Apel - inscenizacja pt."Bezpiecznej na drodze"

W dniu 26 stycznia 2006r. p. w naszej szkole odbył się apel - inscenizacja pt."Bezpiecznej na drodze". Apel przygotowała p.Danuta Świderska wraz z wybranymi uczniami klas IV - VI. Celem opracowania i przedstawienia apelu było utrwalenie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wyrabianie właściwych nawyków i zachowań na drodze, zwrócenie uwagi na zagrożenia z jakimi można zetknąć się na drodze.

Inscenizacja składała się z 5 scen rozgrywających się w domku i na drodze pomiędzy znakami i uczestnikami ruchu drogowego.

Sceny mówione przeplatane były partiami tekstu śpiewanego na melodię krakowiaka.

Na apel przygotowano bardzo efektowną scenografię: fragment domku z pokojem, tło miasta, drogę ze znakami.

Rolę znaków odgrywali przebrani uczniowie. Całości dopełniali statyści - dzieci na rowerach, hulajnogach, deskorolkach, z wózkami itp.

Apel był pouczający i  bardzo podobał się uczniom.

więcej zdjęć z apelu w Galerii