: Grażyna Łobaszewska, Jerzy Petersburski Jr, Szymon Wydra i Magdalena Ptaszyńska. Jury wysoko oceniło występ Mikołaja, przyznając mu III miejsce.  Podczas uroczystej Gali odbył się krótki recital jurorów, następnie  zostały  wręczone nagrody i podziękowania. 


JULIA WARDAK I MIKOŁAJ GAJOWY ŚPIEWALI RAZEM Z MAJKĄ JEŻOWSKĄ. JURY PRZYZNAŁO JULII - I MIEJSCE, MIKOŁAJOWI WYRÓŻNIENIE

Już po raz 13 w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia". Chętnych do udziału w przesłuchaniach było wielu. Spośród 202 zgłoszeń ( nagrania demo) jury wytypowało 105 osób, w czterech kategoriach wiekowych. Ostatecznie w szranki konkursu stanęło 101 najlepszych wokalistów z całej Polski, w tym Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy. Dn. 5 kwietnia od godz. 9.00 do późnych godzin nocnych w Sali Kameralnej MDK ruszyły przesłuchania konkursowe. Jury w składzie: Majka Jeżowska, Szymon Wydra i Andrzej Kisiel, było jednak odporne na zmęczenie i wyłoniło najlepszych. Na liście laureatów znalazła się Julia Wardak( kat.I) i Mikołaj Gajowy( kat. III). Wszyscy Laureaci XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej zostali zaproszeni do udziału w Koncercie Galowym Festiwalu, który odbył się na drugi dzień, w samo południe 6 kwietnia w OKiSz Resursa Obywatelska w Radomiu. Podczas koncertu młodzi soliści mieli przyjemność zaśpiewać w towarzystwie Majki Jeżowskiej oraz odebrać wspaniałe nagrody. To był bardzo barwny festiwal. Szczelnie wypełniona widownia, kolorowa scena, kolorowe dzieci. Prowadzone były również konkursy dla publiczności, a w nagrodę Majka rozdawała swoje płyty i afisze. I wreszcie ogłoszono długo oczekiwany werdykt jury. W swojej kategorii Julia zdobyła I miejsce a Mikołaj wyróżnienie. W finale wszyscy laureaci przy pomocy całej sali zaśpiewali razem z Majką piosenkę „Dłonie”.

więcej zdjęć


Udało się ! Marta Wardak wyśpiewała I miejsce, a jej młodsza siostra Julka II

Wokalistki ze Szkolnego Studia Piosenki Marta i Julia Wardak wzięły udział  XXVIII Międzynarodowym  Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” w Białymstoku. W dniach od 16 do 18 marca (od piątku do niedzieli) na białostockiej  scenie Klubu Rozrywki „Krąg” stanęło ponad 1000 uczestników – solistów, duetów, zespołów z  Polski, Litwy i Białorusi.

W jury zasiedli: Lidia Maria Trojanowska – dyrygent, pedagog, animator kultury, Aleksander Pałac – kompozytor, redaktor muzyczny TVP, członek ZAIKS, Dmitrij Laptsevich – artysta, choreograf, animator kultury, autor programów realizowanych dla MTV oraz Tadeusz Trojanowski – kompozytor, pianista, pedagog, animator kultury. 

Trzydniowe zmagania okazały się szczęśliwe dla Marty i Julii. Złota statuetka trafiła do Marty za wykonanie piosenki „Udało prawie się” (kat. II), natomiast srebrna do rąk Julii        ( kat. do lat7). Ponadto obie siostry otrzymały NOMINACJĘ na festiwale zagraniczne            w Bułgarii i we Włoszech.

Miłym akcentem na zakończenie Festiwalu był udział Michała Wiśniewskiego, założyciela zespołu „Ich Troje” i Agaty Buczkowskiej obecnej solistki tego zespołu w uroczystości wręczenia nagród. Artyści wręczali - razem z jurorami - nagrody laureatom wszystkich kategorii. Po uroczystości nastąpił czas na fotki z artystami, gratulacje, wywiady, itp. Gratulujemy i życzymy powodzenia na innych festiwalach oraz tak dynamicznego rozwoju artystycznego.

 

 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT