XV edycja Dnia Olimpijczyka
w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie
19 czerwca 2006r.

Od kilkunastu już lat szkoła Podstawowa nr 1 organizuje Dzień Olimpijczyka. W tym roku szkolnym jest to jubileuszowa XV edycja. Uroczystość ta gromadzi nauczycieli, uczniów i ich rodziców, aby cieszyć się sukcesami jakie osiągnęli uczniowie. Sukcesy w roku szkolnym 2005/06 są niemałe, dlatego nie można ich pominąć. Szkoła nasza znana jest z osiągnięć sportowych, ale  możemy też poszczycić się wybitnymi osiągnięciami dydaktycznymi naszych uczniów.

Zacznijmy od najmłodszych:

V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Dzieła Misyjnego Dzieci - Święta Teresa od Dzieciątka Jezus patronka misji zajął Michał Pniewski z klasy I.
W Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji ks.Jana Twardowskigo pt. "Uśmiech Pana Boga" wyróżnienie otrzymali Michał Pniewski i Tomasz Grochowski z klasy.

Na ponad 1000 szkół podstawowych funkcjonujących w woj.lubelskim nasza szkoła znalazła się w ścisłej czołówce z ilością laureatów konkursów przedmiotowych.

Damian Zakrzewski został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,
Weronika Ostrowska i Michał Wierzbicki - laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.
Katarzyna Niewęgłowska
i Sebastian Szekalis  zostali finalistami etapu wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Osiągnięcia sportowe można było by długo wyliczać, przedstawimy więc te największe, najbardziej znaczące.

W kategorii klas IV - rocznik 1995

Za wysokie lokaty w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych wyróżniania otrzymały: Klaudia Bogusz, Alicja Dybciak i Patrycja Szyszkowska.

Wyróżnienie otrzymała również Kinga Józwik za udział w sztafecie pływackiej dziewcząt. W finale rejonu Biała Podlaska dziewczęta wywalczyły III miejsce.

W kategorii klas V - rocznik 1994
I miejsce drużynowo w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych w rundzie jesiennej i wiosennej "wybiegały": Dominika Nojman, Joanna Kowalska, Natalia Kozłowska, Marta Wielgosz, Karolina Kędra, Paulina Rożen, Aleksandra Niedźwiedź, Marta Zakrzewska, Patrycja Romanowska, Anna Mikołajewska.

Wysokie lokaty w biegach osiągnęli również chłopcy: Kamil Borkowski, Kacper Bogusz, Bartosz Łukasik, Dawid Omelańczuk, Sebastian Posiadała, Daniel Świderski, Mateusz Wiącek, Bartosz Zaręba, Patryk Zielant, Mateusz Gryczon, Michał Gajda.
III miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetach pływackich dziewcząt w Białej Podlaskiej osiągnęły: Daria Szlingiert i Marta Świder.

W kategorii klas VI - rocznik 1993
I miejsce  w Wojewódzkich Indywidualnych Biegach Przełajowych drużynowo, wspólnie z młodszymi rocznikami dziewczęta i chłopcy w dwóch rundach jesiennej i wiosennej we Włodawie i Woskrzenicach.
I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych
w Cycowie.
I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini pice ręcznej dziewcząt w Łukowie.
I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców w Zamościu.

III miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetach pływackich dziewcząt w Białej Podlaskiej.
W skład zespołów dziewcząt reprezentujących naszą szkołę na tych zawodach wchodziły: Paulina Abramek, Marta Borek, Aleksandra Duszek, Moniak Dziewulska, Monika Dudzińska, Kasia Grzeczyńska, Kasia Juchnikowska, Agnieszka Kicińska, Natalia Kiełczykowska, Marta Kowalczyk, Paula Lipińska, Alicja Osińska, Emilia Pajdowska, Paulina Różnowicz, Monika Wachowiec, Marta Wysokińska, Maja Żaromska, Dorota Fortuna, Iza Nowaczyńska, Iza Uziębło, Dagmara Nurzyńska, Weronika Ostrowska, Marta Wiąckiewicz.

II miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców.
II miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców.
II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju piłki ręcznej chłopców w Ulanie.
III miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu - chłopcy.
Skład zespołu chłopców: Albert Mrozowski, Adrian Dybciak, Tomasz Domański, Piotr Nowosielski, Maciek Lutowierski, Tomek Kudlak, Piotr Gula, Alan Przeździak, Janusz Prus, Mateusz Ziółkowski, Daniel Sosnowski, Dawid Głuchowski, Łukasz Adamczyk, Bartosz Gomoła, Szymon Osiński, Jacek Janiszek, Krystian Polkowski, Adam Różanowski, Mateusz Sowiński.

Dzięki sponsorom uczniowie z największymi sukcesami otrzymali nagrody rzeczowe. Jeszcze raz bardzo dziękujemy p.Tryboniowi i p.M.Żaromskiej.

Nauczyciele wyróżnionych uczniów otrzymali z rąk dyrektora szkoły p.Karola Ciołka listy gratulacyjne.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć z Dnia Olimpijczyka