WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Dnia 06.04.2006 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie odbył się wojewódzki finał piłki ręcznej dziewcząt w kategorii szkół podstawowych.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów- mistrzów poszczególnych rejonów naszego województwa: SP 1 Puławy, SP Zwierzyniec, SP Palikije, SP Rejowiec Fabryczny, SP 6 Lublin i SP 1 Łuków.

Aby zagrać w finale dziewczęta naszej szkoły musiały wygrać eliminacje w grupie z Puławami (6:27) /2:17/ i ze  ze Zwierzyńcem (20:8) /8:5/.

W meczu o I miejsce SP 1 Łuków wygrała z SP Palikije (24:6) /11:4/.

W całym turnieju dziewczęta z „Jedynki” rzuciły 71 bramek , natomiast straciły tylko 20.

Zwycięski zespół otrzymał złote medale, puchar i dyplom a także prawo reprezentowania woj. lubelskiego w Mistrzostwach Polski.

Prezes LWSZS- p. Henryk Grundszok oraz sędziujący zawody p. Jerzy Kożuch  ufundowali specjalne nagrody dla „najlepszej zawodniczki turnieju”. Piłkę ręczną oraz statuetkę otrzymała Paulina Abramek z SP 1 Łuków.

Szkołę Podstawową nr 1 w Łukowie reprezentowała drużyna w składzie: Marta Borek, Paulina Abramek, Monika Dziewulska, Emilia Pajdowska, Maja Żaromska, Katarzyna Grzeczyńska, Marta Wysokińska, Agnieszka Kicińska, Monika Wachowiec, Weronika Ostrowska, Izabela Uziębło.  Dziewczęta wspierane były przez swoje koleżanki, które ze względu na przepisy gry nie mogły zasilić zespołu: Marta Kowalczyk, Dagmara Nurzyńska, Aleksandra Duszek, Katarzyna Juchnikowska.

Trenerem i wychowawcą dziewcząt jest p. Jolanta Suchodolska.

Obejrzyj zdjęcia z turnieju