SPORTOWE „OSKARY” LUBELSZCZYZNY ROZDANE.

We wtorek 09.10.2007 roku w hali sportowej naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie sportowego roku szkolnego 2006/07 w ramach Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego. Tak prestiżowa uroczystość odbyła sie w naszej placówce dzięki bardzo dobrym osiągnięciom naszych młodych sportowców w ostatnich latach szkolnych na arenie województwa i kraju.

W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć Kuratora Oświaty w Lublinie p. Marka Błaszczaka, Zastępcę Dyrektora Departamentu Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego p. Marka Sikorę, Wiceprezesów Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w osobach p. Janusza Wilczka i p. Henryka Grundszoka, Burmistrza Łukowa p. Zbigniewa Zemło, Wiceburmistrza Łukowa p. Jarosława Sycha oraz Naczelników Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Łukowie p. Władysławę Ostrowską i Starostwie Powiatowym p. Krzysztofa Konstantego.

W czasie uroczystości nagrodzone zostały najbardziej usportowione szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne województwa lubelskiego.

Za rok szkolny 2006/07 nasza szkoła otrzymała puchar i dyplom za II miejsce w województwie (sklasyfikowano 367 szkół podstawowych) z rąk Kuratora Oświaty w Lublinie p. Marka Błaszczaka a dyrektor Karol Ciołek oraz nauczyciele wychowania fizycznego: p. Grażyna Kiełczykowska,   p. Andrzej Kiełczykowski, p. Janusz Rzymowski listy gratulacyjne. Do tego sukcesu przyczynili się też pozostali wuefiści: p. Jolanta Suchodolska, p. Ewa Mrozowska, p. Artur Paszkiewicz i   p. Robert Samujło.

Warto też zaznaczyć, że oprócz naszej szkoły nagrodzono również Gimnazjum nr 2 w Łukowie za II miejsce w województwie i I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki za III miejsce w województwie.  Tak wysokie wyniki szkół przyczyniły się do najwyższego miejsca Powiatu Łukowskiego - II miejsca w klasyfikacja powiatów województwa lubelskiego.

W trakcie imprezy występowały zespoły taneczne: „Kakadu” (opiekun J. Suchodolska), „Rytm” (opiekun E. Zawadzka) i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” (opiekunowie      G. Rzymowski i M. Wardak).

galeria zdjęć z uroczystości

Janusz Rzymowski