u


AKTUALNOŚCI

 

Rok szkolny 2017/2018

 


Dzień Rodziny

W środę 20 czerwca dzieci z klasy If razem z rodzicami świętowały klasowy Dzień Rodziny na placu zabaw w Jeziorach. Spotkanie połączone z grami i zabawami integracyjnymi oraz kreatywnymi zabawami zakończyło się wspólnym ogniskiem.

                


Wyniki wewnątrzświetlicowego konkursu zręcznościowego

pt."Mistrz Gry w Piłkarzyki":

I miejsce – Warowny Robert

II miejsce – Samujło Piotr

II miejsce - Stadnik Szymon

III miejsce – Paciorek Kacper

Wyniki wewnątrzświetlicowego konkursu zręcznościowego

pt."Cymbergaj":

I miejsce – Machniak Igor

II miejsce – Ozygała Wojtek

III miejsce – Turska Maria


PODZIĘKOWANIA

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Samorządu Szkolnego, Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Nauczycielom wspierającym nasze działania za zaangażowanie, pomoc i wrażliwość na potrzeby innych ludzi i zwierząt.

Opiekunki Samorządu Szkolnego: Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu: Agnieszka Nikiel - Kowalczyk


                               


TRUSKAWKOWY KIERMASZ

25 maja Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował TRUSKAWKOWY KIERMASZ, z którego dochód został przeznaczony na zakup prezentów dla dzieci z Domów Dziecka w Łukowie oraz Radoryżu Smolanym. Dziękujemy za wsparcie naszej akcji!

 

 


     EMILKA SZCZEŚNIAK TRYUMFUJE

Emilka Szcześniak tym razem została laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN 2018, który odbył się w dniach 31 maja- 3 czerwca. Emilka otrzymała tytuł Uśmiechniętej Rybki oraz piękną statuetkę i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

 

 


Podsumowanie konkursu KULTURALNA KLASA

W roku szkolnym 2017/2018, podobnie jak w latach ubiegłych, odbywał się konkurs KULTURALNA KLASA. Obejmował klasy uczące się w budynku przy ul. Stasia i Nel oraz klasy przy ulicy Partyzantów. Nad jego przebiegiem czuwała pani dyrektor Barbara Czubaszek wspólnie z  koordynatorkami: Barbarą Ponikowską, Danutą Domańską, Barbarą Zaniewicz oraz wychowawczyniami klas I - III. Konkurs trwał przez cały rok szkolny i miał na celu pracę nad dobrym zachowaniem dzieci na przerwach, wprowadzał elementy zabawy i rywalizacji. Uczniowie mieli 10 zadań do wdrożenia w ciągu kolejnych miesięcy.


                            KOLEJNE SUKCESY  NASZYCH UCZNIÓW

W dniu 9 czerwca w parku miejskim, podczas Festynu „KREATYWNI BEZPIECZNI”  dokonano rozstrzygnięcia  Powiatowego Konkursu p.h. „Nasze bezpieczeństwo na drodze, w zabawie i na wakacjach”. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Burmistrza Miasta Łuków i Stowarzyszenia Kreatywne Kobiety. Zadaniem  uczniów biorących udział w konkursie było skonstruowanie pojazdu z materiałów ekologicznych np.: plastik, tektura. Uczniowie naszej szkoły wykonali najciekawsze pojazdy zdobywając tym samym najwyższe miejsca.

I MIEJSCE – GABRIELA KANIEWSKA KL. 6E

II MIEJSCE – WIKTOR MIAZIO KL.6A

III MIEJSCE – KACPER ZAWADKA KL.

Opiekunem  uczniów była pani Bogusława Danuta Świderska.

Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.


                                             Akcja „Bezpieczeństwo”

W ramach akcji w II semestrze odbyły się spotkania uczniów z policjantem. Tematyka  spotkań dotyczyła uświadomienia dzieciom i młodzieży jakiej odpowiedzialności prawnej podlegają za niewłaściwe zachowania wobec rówieśników i innych osób, między innymi: korzystanie z Internetu – hejtowanie, prześladowanie, przemoc słowna i psychiczna; niewłaściwe i niebezpieczne zachowania na drodze jako piesi i rowerzyści.

Natomiast w dniach 11 i 19 czerwca uczniowie klas czwartych udali się do Straży Pożarnej. Podczas spotkania dzieci obejrzały sprzęt wykorzystywany  w akcjach ratunkowych i utrwaliły niezbędną wiedzę o zagrożeniach na jakie mogą być narażone oraz  jak poradzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach, aby pomóc sobie i innym. W związku ze zbliżającymi się wakacjami taka wiedza z pewnością pozwoli im ustrzec się różnych  niebezpieczeństw. Akcję „Bezpieczeństwo” koordynowała Bogusława Świderska.

Od 8 stycznia 2018r. do 25 maja 2018r. odbył się szkolny konkurs dla systematycznych czytelników. W tym czasie uczniowie kl. I – VII wypożyczający książki otrzymywali, w wyznaczone dni, karteczki z pieczątką biblioteki szkolnej. Komisja konkursowa wyłoniła uczniów z każdego, poziomu klasowego, którzy zebrali największą liczbę karteczek.


Dla klas III – VII został zorganizowany konkurs literacki ,,Nasze kochane zwierzaki” na podstawie książek Holly Webb, który zakończył się 9 maja 2018r. Testem ze znajomości treści książek. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów, a zwycięzcami zostali:

I miejsce – Nowak Maja kl. III c

II miejsce – Sokołowska Joanna kl. III d,
Wesołowska Ola III g

III miejsce – Szaniawska Gabriela kl. III


W związku z Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich w dniach 23.04. - 27.04.2018r. odbyło się Wspólne Czytanie w klasach I -VII. Wybór literatury i forma przeprowadzenia zajęć zależała od decyzji wychowawcy i uczniów.

W akcji wzięło udział 322 uczniów kl. I – III i 499 uczniów w klasach IV -VII. Przeczytano fragmenty z 37 książek o różnej tematyce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.


Każdy z na ma przed sobą ocean możliwości.

Problem polega na tym, że większość ludzi przychodzi do tego oceanu

z łyżeczką od herbaty”... te słowa towarzyszyły kolejnej edycji Dnia Olimpijczyka klas I – III.

Uroczystość odbyła się 12 czerwca 2018 r. i wzięli w niej udział utalentowani uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Zdobywcy licznych nagród w konkursach na różnych szczeblach otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki ufundowane przez szkołę oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Każdy sukces był nagradzany brawami. Spotkanie uświetniły piękne występy artystyczne, które potwierdziły zróżnicowane talenty naszych uczniów. Na zakończenie gratulacje i podziękowania trafiły do nauczycieli. Uroczystość przygotowały panie: Iwona Muszyńska, Marzena Rzymowska i Ewa Dąbrowska, która opracowała również scenariusz i poprowadziła uroczystość.  


Napis ŚWIETLICA wykonany przez uczennice klasy IV g.

LAURKI NA DZIEŃ MATKI

Z okazji Dnia Matki dzieci ze świetlicy w dużej "Jedynce"przygotowały dla swoich mam piękne laurki wyszywane haftem matematycznym. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Agnieszki Peryt.

W maju odbył się wewnątrzświetlicowy konkurs plastyczny pt. "MÓJ PORTRET, MOJEJ MAMY" uczniowie uzyskali następujące wyniki:

I miejsce - Magdalena Pawlak ucz. kl. III e

II miejsca - Julia Drozd ucz. kl. III c i Michalina Ciężka ucz. kl. III d

III miejsca - Aleksandra Kalińska ucz. kl. III c i Antonina Sierociuk kl. IV g

Wyróżnienia: Maja Okoniewska kl. III g Gracjana Musiatowicz kl. IVg i Oliwia Ponikowska kl. III e

Uczennice otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


Laureatka konkursu recytatorskiego

Uczennica klasy 3g Zosia Kowalczyk  została laureatką XXXVII Powiatowego Małego Konkursu Recytatorskiego oraz otrzymała nominację do Turnieju Wojewódzkiego. Gratulacje

Wycieczka  do Sandomierza

29 maja uczniowie klas III b i III e byli na wycieczce w Sandomierzu. Dzieci podążały szlakiem ojca Mateusza. Zwiedziły podziemia sandomierskie, Rynek, Zbrojownię, a także płynęły statkiem po Wiśle i spacerowały wąwozem Królowej Jadwigi. Z chęcią zjadły obiad i pyszne lody. Był to dzień pełen wrażeń.

                                                                                                   Anna Malon i Barbara Zaniewicz

          


,,Dzień Dziecka" w ,,Deskayparku"

Dnia 04. 06. 2018r. klasa I d swoje święto z okazji ,,Dnia Dziecka" spędziła w ,,Deskayparku". Imprezę połączono z przyjemnością i użytkowością. Zapewniono im wiele atrakcyjnych  zabaw i przedsięwzięć. Nie zabrakło w tym dniu również zajęć, dbających o ich bezpieczeństwo. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z ,,Dogoterapii", na których  poznały między innymi również sposoby i zasady zasady postępowania  w razie ataku nieznanego,agresywnego  psa.                                   

                                                Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

więcej zdjęć


Laureat

Maciej Zarzycki został laureatem wojewódzkiego konkursu języka angielskiego pod potranatem lubelskiego kuratora oświaty. Otrzymał także wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Gallileo. W szkolnym konkursie również pokonał innych uczniów o tytuł Lidera klas VII.
Uczeń pracował pod kierunkiem p Wiktorii Warownej

              


Lekcja przedsiębiorczości

W ramach poznawania zakładów pracy w naszym rejonie klasa IV d udała się z wizytą do Łuksji - przedsiębiorstwa produkującego odzież. Tu miło zostaliśmy przyjęci przez pana Daniela, który przedstawił nam historię zakładu   i oprowadził nas po nim. Poznaliśmy przebieg całego procesu technologicznego. Widzieliśmy jak projektuje się, kroi i szyje ubrania. Duże wrażenie zrobiła na nas hala produkcyjna. Na koniec dostaliśmy w prezencie serca i kwiaty wycięte z materiału przez nóż sterowany komputerowo. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Aneta Łaguń
Marta Magnuszewska

                 


IV d w Stadninie Koni Borysiuk

Czerwcowy poniedziałek kl. IV d spędziła w Stadninie Koni Borysiuk. Tu mieliśmy okazję zobaczyć konie małopolskie i koniki polskie. Wielką atrakcję stanowiły też osły i kucyki. Właścicielka hodowli zaznajomiła nas z historią  i zwyczajami koni. Większość zwierząt, szczególnie młodych mogliśmy głaskać    i przytulać. Wielką frajdą była też przejażdżka konna. Czas szybko nam upływał na pieczeniu kiełbasek i grach zespołowych. Zmęczeni i nieco zmoknięci wróciliśmy po paru godzinach do domu.

Aneta Łaguń


23 maja klasy IV d i IV g wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Swą przygodę zaczęliśmy od przedstawienia w Teatrze Stara Kamienica, pt. „Czerwony Kapturek w wielkim mieście”. Bajka miała charakter edukacyjny, ale było przy tym mnóstwo zabawy. Po przedstawieniu spotkaliśmy się z aktorami, a nawet udało nam się zobaczyć samego dyrektora teatru Pana Emiliana Kamińskiego. Po przedstawieniu udaliśmy się przez Park Saski do Muzeum Narodowego, zatrzymując się na chwilę przy Grobie Nieznanego Żołnierza i oglądając zmianę warty. W muzeum braliśmy udział w zajęciach pt.: „@portal średniowieczny” i „Obyczaje w dawnej Polsce”. Mogliśmy zwiedzić też całe muzeum. Po uczcie intelektualnej przyszedł czas na relaks. Miło spędziliśmy czas w Hulakula, grając w kręgle i bawiąc się na placu zabaw. Zmęczeni wieloma atrakcjami uzupełniliśmy kalorie w McDonald’s i wróciliśmy do domu.

Aneta Łaguń
Sławomira Szczygielska
Marta Magnuszewska


"Dobry start"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych,
czy odzieży na nowy rok szkolny ...czytaj więcej

                   


Uczennica kl. III C, Emilia Mateńka  (pod opieką p. Doroty Oskroby)  reprezentowała naszą szkołę podczas VII Edycji Festiwalu Piosenki " Moich Rodziców", na którym otrzymała II miejsce. GRATULACJE

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa  z Chemii  "OLIMPUS" - sesja wiosenna 

22 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa  z Chemii "OLIMPUS" - sesja wiosenna, w której udział wzięło 30 uczniów klas VII.

Laureatami olimpiady zostali:

Maciej Zarzycki (kl. VIId)

Emilia Śledź (kl. VIIa)

Natalia Jączek (kl. VIIe).

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w roku szkolnym 2018/19.

Urszula Wojtalska

Wyniki konkursu plastyczno – profilaktycznego Przepis na rodzinne szczęście – zdrowo i bez nałogów”

organizowanego przez

pedagoga szkolnego Annę Dziewulską i psychologa szkolnego Anetę Tymińską

 1. Ignacy Jakubiak kl. II a

   Weronika Jastrzębska kl. II b

   Bartosz Rychta kl. V e

2. Hanna Muszyńska kl. I a

    Dominika Stadnik kl. I b

    Malwina Pyra kl. I f

    Michał Kalczewski kl. VI b

3. Lena Wierzbicka kl. II a

    Roksana Szczygieł kl. III b

   Aleksandra Ciołek kl. VII c


Dzień Otwarty

5 czerwca w szkole przy ul. Stasia i Nel został zorganizowany Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które od września będą uczniami naszej szkoły. Zebranych przywitał pan dyrektor Karol Ciołek wraz z panią wicedyrektor Barbarą Czubaszek, która następnie oprowadziła gości po szkole. Dzieci z ciekawością zwiedzały sale, w których będą się uczyć. Tam czekała na wszystkich słodka niespodzianka. Ponieważ pobyt w szkole to nie tylko nauka, ale też zabawa, dzieci mogły spędzić wesoło czas na boisku szkolnym. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej przygotowały dla nich atrakcyjne zabawy: malowanie twarzy, zabawy z wilkiem, obserwacje przyrodnicze, malowanie kredą, bańki mydlane, zabawy z balonami, a dla dziewczynek wykonywanie pięknej biżuterii.

     


Konkurs Kangur Matematyczny

Jak co roku uczniowie klas I -III  wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W tym prestiżowym konkursie największymi umiejętnościami wykazali się:

w kategorii Żaczek  (klasa 2)

Jakubiak Ignacy kl. II a - wyróżnienie

W kategorii Maluch (klasa 3)

Wysokiński Jakub kl. III d – wynik bardzo dobry

Oliwier Chruściel kl. III a - wyróżnienie

Wardak Marta kl. III b - wyróżnienie

Bochman Zuzanna kl. III b - wyróżnienie

Mućka Wiktor kl. III e – wyróżnienie

Marcin Wolny kl. III b - wyróżnienie


Ciekawy koncert perkusyjny

29 maja przedszkolaki i uczniowie  klas III  wzięli udział w koncercie „Z perkusją dookoła świata”.

Duet „A 2” zaprezentował różne instrumenty perkusyjne, w tym MALLET KAT – jedyny keyboard dla perkusistów. Dzieci miały możliwość grania na niektórych z nich. Słuchanie muzyki, zabawy, ciekawostki i muzyczne quizy złożyły się na tę wyjątkową lekcję muzyki.

         


XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2018” w Suwałkach

Wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie wrócili z Suwałk ze statuetkami i podziękowaniami

Mikołaj Gajowy – I MIEJSCE ZŁOTA MUSZELKA

Marta Wardak -   BRĄZOWA  MUSZELKA - III miejsce                         

Zespół TRIO JEDYNECZKI w składzie Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy - SREBRNA MUSZELKA - II MIEJSCE

Ponadto zespół  za wykonanie solowych piosenek oraz piosenki zespołowej  „Przyjaźń to radość”  otrzymał specjalne podziękowanie od ZAIKSu .

Wkrótce  ich występy będą transmitowane przez TVP ABC i TVP Regionalne (o terminie poinformujemy później).

          


"Międzyszkolny Turniej w Dwa Ognie"

Dnia 30 maja 2018 r. już po raz drugi na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie miały się ze sobą zmierzyć reprezentacje drużyn z klas III z łukowskich podstawówek na ,,Międzyszkolnym Turnieju w Dwa Ognie”.

Ostatecznie do turnieju przystąpiły dwie reprezentacje - drużyny z SP nr 1, SP nr 5. Szkoły Podstawowe nr 2 i nr 4 nie przyjęły zaproszenia.

Pan Dyrektor Karol Ciołek rozpoczynając zawody życzył uczestnikom udanej  sportowej rywalizacji, a także dobrej zabawy. 

Jedenastoosobowe reprezentacje szkół rozegrały mecze. Pozostali uczniowie  czynnie kibicowali swoim zawodnikom. Atmosfera podczas rozgrywek była bardzo "gorąca". Dzieci mocno dopingowały i zagrzewały do walki zawodników.

Po wielkich zmaganiach ogłoszono wyniki.

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 1

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 5

 Pan Dyrektor wręczając puchary pogratulował zawodnikom udziału w turnieju, a także osiągniętych wyników.

Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar oraz dyplom. Na zakończenie turnieju poproszono wszystkich do pamiątkowego zdjęcia.

Dziękujemy zespołom i opiekunom za wspaniałe przygotowanie się do zawodów.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zapraszamy już za rok J

Organizatorzy: Marzena Rzymowska, Marta Magnuszewska, Agnieszka Bancerz, Stanisław Chudzik. 

               


Emilia Mateńka wyróżniona w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki

Emilia Mateńka, uczennica kl. III C, 26 maja prezentowała naszą szkołę podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „PODLASKA NUTA 2018”. Komisja przysłuchująca się wszystkim wykonawcom, postanowiła wyróżnić naszą uczennicę, której przygotowaniem do konkursu zajęła się p. Dorota Oskroba. Gratulujemy

                                                                                        


SUKCES NASZEJ MŁODEJ WOKALISTKI - EMILKI SZCZEŚNIAK 

W dniach 14-15 maja 2018r. w Mrozach EMILKA SZCZEŚNIAK wyśpiewała II miejsce na XII Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2018. Gratulujemy!!!

                 


IV MIEJSKI KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ 24 MAJA 2018 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W ŁUKOWIE

W konkursie wzięło udział 17 uczniów z łukowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały 2 dziewczynki: Gabriela Łukasik kl. IVB i Oliwia Adamczyk kl. VIC

Jury w składzie: p. Tadeusz Bochman, kapelmistrz łukowskiej Orkiestry Dętej, p.Iwona Świć, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół nr 2 oraz absolwent SP4 Łukasz Bojaczuk przyznało

II miejsce Gabrieli Łukasik z kl. IVB opiekun p. Przemysław Oskroba i p. Lidia Radomyska

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

           


Zielona szkoła III c

Uczniowie kl. III C  od 23maja do 25 maja byli na zielonej szkole. Przyjechali pełni dobrych wrażeń i pogłębionej wiedzy. Mieli okazję zwiedzić: Kopalnię Soli  w Wieliczce, najważniejsze zabytki  architektury w Krakowie, poznać dom JP II, zrelaksować się w Parku Miniatur w Inwałdzie , oraz zapoznać z życiem mieszkańców różnych krajów i kontynentów, dzięki wizycie w Wioskach Świata. Wszyscy uczniowie wrócili szczęśliwi i zadowoleni. 

                                                                                     Dorota Oskroba

               


KOLEJNY SUKCES EMILKI SZCZEŚNIAK

W dniach 15-16 maja w Urzędzie Miejskim w Radomiu odbył się XV Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki "Śpiewajmy razem". Podczas Koncertu Finałowego odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników. EMILIA SZCZEŚNIAK otrzymała I miejsce w kategorii I- dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Gratulujemy Emilce zwycięstwa!!!

                   


Konkursy matematyczne cieszyły się w roku szkolnym 2017/2018 ogromnym zainteresowaniem uczniów.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej „OLIMPUS” w Sesji Jesiennej wzięło udział aż 89 uczniów naszej szkoły, zaś w Sesji Zimowej - 57 uczniów. Jak co roku odbył się również Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”, do którego przystąpiło 85 uczniów.

Dziękujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie szkoły w tych matematycznych potyczkach. Czas na podsumowanie osiągnięć naszych uczniów. Przedstawiamy listę uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Serdeczne gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w kolejnych matematycznych zmaganiach już od września 2018 r.

                     



GABRYSIA ŁUKASIK  I  EMILKA SZCZEŚNIAK  „RZĄDZĄ”  W ZAMOŚCIU

W dniu 22 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się IX Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek”. Na scenie zaprezentowało się wielu uzdolnionych wykonawców z województwa lubelskiego. Honorowym Patronatem Festiwal objęła Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.  Gabriela Łukasik i Emilia Szcześniak zdeklasowały konkurencję i zajęły w swoich kategoriach wiekowych  I miejsca,  zdobywając statuetki- „Złote Koziołki”.  Gratulujemy!


Najszybsi w województwie!!!!!

Chłopcy z  klasy czwartej sportowej, w dniu 22.05.2018r., w Tomaszowie Lubelskim wywalczyli złoty medal, w Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta z tej samej klasy zdobyły brąz. 

Skład złotej drużyny: Gryczka Michał, Pracz Szymon, Rybka Bartosz, Kucharski Igor, Warpas Maciej, Świerczewski Bolesław, Niebrzegowski Maciej

Skład Brązowej drużyny: Wereszczyńska Zuzanna, Zaniewicz Antonina, Kucińska Weronika, Dmowska Natalia, Dołęga Alicja, Wierzbicka Kinga, Ksok Nelly.

W zawodach startowali również zawodnicy z rocznika 2005/2006 dziewczęta i chłopcy, którzy rywalizowali na dystansie 1000m..

Dla wszystkich gratulacje!!!

Ewa Czerkas


Dzień rodziny

Uczniowie kl. III C pod kierunkiem wychowawczyni, przygotowali dla swoich rodziców część artystyczną . W ten sposób chcieli wyrazić swoją wdzięczność i miłość do kochanych rodziców. Uwieńczeniem wspaniałego występu było wręczenie samodzielnie wykonanych upominków.

    


GABRYSIA  ŁUKASIK  NAGRODZONA  W  IŁŻY

W piątek, 11 maja na sali widowiskowej Domu Kultury w Iłży odbyły się przesłuchania konkursowe XII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży "Słowo i Piosenka".

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów w kategorii piosenka - 7-12 lat znalazła się Gabrysia Łukasik. Ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów odbędzie się 15 czerwca i właśnie wtedy poznamy dokładny werdykt Jury.

   


SPARTA LIFE LITTLE HEROES CHALLANGE

W dniu 18.05.2018r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie, odbył się bieg przeszkodowy SPARTA LIFE LITTLE HEROES CHALLANGE, w imprezie wzięły udział wszystkie łukowskie szkoły podstawowe, po 15stu uczestnik w z klas IV, V i VI.

Na trasie na dzieciaki czekały różnego rodzaju przeszkody, zawodnicy oprócz wytrzymałości musieli wykazać się sprytem i zwinnością. W klasach IV najszybsza okazała się uczennica naszej szkoły Weronika Kucińska (IVE), a w klasach VI -  Kinga Zalewska (VIC).

W klasyfikacji generalnej NASZA SZKOŁA zajęła I miejsce i zdecydowanie wyprzedziła pozostałe szkoły podstawowe.

    


Turniej gry w "Dwa ognie"

Dnia 17.05.2018r. w naszej szkole odbył się drugi szkolny turniej gry w "Dwa ognie" klas trzecich. Jedenastoosobowe reprezentacje siedmiu klas trzecich rozgrywały mecze. Pozostali uczniowie wraz z wychowawcami aktywnie zagrzewali do walki swoje drużyny. Atmosfera podczas rozgrywek była bardzo emocjonująca. Zawodnicy wykazali się sportowym duchem walki i zdrową rywalizacją a kibice ”gorącym” dopingiem.

Po wielkich zmaganiach ogłoszono wyniki i rozdano medale.

I miejsce, złote medale – klasa III d wych. Danuta Domańska

II miejsce, srebrne medale – klasa III b wych. Barbara Zaniewicz

III miejsce, brązowe medale – klasa III g wych. Marzena Jastrzębska

Serdecznie gratulujemy!

Medale zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Organizatorami turnieju gry w "Dwa ognie" byli: p. Marzena Rzymowska, p. Agnieszka Bancerz, p.Marta Magnuszewska, p.Alicja Strus, p.Stanisław Chudzik.

Kolejny etap międzyszkolnych rozgrywek odbędzie się 30 maja 2018r. w dużej “Jedynce”, w którym zmierzą się najlepsze drużyny ze SP 1, SP 2, SP 4 i SP 5.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas trzecich wraz z wychowawcami do kibicowania naszej szkolnej drużynie.


W dniu 10 maja 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie świętowała swoje 110 urodziny. Jubileuszowa uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. 

W ramach jubileuszu 110-lecia istnienia placówki, obchodzony był też Powiatowy Dzień Bibliotekarza. Każdy z oddziałów biblioteki (biblioteka główna i 3 filie) zaprosił swoich najwierniejszych czytelników (ok. 20 osób, w tym dorośli i dzieci), którym wręczono okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe.

Naszą szkołę reprezentował Sebastian Kamecki z kl. III A, który otrzymał książkę "Przypadki Robinsona Kruzoe".

                  Agnieszka Bancerz

          


Wycieczka do Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści

Dnia 11 maja 2018r. klasa 1a i 1d uczestniczyła w niezwykłej wycieczce do Konstancina -Jeziorny. Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści to miejsce magiczne, miejsce spotkań ze słowem mówionym i myśleniem kreatywnym. Dzieci spędzały czas bardzo aktywnie i intensywnie. Uczestniczyły  w kilku warsztatach prowadzonych przez p.Michała Malinowskiego- aktora, założyciela Muzeum, autora nowatorskich metod opowiadania, pedagoga, pisarza, podróżnika.


 

"Mały mistrz ortografii"

9-ego maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II, pod hasłem „Mały mistrz ortografii”. Uczestniczyli w nim uczniowie wyłonieni drogą eliminacji klasowych. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Kinga Milcarz  z kl. IA, II miejsce zajęła Ania Nurzyńska z II C, a III miejsce Iza Garbacik z II B. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: Dorota Oskroba, Anna Malon, Jolanta Kowalczyk
 

Łukowskie Uliczne Biegi 3-cio Majowe

Tradycyjnie już dzieci z naszej szkoły znakomicie zaprezentowały się w biegach zorganizowanych w Łukowie z okazji Święta 3 Maja.  Indywidualne wyniki naszych wychowanków sprawiły, że szkoła uzyskała pierwsze miejsce drużynowo w kategorii szkół podstawowych.

Oto oficjalny komunikat ogłoszony przez organizatorów biegów:

Zespołowo Szkoły Podstawowe:

1.     Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie

2.     Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łukowie

3.     Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łukowie.

 
 

Podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego p.h. „Kartka urodzinowa dla Biblioteki”

Dnia 26.04.2018r. o g. 11.00 w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego p.h. „Kartka urodzinowa dla Biblioteki” z okazji uczczenia 110 rocznicy powstania biblioteki. Jury przy ocenie prac wzięła pod uwagę oryginalność i estetykę wykonania oraz treść życzeń. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Antoniego Sokoła z kl. I b , który zajął II miejsce oraz Laury Pudło z kl. I b i Hanny Muszyńskiej z kl. I a, które otrzymały wyróżnienie. Do konkursu przygotowywały je panie Małgorzata Kania i Elżbieta Świerczewska.

W II etapie edukacyjnym wyróżnienia w konkursie otrzymali: Oliwia Drosio i Nelly Ksok z kl. 4e, Dominik Knap i Kamil Hutnik z kl. 4b. Opiekunką uczniów była pani Bogusława Świderska oraz Oliwia Celińska z kl. 6c, której opiekunem był pan Sławomir Uszko.   Podczas uroczystości dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy, które wręczyli Radni Rady Miasta obecni na spotkaniu. Ponadto wyświetlony został krótki film o działalności biblioteki. Prace konkursowe nagrodzonych uczniów będą zaprezentowane w czasie uroczystości jubileuszowych biblioteki.

  


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dnia 20.04.2018 r. uczniowie z klasy Ia wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Świerczewską odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla dzieci w Łukowie. Spotkali się tam z p. Elżbietą Ławecką – bibliotekarką. Pani przeprowadziła lekcję biblioteczną pod hasłem „Zabawy z wierszami Wandy Chotomskiej”. Dzieci świetnie bawiły się przy wierszach: „Muzykalny słoń”, „Hipopotam”, „Buty”. Zajęcia okazały się kreatywną i ciekawą metodą na zdobywanie wiedzy poza szkołą.


WARSZTATY I POKAZY CHEMICZNE

W poniedziałek 16 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się WARSZTATY I POKAZY CHEMICZNE  przeprowadzone innowacyjną techniką Small-Scale Chemistry, podczas których 86 uczniów klas VII miało okazję samodzielnie wykonywać doświadczenia pod czujnym okiem prowadzących.

Dzieci pracowały z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększyło bezpieczeństwo eksperymentu, zmniejszyło czas jego przeprowadzenia i umożliwiło dokładniejsze omówienie. Ogromną zaletą „Chemii w małej skali” jest fakt, iż pozwala na nowoczesne, przyjazne i aktywizujące nauczanie chemii.

Zajęcia zostały przygotowane tak, aby oprócz uśmiechu na twarzy, uczestnicy wynieśli ze sobą wiele nowych doświadczeń, obserwacji badawczych i nowych spostrzeżeń.

Urszula Wojtalska

   


            GABRYSIA ŁUKASIK ŚPIEWA PO ANGIELSKU

23.04.2018.   w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie odbył się  Konkurs Piosenki Angielskiej „I can be a star 2018”. Mimo, że Ulan jest małą miejscowością to konkurs cieszy się dużą popularnością bo to już jedenasta jego edycja. Swoje umiejętności wokalne  zaprezentowali  soliści i zespoły  z powiatu łukowskiego, siedleckiego, włodawskiego , bialskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, świdnickiego, parczewskiego i radzyńskiego.

Co roku do udziału w komisji zapraszane jest profesjonalne jury. 
W tym roku goszczono  Marię Szabłowską, muzyczną dziennikarkę radiową i telewizyjną. Najbardziej znana jest chyba z tego że w duecie z Krzysztofem Szewczykiem prowadziła program „Wideoteka dorosłego człowieka”. 

W kategorii soliści - szkoła podstawowa I miejsce przyznano Gabrieli Łukasik, uczennicy kl. IVB naszej szkoły. Gabrysia urzekła panią Szabłowską interpretacją piosenki  It's a good Day-Peggy Lee. Do konkursu przygotowali Gabrysię: p. Przemysław Oskroba i p. Lidia Radomyska, która czuwała nad poprawnością językową artystki.

Gratulujemy!

  


Koncert muzyczny

16 kwietnia uczniowie klas I-III oraz wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w koncercie muzycznym  w wykonaniu zespołu "Orkiestra Dni Naszych". Sponsorem koncertu była Rada Rodziców naszej szkoły.

 


EMILKA SZCZEŚNIAK z klasy IIIb na gali w Warszawie

Pod koniec marca odbył się w Warszawie XXII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Rozśpiewany Wawer'. Wzięło w nim udział 202 solistów oraz 19 zespołów. EMILKA SZCZEŚNIAK  swoim wykonaniem piosenki "Irlandia mi się śni" wyśpiewała I miejsce w swojej kategorii wiekowej 8-10 lat. Tę właśnie piosenkę wykonała również podczas Koncertu Laureatów, który odbył się 21 kwietnia. Tam nasza młoda wokalistka odebrała dyplom i puchar. Gratulujemy !!!

 


Święta majowe

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych dniach miesiąca  obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Międzynarodowe Święto Pracy (1 maja), Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski (2 maja), Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

    Dnia 27 kwietnia 2018r. społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu, upamiętniającym te ważne  patriotyczne wydarzenia. Celem apelu było przypomnienie genezy i historii zbliżających się Świąt, a także refleksje nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.  

     Apel miał wymiar znaczący. Młodzi aktorzy, tancerze, piosenkarze w doskonały sposób połączyli walory edukacyjne oraz elementy patriotyczne towarzyszące refleksjom o szczytnych kartach historii Polski.

    Apel przygotowały: Elżbieta Wawerek, Bożena Śledź, Anna Pudełek, Ewa Tomasiewicz. Dekorację wykonała p. Katarzyna Leczkowska

zdjęcia z apelu:

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,45F4C218432F7352E5CFEBD14258DB46012EE9D6#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,D042CED6FEAB90784A490F54DA17B91F385EFB46#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,E56285C0EEF1FBB378FBA1EDAA6277DDCD94F71F#/

 


Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego

W dniu 22 kwietnia 2018r. naszą szkołę odwiedził Pan Premier  Mateusz Morawiecki.  W hali sportowej naszej szkoły Pan Premier spotkał się z mieszkańcami Łukowa i Powiatu Łukowskiego. W czasie spotkania zaprezentował swój program gospodarczy oraz odpowiadał na pytania przybyłych na spotkanie.


XIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT - IV MEMORIAŁ ROMUALDA SZAJDZIUKA

pod patronatem Przyjaciół Piłki Ręcznej Łuków, 23-25.04.2018 r.

W dniach 23-25.04.2018 r. odbył się w Łukowie XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt - IV Memoriał Romualda Szajdziuka - ś.p. wybitnego trenera piłki ręcznej, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy kilku pokoleń młodzieży.

Patronat nad turniejem objęli Przyjaciele Piłki Ręcznej: Małgorzata Majerek i Małgorzata Rola - zawodniczki MKS Lublin, absolwentki SP1 Łuków i wychowanki Pana Romualda Szajdziuka, Pan Dariusz Szustek - Burmistrz Miasta Łuków i Pan Janusz Kozioł - Starosta Powiatu Łukowskiego oraz lokalni sponsorzy.

Turniej został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie przy wsparciu finansowym władz miasta i powiatu oraz sponsorów.

W tegorocznym turnieju udział wzięło 27 zespołów w czterech kategoriach wiekowych - 2004, 2005, 2006, 2007. Mecze rozgrywane były w Hali Sportowej im. Romualda Szajdziuka przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie oraz w Hali Sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie. W turnieju uczestniczyło 419 osób: 390 zawodniczek i 29 trenerów oraz 30 osób stanowiących bezpośrednią obsługę turnieju (organizatorzy, sędziowie, ratownicy medyczni, wolontariusze). W całym turnieju odbyło się 90 meczów (2242 minuty na boisku), podczas których padło 1848 bramek (rocznik 2004 - 631 bramek, rocznik 2005 - 378 bramek, rocznik 2006 - 484 bramki, rocznik 2007 - 353 bramki). Przez cały czas trwania turnieju panowała wspaniała atmosfera zaś na boisku stojąca na wysokim poziomie rywalizacja w duchu fair play.

W najstarszej kategorii wiekowej - rocznik 2004, Łukowianki przygotowywane przez p. Jolantę Suchodolską wygrały spotkania z MKS Ochota Warszawa (15:12), UKS Jutrzenka Junior Cegłów (22:10), UKS Trójka Biała Podlaska (32:5), UKS Olimpia Końskie (28:5) i MSPR Junak Włocławek (25:6). Zostały jednak niestety dwukrotnie pokonane w meczu grupowym (12:15) oraz w meczu finałowym (7:16) przez zespół UKS Varsovia Warszawa i tym samym stanęły na drugim stopniu podium zdobywając srebrne medale.

Skład drużyny: Abramek Patrycja, Gajo Dominika, Goleń Laura, Kamińska Kinga, Łukasik Katarzyna, Łukaszewska Matylda, Mączyńska Weronika, Nowak Karolina, Rudź Laura, Sujka Nadia, Sygnowska Gabriela, Śledź Emilia, Wolny Martyna, Zdunek Natalia.

Wychowanki p. Grażyny Rychlik - rocznik 2005, pokonały zespół KMKS Kraśnik (11:6) oraz UKS Trójka Biała Podlaska (30:5). Uległy jednak w rundzie eliminacyjnej dziewczętom z MKS Ochota Warszawa (6:12) oraz w półfinale zespołowi KPR Rokis Radzymin (7:10). W meczu o III miejsce zmierzyły się z zespołem MKS Lublin wygrywając to spotkanie wynikiem (9:7).

Skład drużyny: Adamczyk Oliwia, Adkonis Aleksandra, Borek Aleksandra, Celińska Oliwia, Dmowska Oliwia, Dybciak Anna, Fejtko Maja, Karwowska Katarzyna, Pulik Karolina, Rybka Aleksandra, Wasilewska Martyna, Zalewska Kinga, Zalewska Małgorzata.

Dziewczęta z rocznika 2006 prowadzone przez p. Ewę Czerkas rozegrały pięć spotkań w systemie „każdy z każdym” z UKS Trójka Biała Podlaska (19:2), z MSPR Junak Włocławek (2:9), z UKS 49 Białystok (12:9), z KPR Rokis Radzymin (21:14) i UKS Olimpia Końskie (10:13) zajmując tym samym IV miejsce w rundzie eliminacyjnej. W meczu o miejsce III uległy zespołowi MSPR Junak Włocławek (10:8) i ostatecznie znalazły się poza podium.

Skład drużyny: Białowąs Kinga, Biernacka Amelia, Gałęzowska Julia, Jóźwik Amelia, Koper Martyna, Linkiewicz Julia, Niedziółka Kinga, Pawlikowska Patrycja, Purzycka Anna, Sprycha Natalia, Szczygielska Aleksandra, Śledź Karina, Wasilewska Amelia, Zemło Dominika.

W najmłodszej kategorii wiekowej - rocznik 2007, zawodniczki łukowskiej „Jedynki” prowadzone przez p. Ewę Mrozowską wygrały wszystkie mecze grupowe: z UKS Trójka Biała Podlaska (10:6), z UKS Sprint Ulan- Majorat (13:7), z UKS Jutrzenka Junior Cegłów (10:3). W II rundzie uległy jednak rywalowi i przegrywając z UKS 49 Białystok (6:7) mogły jedynie walczyć o V miejsce. Zwycięstwo nad zespołem KMKS Kraśnik (12:7), dobra obrona i walka o każdą piłkę a także dodatkowy zawodnik jakim byli mocno dopingujący najmłodszym adeptkom Rodzice pozwoliły na utrzymanie V miejsca.

Skład drużyny: Bilska Julia, Dołęga Alicja, Dmowska Natalia, Drosio Oliwia, Józwik Julia, Kobojek Aleksandra, Ksok Nelly, Kucińska Weronika, Kuryła Gabriela, Nowicka Maja, Olszewska Maja, Wierzbicka Kinga, Wereszczyńska Zuzanna, Zaniewicz Antonina.

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały okolicznościowe dyplomy i puchary, podziękowania ze zdjęciami i komplety pamiątkowych fotografii oraz pakiety upominków od organizatorów i sponsorów. Wszystkie zawodniczki biorące udział w turnieju oraz osoby towarzyszące otrzymały okolicznościowe koszulki, gadżety, słodycze. Trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii udekorowane zostały złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami.

Trenerzy oraz sędziowie dokonali wyboru Najlepszych Zawodniczek w Drużynie. Spośród Łukowianek wyróżnienia te odebrały: Laura Goleń (2004), Karolina Pulik (2005), Kinga Niedziółka (2006), Nelly Ksok (2007). Tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju otrzymała Martyna Wolny - rocznik 2004. W drużynach „All Star Team” znalazły się natomiast Laura Rudź (2004), Katarzyna Karwowska i Aleksandra Rybka (2005), Julia Gałęzowska (2006) oraz Oliwia Drosio (2007).

Specjalne nagrody od prezesa SPR Łukovia Łuków otrzymały najmłodsze zawodniczki UKS Jedynka Łuków - rocznik 2007.

Wyróżnione zawodniczki otrzymały dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez patronów turnieju: Małgorzatę Majerek i Małgorzatę Rolę, władze miasta i powiatu, lokalnych sponsorów oraz organizatorów turnieju. Ponadto Łukowianki: Martyna Wolny (2004), Oliwia Celińska (2005), Patrycja Pawlikowska (2006) i Natalia Dmowska (2007) odebrały dodatkowo upominki od sponsorów - p. Tomasza Madonia - Prezesa PKS w Łukowie S.A i przewodniczącego Rady Rodziców oraz p. Sławomira Szczygielskiego - Sław-Med. Sponsorzy ufundowali również nagrody niespodzianki dla „najniższej”, „najwyższej” i „najmłodszej” zawodniczki turnieju. Trenerzy, sędziowie, obsługa medyczna, wolontariusze otrzymali podziękowania oraz upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Zmagania młodych szczypiornistek z nieukrywanym wzruszeniem i dumą obserwowała żona ś.p. Romulada Szajdziuka - p. Hanna Szajdziuk oraz jego syn - Marek Szajdziuk.

Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim sponsorom i sympatykom piłki ręcznej za okazane wsparcie i życzliwość w pozyskiwaniu środków na rzecz organizowanego turnieju.

 


Sukces Mikołaja Gajowego na Łotwie

W Bauska na Łotwie, w dniach 20-22.04.2018 odbywał się XI Międzynarodowy Festiwal  Piosenki „Aprila Pilieni 2018”. Polskę reprezentował wokalista naszej szkoły - Mikołaj Gajowy. Po wykonaniu piosenki „Choć nie znam pana, ani pani”  stanął na podium zdobywając III miejsce, pomimo iż w swojej kategorii był najmłodszy. Gratulacje, bo konkurencja międzynarodowa, a w jego w kategorii 10-12 lat prawie 30 wokalistów!  Festiwal na bardzo wysokim poziomie, startowali wspaniali wokaliści z 13 państw, m.in. Kuby, Azerbejdżanu, Łotwy, Litwy, Rumunii, Niemiec, Polski, Rosji, Ukrainy, Turcji, Estonii. Międzynarodowe jury miało twardy orzech do zgryzienia.  Mikołaj będąc na Łotwie miał okazję poznać ten piękny kraj. Zwiedził stolicę Rygę, nadmorski kurort Jurmalę oraz łotewski Luwr. Festiwal rejestrowała telewizja łotewska, a dzięki porozumieniu z TVP prawdopodobnie naszych polskich wokalistów będzie można także obejrzeć    w naszych polskich programach. Po koncercie galowym Mikołaj otrzymał zaproszenie na kolejny, prestiżowy festiwal w Berlinie.

                                                                                                                                             Gratulujemy!


W marcu w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów kl. III-VII na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną. Część prac została przekazana na Jarmark Wielkanocny, który odbył się w Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace sprzedano podczas Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego,  a środki trafiły na konto Fundacji  Siepomaga dla Lenki Wiśniewskiej. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkości, a także książki ufundowane przez „LABIRYNT”.

    


Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat"

Dnia 24 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat". Organizatorem konkursu w tym roku była Szkoła Podstawowa nr 2. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe nr 1, 2, 4 i 5. W konkursie brało udział po troje uczniów z każdej szkoły, zwycięzców w konkursach szkolnych.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli:

III miejsce - Matejko Alicja klasa 3e (wych. Anna Malon)

wyróżnienie - Mazurek Alicja klasa 3d (wych. Danuta Domańska)

GRATULACJE!

Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Łuków. Nagrody zostaną wręczone uczniom podczas obchodów Dni Łukowa.

Agnieszka Bancerz i Elżbieta Świerczewska


KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GALILEO 2018

 Miło nam poinformować, iż mamy 6 Laureatów i 14 uczniów Wyróżnionych w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO GALILEO 2018

Do konkursu przystąpiło ponad 5 tysięcy uczniów z klas IV-VII szkoły podstawowej w całej Polsce, a z naszej szkoły 92 osoby.

 TYTUŁ LAUREATA I NAGRODA KSIĄŻKOWA

·        Salamończyk Weronika kl. VIE

·        Borek Aleksandra kl. VIC

TYTUŁ LAUREATA

·        Łukasik Jakub kl. VD

·        Wiącek Paweł kl. VA

·        Banach Rafał kl. VIA

·        Okliński Hubert kl. VIE

 WYRÓŻNIENIA

·        Makowski Maciej kl. IVD

·        Więsek Blanka kl. IVB

·        Odrzygóźdź Kamil kl. VD

·        Masiak Batosz kl. VE

·        Sierociuk Bartłomiej kl. VF

·        Knap Mikołaj kl. VA

·        Kowalczyk Adam kl. VIE

·        Kalczewski Michał kl. VIB

·        Dybciak Anna kl. VIC

·        Zarzycki Maciej kl. VIID

·        Aniszewski Jakub kl. VIIE

·        Bartołd Wojciech kl. VIId

·        Dąbrowska Gabriela kl. VIIC

·        Wlizło Zuzanna kl. VIIB

Szkolni organizatorzy konkursu


Kolejny sukces Jedynki Łuków

W dniach 20-22.04.2018 roku w Ciechanowie odbył się bardzo silnie obsadzony XXIV Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Ręcznej chłopców ur. w 2007 i młodszych pod patronatem Honorowego Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce prof. Dr hab. Janusza Czerwińskiego. Znakomicie zaprezentowali się w nim zawodnicy łukowskiej Szkoły Podstawowej nr 1, którzy na 24 występujące w nim zespoły wywalczyli 4 miejsce. Niektórzy trenerzy i działacze stwierdzili, że ze względu na liczbę ekip i ich terytorialny zasięg  były to nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej (4 klasa szkoły podstawowej). W imprezie uczestniczyły ekipy z Brodnicy, Bartoszyc, Białegostoku, Biłgoraja, Dąbrowy Białostockiej, Kętrzyna, Konina, Koszalina, Kielc, Ostrołęki, Ostrowa Wielkopolskiego, Płocka, Piotrkowa Trybunalskiego, Poznania, Rudy Śląskiej, Warszawy, Węgrowa, Ciechanowa i Łukowa.

W pierwszym spotkaniu grupowym nasi szczypiorniści ulegli późniejszym zwycięzcom turnieju SP 23 Płock 14:18. W kolejnym meczu Jedynka Łuków pokonała MKS Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 18:17 co dało awans do silniejszej grupy półfinałowej.

W półfinałach nasi chłopcy wygrali z PGE VIVE Kielce 14:12, MKS Brodnicą 20:10 i UKS Kontrą Warszawa 19:15.

W walce o wejście do ścisłego finału nasza drużyna uległa po zaciętej walce ekipie UKS 50 Białystok 18:19. W meczy o miejsce III w turnieju UKS Jedynka Łuków przegrała z UKS Niedźwiadek Węgrów 16:20.

W najlepszej „Piątce” turnieju znalazło się dwóch naszych zawodników: Michał Gryczka „Król strzelców” – 60 bramek i Maciej Warpas – najlepszy bramkarz turnieju. Najlepszym zawodnikiem w drużynie został Bartosz Rybka.

      


"Wygraj sukces"

22 kwietnia w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się kwalifikacje wstępne 23 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces".

Komisja w składzie: Elżbieta Kalinowska - przewodnicząca, Anna Czuchaj-Seńko, Mateusz Obroślak postanowiła spośród wielu wykonawców wyróżnić Emilię Mateńkę z kl. III C reprezentującą naszą szkołę.

   

                                                                                                                         Dorota Oskroba


"Powitanie Wiosny"

16 kwietnia uczniowie kl. III B i kl. III C wystąpili przed najmłodszym gronem naszej placówki-wszystkimi przedszkolakami. Dzieci przedstawiły inscenizację , pt. "Powitanie Wiosny". Młodzi artyści zaprezentowali się wspaniale. Przedstawienie wszystkim odbiorcom bardzo się podobało. Zostało zakończone wspólną zabawą muzyczno-ruchową, a młodzi aktorzy poza gromkimi brawami otrzymali słodkości w ramach podziękowań z rąk  Pani Dyrektor. Nad częścią artystyczną czuwały panie; Dorota Oskroba i Barbara Zaniewicz.


STYPENDYSTKI MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO Z KLASY TRZECIEJ 

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyła się już 15 Gala Stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego. W gronie stypendystów artystycznych przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego znalazło się aż 3 uczennice z klasy trzeciej z naszej szkoły: Zuzanna Bochman, Emilia Szcześniak i Marta Wardak. Wszystkie dziewczynki otrzymały stypendia w dziedzinie muzyki. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu i wierzymy, że nadal będą rozwijały swoje talenty muzyczne i realizowały swoje pasje.

   Zuzanna Bochman  


Z Bielawy wrócił  z sukcesami, z nowymi znajomościami

Dla Mikołaja Gajowego to był bardzo pracowity tydzień. Prosto po festiwalu Majki Jeżowskiej w Radomiu pojechał na I  Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka”  do Bielawy. Festiwal odbywał się w dniach 7-8 kwietnia w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości. Festiwal składał się z trzech części: eliminacji wstępnych (materiał demo), konkursu wokalnego „na żywo” i koncertu galowego.  Po przesłuchaniu  232 prezentacji,  Komisja Artystyczna zakwalifikowała ponad 100 młodych, najlepszych wokalistów z całej Polski. W jury zasiedli: Grażyna Łobaszewska, Jerzy Petersburski Jr, Szymon Wydra i Magdalena Ptaszyńska. Jury wysoko oceniło występ Mikołaja, przyznając mu III miejsce.  Podczas uroczystej Gali odbył się krótki recital jurorów, następnie  zostały  wręczone nagrody i podziękowania. 


"Piękna cegiełka"

Myśl  cytatu H. Sienkiewicza- ,,Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ono daje życie", zainspirowała serduszka społeczności szkolnej i wielkie serca Rodziców, a w szczególności Rodziców klasy 1 ,,d" do wsparcia i pomocy chorej Lence Wiśniewskiej-  siostrze bliźniaczce naszego ucznia z klasy pierwszej. W dwóch budynkach w tzw. ,,małej i dużej jedynce", zostały zorganizowane kiermasze wielkanocne, z których dochód został przeznaczony na kosztowne leczenie i rehabilitację Lenki.

Przysłowiowa ,,piękna cegiełka" powędrowała na konto Fundacji  Siepomaga dla Lenki Wiśniewskiej. Organizatorki dziękują serdecznie za wielki wkład całej społeczności szkolnej, Wolontariatowi działającemu w  naszej szkole, paniom ze świetlic, nauczycielom, rodzicom.

    więcej zdjęć

Bożena Śledź i Marta Magnuszewska


Makulatura = lektura”

Biblioteka szkolna w dniach od 16 kwietniach do 28 maja 2018 r. organizuje zbiórkę makulatury. W akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą, aby w naszej bibliotece pojawiła się większa liczba lektur. Wystarczy przynieść do szkoły stare, niepotrzebne, zniszczone itp... książki, zeszyty, gazety i czasopisma i złożyć je w wyznaczonym miejscu: Piwnica szkolna drzwi z napisem „Makulatura = lektura”. Zebraną makulaturę przekażemy do skupu makulatury, a za uzyskane pieniądze kupimy książki. To będzie nasz wspólny wkład w powiększanie księgozbioru naszej biblioteki.


23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Dzień ten został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. W 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andrés. 23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego...czytaj więcej


SP 1 Łuków Mistrzem Województwa lubelskiego w piłce ręcznej chłopców! 

W piątek 6 kwietnia w hali przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie odbyły się finałowe rozgrywki o miano najlepszej drużyny chłopięcej w piłce ręcznej szkół podstawowych województwa lubelskiego. Walczyło sześć ekip: z Lublina, Puław, Zamościa, Chełma, Terpentyny (rejon kraśnicki), a faworytów do końcowego zwycięstwa było kilku, wśród nich mistrzowie rejonu bialskiego SP 1  Łuków.

Turniej finałowy był podzielony na fazę grupową (2 grupy po 3 zespoły) i medalową (zwycięzcy grup grali o złoto, drugie miejsca o brązowy medal). Młodzi łukowianie wygrali swoje mecze grupowe i w meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się z ekipą z Puław.

Po wyrównanym meczu zawodnicy SP 1 Łuków pokonali SP 6 Puławy 14:11, i zostali Mistrzami Województwa w Mini Piłce Ręcznej Chłopców 2018! Trzecie miejsce zajęli młodzi sportowcy z Zamościa.

Skład SP 1 Łuków: Jakub Buczkowski, Bartosz Chojniak, Antoni Ciężki, Kaj Czerwonogrodzki, Aleksander Gajek, Igor Góra, Jakub Harasimik, Alan Kryczka, Kacper Łosiak, Hubert Madej, Iwan Matysiak, Bartosz Paszkiewicz, Piotr Rzewuski, Filip Wereszczyński, Karol Woźniak. Trener: Robert Samujło.


JULIA WARDAK I MIKOŁAJ GAJOWY ŚPIEWALI RAZEM Z MAJKĄ JEŻOWSKĄ. JURY PRZYZNAŁO JULII - I MIEJSCE, MIKOŁAJOWI WYRÓŻNIENIE

Już po raz 13 w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia". Chętnych do udziału w przesłuchaniach było wielu. Spośród 202 zgłoszeń ( nagrania demo) jury wytypowało 105 osób, w czterech kategoriach wiekowych. Ostatecznie w szranki konkursu stanęło 101 najlepszych wokalistów z całej Polski, w tym Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy.


Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

W ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, 11 kwietnia 2018 r. delegacja uczniów wspólnie ze Szkolnym Klubem Wolontariatu wraz z p. Agnieszką Nikiel Kowalczyk, p. Martą Magnuszewską oraz p.  Alicją Strus uczestniczyła w Niebieskim Biegu w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu". Impreza odbywała się w Parku Miejskim w Łukowie, a jej organizatorami było Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na zaburzenie jakim jest autyzm. Bieg miał charakter towarzyski i ideowy, co oznaczało, że nie jest ważne zwycięstwo lecz nagłośnienie problemu osób z autyzmem. Nieodzownym elementem uczestnictwa w biegu było posiadanie niebieskiego elementu ubioru lub gadżetu. Każdy uczestnik po ukończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek. W ramach podziękowania otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, a także zdobyliśmy wyróżnienie za kreatywność podczas wspólnej zabawy. Imprezę uświetniły występy artystyczne przedszkolaków i uczniów poszczególnych placówek. Naszą Szkołę reprezentował Zespół Taneczny "Iskierki" pod opieką p. Doroty Oskroby za co składamy serdeczne podziękowania.


więcej zdjęć

Zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłorocznych obchodach Niebieskiego Biegu w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu".

   

                                

GABRIELA  ŁUKASIK  STYPENDYSTKĄ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

09.04.2018  w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną.  Stypendia artystyczne przyznawane są corocznie przez Zarząd Województwa Lubelskiego.

 Wśród nagrodzonych 71 muzyków Lubelszczyzny znalazła się uczennica kasy IVb GABRIELA  ŁUKASIK.  Gabrysia reprezentując  Szkołę Podstawową nr 1 w Łukowie w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim przyczynia się do promocji szkoły oraz jest doskonałym ambasadorem naszego regionu.

Jak twierdzi opiekun artystyczny Gabrieli Łukasik, p. Przemysław Oskroba, to stypendium ma wymiar nie tylko finansowy, jest również potwierdzeniem faktu, że Gabrysia należy do czołowych wokalistek województwa lubelskiego. Listę jej sukcesów można znaleźć na stronie internetowej szkoły w zakładce osiągnięcia.

Przemysław Oskroba

                    


Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt

Dnia 5.04. 2018r. w Kraśniku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały:

1.Adamczyk Oliwia

2.Adkonis Aleksandra

3.Borek Aleksandra

4.Celińska Oliwia

5.Dmowska Oliwia

6.Dybciak Anna

7.Fejtko Maja

8.Karwowska Katarzyna

9.Pulik Karolina

10.Rybka Aleksandra

11.Zalewska Kinga

12.Zalewska Małgorzata

13.Wasilewska Martyna

W zawodach wzięło udział sześć zwycięskich zespołów z poszczególnych rejonów woj. Lubelskiego. Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup. W rundzie eliminacyjnej dziewczęta z SP nr 1 Łuków stoczyły pojedynki z drużynami z Lublina i Chełma, oba wygrywając. W finale spotkały się z reprezentacją SP nr 2 Kraśnik, po zaciętej walce, mecz zakończył się wynikiem 7:6 dla Naszych Dziewcząt. Dzięki temu zwycięstwu zawodniczki z SP nr 1 Łuków zostały Mistrzyniami Województwa Lubelskiego w Mini Piłce Ręcznej dziewcząt w kategorii dzieci a kolejnym wyzwaniem będzie udział w Finale Ogólnopolskim. Opiekunem grupy jest Grażyna Rychlik.

  


Konkurs plastyczny na Kartkę Wielkanocną

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w Miejskim Konkursie Plastycznym – Kartka Wielkanocna 2018. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 marca w Galerii  PROwizorium ŁOK. Tytuł laureata szkoły podstawowe klasy I – III zdobył Piotr Samujło z kl. III b (opiekun pani Barbara Zaniewicz), wyróżnienie otrzymały Nikola Olszewska i Amelia Wierzchowska, obie dziewczynki z klasy  II b (opiekun pani Marta Jaroszkiewicz). W kategorii szkoły podstawowe klasy IV – VI wyróżnienie otrzymały: Hanna Sobota z klasy IV b, (opiekun pani Bogusława Świderska) i Sandra Józwik z klasy IV a (opiekun pan Sławomir Uszko).                     

Gratulujemy sukcesów i życzymy następnych.

 


Alicja w zaczarowanym ogrodzie 

28 marca klasa III C wraz z wychowawczynią  udała się do ŁOK na przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. W zaczarowany świat baśni przeniosła dzieci  Alicja- tytułowa bohaterka przedstawienia pt. "Alicja w zaczarowanym ogrodzie". Uczniom bardzo podobał się spektakl, w którym mogli zachwycać się nie tylko wspaniałą grą aktorską wykonawców, ale także podziwiać efekty świetlne , dźwiękowe i grę na instrumentach strunowych.

Dorota Oskroba


Warsztaty Wielkanocne w Muzeum Regionalnym w Łukowie 

Przed świętami uczniowie klasy IF wzięli udział w warsztatach, podczas których poznali dawne zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dzieci wysłuchały pogawędki o zwyczajach i tradycjach Wielkanocnych oraz poznały metody i techniki farbowania jajek naturalnymi barwnikami. Podczas zajęć zaprezentowane zostały zapomniane łukowskie wzory ozdabiania pisanek wykonywane różnymi technikami. 
Zajęcia poprowadziła członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Łukowie Edyta Sak. 

Ewa Dąbrowska 


Prymusi I semestru 2017/2018

IV A
Bartołd Jan 5,09
Czerska Julia 5,00
Janiszek Julia 4,82
Tchórzewski Adrian 4,91
Zakrzewska Urszula 4,82

IV B
Celej Piotr 4,82
Wieseń Dawid 4,91
Więsek Blanka 4,91

IV C
Gryczka Szymon 4,82
Radomyski Maciej 5,00
Waniak Oliwia 4,82

IV D
Dołęga Jagoda 4,91
Matacz Laura 4,91
Sęk Amelia 4,91
IV E
Bilska Julia 5,09
Drosio Oliwia 5,00
Gryczka Michał 5,18
Józwik Julia 5,09
Kabat Paweł 4,91
Ksok Nelly 4,82
Niebrzegowski Maciej 5,18
Paszkiewicz Jakub 4,91
Wołek Szymon 4,82

IV F
Grabowska Wiktoria 5,18
Olejarczyk Dominika 5,18

IV G
Gałach Roksana 4,91
Turska Maria 5,27
V A
Biernacka Amelia 5,18
Gałęzowska Julia 5,18
Koper Martyna 4,91
Niedziółka Kinga 5,18
Purzycka Anna 5,36
Szczygielska Aleksandra 5,27
Śledź Karina 4,82
Wiącek Paweł 5,18
Zemło Dominika 5,09

V B
Domańska Natalia 5,36
Dybciak Weronika 5,09
Olek Gabriela 5,36
Wawryniuk Weronika 5,09
Zaniewicz Aleksandra 5,00
V C
Maruszewska Kinga 4,91
Matysiak Julia 4,82
Sulej Marcin 4,82

V D
Łukasik Jakub 5,00
Pogorzelski Bartosz 4,82

V E
Bielecka Nina 4,91
Janowski Mikołaj 4,82
Kachniarz Filip 5,36
Masiak Bartosz 5,09
Opolska Dagmara 4,82
Sierociuk Karolina 4,91

VF
Banasiuk Julia 4,91
Kojtych Karol 5,27
Sierociuk Bartłomiej 5,09
VI A
Banach Rafał 5,64
Bieniek Wojciech 5,00
Kowalczyk Maciej 5,09
Mazur Julia 5,09
Osypińska Iga 5,18
Wysokiński Dawid 4,82

VI B
Kalczewski Michał 5,00
Warowny Marcel 5,45
VI C
Borek Aleksandra 5,09
Buczkowski Jakub 4,91
Chojniak Bartosz 5,00
Dybciak Anna 4,91
Fejtko Maja 4,82
Paszkiewic Bartosz 5,55
Pulik Karolina 4,91

VI D
Nowicka Dobrosława 5,00
Radomyska Weronika 5,00
Rodak Kornelia 5,00
Wasiluk Kinga 5,09

VI E
Janaszek Marcin 5,09
Salamonczyk Weronika 5,64
VII B
Celińska Maja 5,07

VII C
Ciołek Aleksandra 5,14
Purzycki Jakub 4,86

VII D
Abramek Patrycja 5,14
Michalak Natalia 4,79
Nurzyńska Maja 4,86
Orzeł Julia 5,29
Zajglic Maciej 4,93
Zarzycki Maciej 5,14

VII E
Aniszewski Jakub 4,93
Jączek Natalia 5,43
Szyszkowski Alan 4,79

"Niebieski Bieg"

Nasza Szkoła, jako członek wspierający Stowarzyszenia "Labirynt", weźmie udział w imprezie Niebieski Bieg w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Impreza odbędzie się dnia 11 kwietnia 2018r.

(w środę), w godzinach 10.00 - 12.00, w Parku Miejskim w Łukowie. Organizatorami są Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Imprezę uświetni występ zespołu tanecznego "Iskierki" pod opieką p. Doroty Oskroby.

Celem imprezy jest:
- promowanie wiedzy o autyzmie,
- wpisanie się w kwietniowe międzynarodowe działania popularyzujące edukację w kwestii autyzmu,
- promowanie biegania jako najprostszej formy ruchu i rekreacji fizycznej,
- integrowanie mieszkańców miasta wokół zagadnienia autyzmu.

Alicja Strus
Marta Magnuszewska
Agnieszka Nikiel-Kowalczyk

      


Sukces EMILKI SZCZEŚNIAK na Ogólnopolskim Festiwalu 

Miło nam poinformować, że 17 marca 2018r uczennica naszej szkoły Emilka Szcześniak zajęła II miejsce na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Anny Jantar w Głownie w kategorii wiekowej do 11 lat. To już kolejny wielki sukces Emilki w tym roku. Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.

          


CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY

Szkolny Klub Wolontariatu dołączył do akcji zbierania pieniędzy na leczenie oraz rehabilitację Lenki Wiśniewskiej i zorganizował kiermasz na którym można było zakupić domowe ciasta, słodycze oraz soki owocowo - warzywne.

Więcej zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1vRXuaaUiL2e1it8QgclEXJ9IMwfwz9Ob?usp=sharing

            


CHARYTATYWNY KIERMASZ OZDÓD WIELKANOCNYCH

Panie nauczycielki wspólnie z dziećmi ze świetlicy w dużej "Jedynce" dołączyły do akcji zbierania pieniędzy na leczenie oraz rehabilitację Lenki Wiśniewskiej i wykonały różnorodne ozdoby wielkanocne. Wykonane prace można zakupić na stoisku przy hali sportowej. Zapraszamy!

      


 

Targi Kreatywnych Kobiet

W niedzielę 18 marca w hali Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się Targi Kreatywnych Kobiet.
Była to impreza, której najważniejszym celem było propagowanie kreatywności kobiet, rozwijanie ich uzdolnień oraz pasji. Panie Iwonka Dębowska i Agnieszka Peryt wzięły udział w targach i zaprezentowały własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Prace cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na kosztowne leczenie oraz rehabilitację Lenki Wiśniewskiej, siostry ucznia naszej szkoły.

      

 


Pierwszy dzień wiosny

Dzień 21 marca, pierwszy etap szkolny przywitał wiosnę  bajkowo i z nową inspiracją do wszelkich działań. W tym ,,magicznym" dniu, nie tylko uczniowie pokazali swoje umiejętności w różnych dziedzinach takich jak: taniec, śpiew, recytacja, gra na różnych instrumentach muzycznych, predyspozycje sportowe, plastyczne i techniczne. Wszystkie Panie  wychowawczynie na czele z panią dyrektor Barbarą Czubaszek, wykazały się pełną kreatywnością, pomysłowością i wielkim poczuciem humoru, wcielając się w postaci znanych bajek, książek i filmów dla dzieci.

 W trakcie zabawy, uczniowie mieli możliwość  rozpoznania swoich pozytywnych idoli i ulubieńców. Wielką atrakcją w trakcie imprezy, był show mistrza karate- p. Pawła Głowackiego i jego najmłodszych podopiecznych z naszej szkoły.

 Świetna zabawa była prawdziwą inspiracją do radości i tęsknoty za WIOSNĄ.

Serdeczne podziękowania dla pani Agnieszki Peryt za pomoc w zorganizowaniu  imprezy.

  Bożena  Śledź, Marta  Magnuszewska

           


Szkolne Igrzyska Sportowe

Pierwszy dzień wiosny "Jedynka" świętowała na sportowo. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Szkolne Igrzyska Sportowe.

   


EMILKA wygrała konkurs ogólnopolski 

We wtorek 13 marca 2018r. w Grójeckim Ośrodku Kultury odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki "O złotą nutkę" I miejsce w kategorii wiekowej dzieci kl.I-III Szkół Podstawowych zajęła EMILKA SZCZEŚNIAK.  

Serdeczne gratulacje dla młodej, zdolnej wokalistki z naszej szkoły!

              


Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej

12 marca 2018r. klasa III f miała przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Dzień Kobiet na wesoło”- przygotowanym przez uczestników Terapii Zajęciowej w Łukowie. Kolejny raz uczniowie mogli podziwiać pomysłowość twórców i grę aktorów oraz doświadczyć wspaniałych przeżyć. Była to żywa lekcja tolerancji i akceptacji.

Jolanta Kowalczyk


Klasa IF w Policealnym Medycznym Studium Zawodowym w Łukowie  

W czwartek 15 marca dzieci z klasy 1F wzięły udział w zajęciach promujących zachowania zdrowotne. Dzieci uczestniczyły  w pogadance oraz warsztatach tematycznych dotyczących profilaktyki próchnicy. Zajęcia z zakresu edukacji stomatologicznej przeprowadziły słuchaczki higienistki stomatologicznej.

       


Muzykoterapia

W  marcu na przebudzenie przedwiosenne, klasa 1d uczestniczyła w kolejnym cyklu Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej. Wyciszeni, uspokojeni, zrelaksowani uczniowie wyrażali swoje emocje i doznania w czasie sesji.

 

                                                                                     Bożena Śledź, Marta Magnuszewska


Warsztaty Pisankarskie

Dnia 13.03. 2018 r., w czytelni szkolnej, z inicjatywy pani Anny Dmowskiej-Ciołek, odbyły się Warsztaty Pisankarskie, organizowane przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Zajęcia prowadziła pani Edyta Sak, członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Oddział w Łukowie. W warsztatach udział wzięły wszystkie klasy III i klasa I e.

Dzieci z ciekawością wysłuchały informacji o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych oraz o różnych technikach ozdabiania jajek. W czasie warsztatów nauczyły się ozdabiania ich techniką batikową (malowanie woskiem).

   


Wycieczka do Białej Podlaskiej

9 marca 2018 r. klasa III d i Klasa III g pojechały na wycieczkę do Białej Podlaskiej, gdzie uczniowie  trzeci już raz odwiedzili  Multicentrum i Bibliotekę Barwną. Biblioteka Barwna to nowoczesna biblioteka na miarę XXI wieku. Dzieci uczestniczyły w interesujących zajęciach, podczas których mogły samodzielnie tworzyć zagadki,  wiersze i rymowanki, poznały ciekawy i szeroki księgozbiór  biblioteczny.

Multicentrum to szeroka gama różnego rodzaju zajęć z różnych dziedzin. Najbardziej spodobały się dzieciom zajęcia  z multisztuki,  multijęzyka , multinauki. Uczniowie tworzyli ciekawe prace graficzne z użyciem nowoczesnego programu komputerowego, doskonalili  język angielski z wykorzystaniem programu edukacyjnego i tablicy multimedialnej, wykonywali doświadczenia i eksperymenty z zakresu fizyki, tworzyli własne budowle z klocków K’nex.

Wszystkie te zajęcia i zabawy dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń, a najbardziej doskonaliły ich kreatywność.

Organizatorki: Danuta Domańska, Marzena Jastrzębska


8 marca - obchody Dnia Kobiet w klasie I f

Klasa I F Dzień Kobiet świętowała w pizzerii Da Grasso.

Dzieci uczestniczyły w Warsztatach Małego Kucharza. Pod okiem fachowców poznawały proces powstawania pizzy.

Z zapałem lepiły i wałkowały ciasto oraz  nadawały indywidualny smak, dobierając ulubione składniki.

Wszyscy perfekcyjnie poradzili sobie ze składaniem pudełek na własnoręcznie wykonaną pizzę, która smakowała wyśmienicie.

Wszyscy zdobyli dyplom Małego Kucharza, zadowoleni i najedzeni wrócili do domów.

To był pracowity dzień,  pełen wrażeń – nie tylko kulinarnych!


Dzień Kobiet w I d

W dniu 8 marca 2018 r. okazało się, że w naszej szkole istnieje jedyny oddział żeński, liczący 22 dziewczynki. Jest to klasa 1d. Jedynymi mężczyznami są  wychowawcy: Bożydar Śledź i Martus  Magnuszewski- ,,Szpak".  Ci Panowie zadbali o ,,Kobietki" w dniu ich Święta. Były kwiaty, czekoladki, ciepłe frytki i słodkie soczki.

 W tym dniu śmiechu, zabawy i radości nie zabrakło.

 


Zajęcia techniczne z udziałem rodziców

28 lutego 2018r. w klasie 1d na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych, odbyły się zajęcia techniczne z udziałem Rodziców. Tematem pracy było wykonywanie wspólnie z dziećmi- wielkanocnych zajączków. Między innymi, wytwory naszych prac, przeznaczone będą na charytatywny  kiermasz wielkanocny, który odbędzie w dniach: 23.03, 26.03,27.03,28.03. 2018r. w ,,Małej Jedynce" ul. Stasia i Nel. Dochód z kiermaszu przeznaczamy na kosztowne leczenie i rehabilitację Lenki Wiśniewskiej - siostry bliźniaczki naszego ucznia z klasy. Wszyscy Rodzice kl.1d z wielkim zaangażowaniem włączyli się w ten szczytny cel.

 

                                                                          Bożena Śledź, Marta Magnuszewska


Zajęcia w Studium Medycznym w Łukowie

Dbając o prawidłowy rozwój dzieci i prowadzenie działań z zakresu profilaktyki zdrowotnej, uczniowie klas pierwszych i drugich biorą udział (poniedziałki)  w zajęciach profilaktyki próchnicy i chorób jamy ustnej. Zajęcia i pokazy na profesjonalnym sprzęcie, zorganizowane  są przez Medyczne  Studium w Łukowie.

                                                                                Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

 


Sukces Mai Gaweł - uczennicy klasy I B na wystawie międzynarodowej

Muzeum Regionalne oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej po raz kolejny ogłosiło konkurs na „Najpiękniejszą łukowską choinkę i ozdobę choinkową”. Konkurs odbył się w grudniu ubiegłego roku. Nadesłano na niego 113 choinek i 66 ozdób choinkowych.

Pięć najpiękniejszych prac zostało przesłanych do brzeskiego Obwodowego Muzeum Krajoznawczego na wystawę międzynarodową. Wśród tych prac znalazła się choinka wykonana przez Maję Gaweł - uczennicę klasy I B naszej szkoły ...czytaj więcej


GALERIA TALENTÓW

W dniu 7 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbyła się V edycja przedsięwzięcia artystycznego pod nazwą „Galeria Talentów”, na którą zaproszono nauczycieli, gości i rodziców.

W pierwszej części spotkania wystąpili uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, którzy swoje uzdolnienia rozwijają pod okiem wychowawców i nauczycieli ...czytaj więcej


,, I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing"

24 stycznia 2018 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w multimedialnej lekcji  - ,, I kto to mówi?. Czyli jak powstaje dubbing". Zajęcia są częścią  Ogólnopolskiego Programu Edukacji Filmowej.

Lekcja prowadzona przez aktora z Centrum Edukacji Filmowej miała na celu zapoznanie uczniów z tajnikami dubbingu.

Podczas  wirtualnych zajęć, dzieci poznały etapy pracy przy dubbingowaniu, odkryły - kto użycza głosu znanym postaciom z filmu.  Podczas warsztatów z aktorem wykonały szereg ćwiczeń na dykcję, nagrywały własny dubbing do fragmentu filmu- ,,Asterix i Obelix". Na zakończenie obejrzały pełnometrażowy film- ,,Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie".  Uczniowie byli bardzo zadowoleni z ,,nietypowej lekcji" i mamy nadzieję, że będziemy korzystać z ofert i propozycji różnych lekcji i warsztatów edukacyjnych CEF.

Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

  


Zostaliśmy na noc w szkole ... z własnej woli.

W piątek 16 lutego skończyliśmy lekcje 12.20 i nie mogliśmy się doczekać kiedy ponownie przyjdziemy do szkoły. O 19.00 miała się rozpocząć nasza „Noc w szkole”, ale niektórzy z nas byli już po 18.00. Rozłożyliśmy materace i nasze rzeczy w sali gimnastycznej. W jednej z pobliskich pracowni rodzice przygotowali nam poczęstunek, a nieco po 20 „dojechała” pizza. Posileni, uśmiechnięci i pełni energii wbiegliśmy do hali sportowej.

  


                            GABRYSIA  ŁUKASIK  W  KONKURSACH  KOLĘD

Styczeń to tradycyjnie okres konkursów kolęd i pastorałek.  Gabrysia Łukasik z kl. IV b wzięła udział w trzech konkursach na szczeblu ogólnopolskim i w jednym o zasięgu regionalnym. W każdym z nich uzyskała punktowane miejsce. Oto jej osiągnięcia:

II miejsce-   Regionalny  Festiwal Kolęd i Pastorałek „ Kolęda Polska” w Opolu Lubelskim

III miejsce -  Ogólnopolski Konkurs  Kolęd i Pastorałek „Gloria” w Kielcach

wyróżnienie- Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach

wyróżnienie -  Ogólnopolski Konkurs Kolęd w Puławach

Najtrudniejszy dla Gabrysi okazał się konkurs w Kielcach. Była tam jedną z najmłodszych wokalistek w licznej (55 osób) kategorii wiekowej 10-13 lat. Poza tym w jej grupie śpiewali m.in. uczestnicy programu The Voice Kids, co świadczy o wysokim poziomie wystepów. Jednak jej brawurowe wykonanie pastorałki „Bambino Jazzu” sprawiło, że jury przyznało jej wysokie III miejsce.

Gratulujemy!

Przemysław Oskroba


Kolejne sukcesy EMILKI SZCZEŚNIAK 

Przesłuchania do XVI Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda Polska" w Opolu Lubelskim odbyły się w dniach 10-11 stycznia2018r. Na scenie OCK zaprezentowało się 251 uczestników. Decyzją jury w kategorii soliści dzieci 6-9lat pierwsze miejsce zajęła EMILIA SZCZEŚNIAK. 21 stycznia Emilka wystąpiła na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2018. W eliminacjach wzięło udział ogółem 1462 wykonawców. Emilka zajęła trzecie miejsce w grupie wiekowej dzieci klas I-III w kategorii soliści wokaliści. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Brawo!

         


Dzień Babci i Dziadka w Domu Seniora w Aleksandrowie

W środę 24 stycznia 2018 roku Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Nikiel-Kowalczyk, p. Alicją Strus, p. Martą Magnuszewską oraz p. Katarzyną Leczkowską zorganizowali uroczyste obchody święta Dnia Babci i Dziadka w Domu Seniora w Aleksandrowie.

Uczniowie przygotowali ciekawe występy artystyczne m.in. śpiewali piosenki, tańczyli, recytowali wiersze, opowiadali dowcipy. Pani Katarzyna Leczkowska wspólnie z dzićmi ze świetlicy z małej Jedynki przygotowała piękne kartki z życzeniami dla Seniorów. Aby osłodzić ten uroczysty dzień przynieśliśmy ze sobą słodki poczęstunek.

Nasza wizyta przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Wolontariusze wykazali się dużym zaangażowaniem, cierpliwością oraz wrażliwością wobec starszych osób, co wzbudziło ogromne uznanie wśród personelu Domu Seniora.

Dla nas wszystkich spotkanie to było cennym doświadczeniem, dlatego też zgodnie planujemy kolejne tego typu przedsięwzięcia.


 W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najciekawsze prace zostały przekazane na Bożonarodzeniowy Jarmark, który odbył się 17 grudnia 2017 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zdobiąc szkolne choinki i korytarze na I i II piętrze przy ul. Partyzantów, a także w małej Jedynce.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wykonanie pięknych prac, a Samorządowi Uczniowskiemu i Szkolnemu Klubowi Wolontariatu za zaangażowanie i pomoc w akcji.
 
więcej zdjęć
 

                             


 

                                                      


Nowe lektury

Biblioteka szkolna dzięki przekazaniu książek na kwotę 500 złotych przez P. K.S. w Łukowie zyskała lektury szkolne obowiązujące w klasie VII-ej. Są to: ,,Zemsta” Aleksandra Fredro, ,,Dziady cz. II” Adama Mickiewicza, ,,Qvo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Księgozbiór szkolny został wzbogacony o 69 woluminów.

                                


„Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony”. [Paulo Coelho]

12 stycznia, w piątkowe południe w auli I LO miało miejsce podsumowanie akcji charytatywnej Aniołkowe Granie. Wśród wielu zaproszonych gości była też reprezentacja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, pani Agnieszka Nikiel – Kowalczyk w towarzystwie Aniołków ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Dzięki ofiarności całej społeczności naszego przedszkola i szkoły zebraliśmy 1800 zł, za które zostały zakupione bony prezentowe dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Wicedyrektor Barbara Czubaszek złożyła je na ręce dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pana Lecha Dębczaka.

               
                                      więcej zdjęć

Galę uświetniły liczne występy artystyczne. Wielkie brawa zebrał występ zespołu tanecznego „Iskierki” z naszej szkoły, który przygotowała pani Dorota Oskroba.

Składam serdeczne podziękowania Dobrym Aniołom: rodzicom, dzieciom, nauczycielom, którzy włączyli się w akcję.

 Barbara Czubaszek

Więcej informacji -  http://www.podlasie24.pl/lukow/kultura/lukow-miastem-aniolow-24079.html


Grupa „Pszczółki”, z Przedszkola Miejskiego Nr 6, w bibliotece


9 stycznia 2018 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia czytelnicze, które przeprowadziła kol. Małgorzata Chudzik. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się po co chodzimy do biblioteki, wysłuchały opowiadania czytanego przez prowadzącą zajęcia oraz odwiedziły bibliotekę w budynku przy ul. Stasia i Nel, gdzie wypożyczyły książeczki. Dzieci były zainteresowane zajęciami i z przejęciem wybierały samodzielnie książeczki, które wzięły do domu.

SUKCESY WOKALNE EMILKI, WERONIKI I MARTY

Uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca na IX Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej w kategorii soliści. EMILKA SZCZEŚNIAK zajęła I miejsce, WERONIKA WIERZCHOWSKA zajęła II miejsce, a MARTA WARDAK - III miejsce. Wszystkim gratulujemy znakomitych wyników i życzymy kolejnych sukcesów

                          


I miejsce Emilki Szcześniak w Karczmiskach

5 stycznia w Karczmiskach odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W kategorii soliści EMILKA SZCZEŚNIAK zajęła I miejsce. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!

                           


Konkurs plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową 2017

W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową 2017. Wśród laureatów znalazły się również uczennice naszej szkoły: Aleksandra Tchórzewska z kl. 3 e (opiekun - pani Anna Malon), Paulina Malon z kl. 3 g  (opiekun - pani Marzena Jastrzębska), Julia Orzeł z kl. 7 d (opiekun - pan Sławomir Uszko).

Laureatkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

                           


II miejsce EMILKI SZCZEŚNIAK  w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Rozśpiewane ZOO"

W Zamościu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Rozśpiewane ZOO". Już od 5 lat Ogród Zoologiczny im.Stefana Milera w Zamościu wraz ze Szkołą Muzyczną "YAMAHA" i Fundacją dla Zwierząt "TECTRUM" organizuje konkurs piosenki. Utwory, z którymi na scenie wystąpić mogą młodzi wokaliści, muszą opowiadać o zwierzakach.Po wysłuchaniu wszystkich uczestników ogólnopolskiego konkursu, w którym udział wzięli wokaliści z różnych miejscowości naszego kraju , jury postanowiło przyznać nagrody. W kategorii wiekowej od 6 do 9 lat , II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły EMILKA SZCZEŚNIAK. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych! ___

,, I  Ty możesz zostać Świętym  Mikołajem"

    Uczniowie klasy 1 ,,d" w dniu   06.12.2017r.  postanowili zostać  Mikołajami i obdarować swoich najbliższych  smakowitym prezentem - własnoręcznie wykonaną pizzą. W tym celu udali się na warsztaty kulinarne do ,,Bella Agatina", gdzie poznali tajniki wypieku najlepszej pizzy. Czy pizza była znakomita??? Chyba tak!!!


,,Muzykoterapia dla ciała i ducha" - fale dźwiękowe  odzwierciedleniem fizyki.

       Pod czujnym  okiem p. terapeutki Joanny Celińskiej, klasa 1 ,,d" poznała  pierwsze tajniki fizyki.

  Realizując cykliczne zajęcia - ,,Koncert kamertonów" doświadczono, że kamertony emitują naturalną falę w skali pitagorajskiej,  która przywraca do stanu harmonii i tym samym uspokojenia psychiki i zrelaksowania się.

 


LEKTURY

5 grudnia ruszył serwis lektury.gov.pl zapewniający bezpłatny dostęp do utworów literackich znajdujących się na ministerialnej liście lektur szkolnych.

Lektury.gov.pl  to wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji. Od dziś, każdy chętny może pobrać na komputer, tablet, smartfon lub czytnik jedną z lektur literatury polskiej i światowej. Pomysłodawcy podkreślają, że serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach, nauczycielach i wykładowcach.

Serwis ma pełnić rolę cyfrowej biblioteki, zapewniającej dostęp do książek o każdej porze i na wiele rodzajów urządzeń. Obecnie liczy ona więcej niż 700 pozycji, co stanowi 32 proc. wszystkich lektur szkolnych. Znajdziemy na nich zarówno lektury obowiązkowe, jak i uzupełniające szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na lektury.gov.pl udostępniono zarówno utwory prozatorskie, jak i poetyckie czy dramatyczne.

Obecnie lektury dostarcza pięć podmiotów. Są to: Wolne Lektury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Nexto i Legimi.

Korzystanie z serwisu Lektury.gov.pl jest niezwykle proste.

Z serwisu możemy korzystać na komputerze, smartfonie czy tablecie, ale lektury możemy czytać również na czytnikach ebooków. Na stronie Lektury.gov.pl znajduje się wyszukiwarka dzieł literackich. Po wpisaniu np. frazy “Henryk Sienkiewicz” wyświetli się nam lista utworów noblisty. Przykładowo powieść “Krzyżacy” dostępna jest w formatach .mobi, .epub i .pdf. Otworzymy ją zatem na urządzeniach mobilnych, czytnikach Amazon Kindle lub dowolnych innych czy pececie.


"TYDZIEŃ WOLONTARIATU" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W ŁUKOWIE

W związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie zorganizował cykl imprez promujących ideę bezinteresownego pomagania innym.

Obchody "TYGODNIA WOLONTARIATU" rozpoczęliśmy od prezentacji plakatów zachęcających do pomagania innym, które zostały wykonane przez uczniów biorących udział w konkursie plastycznym pt."SERCA OTWARTE DLA INNYCH". Najbardziej spodobały się prace wykonane przez: Roksanę Szczygieł kl. III b - I miejsce, Natalię Jędrzejkowską kl. III g - II miejsce i Aleksandrę Niedziółkę kl. IV g – III miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

     

Od poniedziałku 4 grudnia zbieraliśmy dary w ramach akcji "SZLACHETNA PACZKA". Wspólnie z p. Piotrem Gajem i przyjaciółmi z Siłowni Colloseum w Łukowie przygotowaliśmy paczki.


XXI WOJEWÓDZKI JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

12 grudnia 2017 roku w Lubelskim Centrum Kultury odbył się koncert finałowy i podsumowanie 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Jury pod przewodnictwem p. Grażyny Jakubeckiej – aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie wyłoniło laureatów spośród reprezentantów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i dorosłych z całego województwa lubelskiego. W kategorii szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała MARTA WARDAK uczennica kl.III B (op. Barbara Zaniewicz) 

Nagrody i wyróżnienia wręczał laureatom Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury p. Artur Sępoch w asyście p. Grażyny Jakubeckiej, p. Anny Kistelskiej z WOK i p. Anny Krawczyk - członka jury a jednocześnie reprezentantkę gospodarzy. To wydarzenie było przeżyciem duchowym dla recytatorów, ich krewnych oraz instruktorów ceniących wagę słowa i artystycznych emocji związanych z pracą nad wyborem i interpretacją wartościowej literatury. Gratulujemy Marcie i życzymy dalszych sukcesów!

         


                XVIII edycja Akcji Polacy Rodakom

Po raz kolejny nasza szkoła i przedszkole wzięły udział w akcji charytatywnej Polacy – Rodakom. To już XVIII edycja tej akcji. Podobnie jak w ubiegłym roku cała społeczność szkoły i przedszkola włączyła się w nią. Mamy z klasy I d pomagały pakować produkty spożywcze w szkole przy ul. Stasia i Nel. W szkole przy ul. Partyzantów do pomocy aktywnie włączył się Szkolny Klub Wolontariatu na czele z opiekunką p. Agnieszką Nikiel – Kowalczyk. Całą pracę koordynowała p. Anna Szczygieł –dyrektor Biura p. Senatora Stanisława Gogacza oraz wicedyrektor Barbara Czubaszek.

         


XVI Wojewódzki  Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego
pt. „Uśmiech Pana Boga”

5 grudnia w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się XVI Wojewódzki  Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego pt. „Uśmiech Pana Boga”. Po przesłuchaniach recytatorów, komisja artystyczna powołana przez organizatorów wyłoniła trzech laureatów w kategorii wiekowej I-III. Wśród nich znalazły się dwie uczennice naszej szkoły : Julia Drozd z III C (op. Dorota Oskroba) oraz Zosia Kowalczyk  z III G (op. Marzena Jastrzębska). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             


"Szlachetna paczka" 

Nasza Szkoła wspólnie z p. Piotrem Gajem oraz całą ekipą Siłowni Colloseum dołączyła do akcji "SZLACHETNA PACZKA". Jeśli ktos chciałby pomóc naszej wybranej rodzinie z Łukowa, prosimy o przyniesienie do specjalnie przygotowanych pudełek (znajdujących się na każdym piętrze): produktów spożywczych o długim terminie ważności, środków czystości, artykułów higienicznych, kosmetyków ( spis potrzebnych produktów znajduje się na plakatach wykonanych przez Szkolny Klub Wolontariatu). 

"SERCA OTWARTE DLA INNYCH"

Zbiórka trwa do 8 grudnia 2017r. (do piatku).

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

                                         Samorząd Uczniowski

                                         Szkolny Klub Wolontariatu


Wyśpiewane sukcesy

17.listopada na XII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim I miejscewyśpiewała Emilka Szcześniak, Zuzia Bochman, Marta Wardak, Gabrysia Łukasik i Mikołaj Gajowy otrzymali wyróżnienia.Gratulujemy!

 


Konferencja pt. "Kornik taki mały a taki groźny. Wprowadzenie do świata owadów"

Dnia 17 listopada 2017r. klasy 7a i 7c uczestniczyły w konferencji pt. "Kornik taki mały a taki groźny. Wprowadzenie do świata owadów", którą zorganizowało Nadleśnictwo Łuków, Lasy Państwowe w Ławkach, a poprowadzili pracownicy Zakładu Ochrony Lasów w Łodzi. Uczniowie wysłuchali prelekcji oraz uczestniczyli w warsztatach, gdzie obserwowali formy rozwojowe oraz różne gatunki owadów - szkodników przez przyrządy optyczne.

           

Joanna Bartmańska

Alicja Strus


W ramach cyklicznych  akcji „Bezpieczeństwo”, w dniach 16 i 20 listopada uczniowie, klas piątych uczestniczyli w szkoleniu  z zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbywało się w łukowskim „Medyku”. Podczas spotkania pani instruktor zwróciła uwagę dzieci na potrzebę posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, która daje szansę na  uratowanie ludzkiego życia. W czasie tego szkolenia uczniowie zaprezentowali zdobytą już wiedzę i poznali zasady postępowania przy często występującej chorobie, jaką jest padaczka, jak należy postępować przy zadławieniach,  poparzeniach,  krwawieniach czy złamaniach kończyn. Ponadto prowadząca pokazała jak wykonać resuscytację – reanimację u osoby dorosłej i małego dziecka oraz jak prawidłowo ułożyć poszkodowaną osobę w pozycji, bocznej bezpiecznej. Spotkanie umożliwiło dzieciom ćwiczenia na profesjonalnych zestawach medycznych  (fantomy różnego typu i zestawy do udzielania pierwszej pomocy). Szkolenie, w ramach współpracy z Medycznym Studium Zawodowym  zorganizowała Bogusława Świderska.

              


GABRYSIA  ŁUKASIK  Z NAGRODĄ GŁÓWNĄ W OGÓLNOPOLSKIM  FESTIWALU !

18- 19 listopada 2017 w Wożnikach koło Częstochowy odbył się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Henryka Hampla. Po wcześniejszych eliminacjach udział w konkursie wzięła   Gabrysia Łukasik z klasy IVB. Co odróżnia ten konkurs od innych? Otóż wokaliści wykonują tam piosenkę przy muzyce granej „na żywo” przez band. Muzycy bandu (perkusja, fortepian, gitara, gitara basowa, klarnet, saksofon, trąbka) to  instrumentaliści  m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i Polsat Superhit Festiwal!. Nasza szkolna wokalistka czuła się przy takim akompaniamencie jak „ryba w wodzie”.  Wizerunek sceniczny, kreacja aktorska, naturalność oraz interpretacja piosenki przy muzyce granej „na żywo” sprawiły, że jury przyznało Gabrysi nagrodę główną w tegorocznej edycji festiwalu.  Oprócz dyplomu zainkasowała także nagrodę pieniężną 700 zł.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Przemysław Oskroba

          


Od 27 listopada ruszamy z XVIII edycją akcji "Góra Grosza". Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną. Pieniądze będą zbierane codziennie, na długiej przerwie, przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zbiórka będzie trwała do 21 grudnia.

Samorząd Uczniowski

Szkolny Klub Wolontariatu


Zachęcamy wszystkich do zbierania plastikowych nakrętek dla Mai Przegalińskiej. Specjalne pudełka znajdują się na parapetach oraz przy hali sportowej. Dodatkowo, każdy moze zbierać nakrętki w domu i co jakiś czas przynosić do szkoły.

Do tej pory udało nam się zebrać 5 ogromnych worków:-), które zostały przekazane rodzinie Mai.

 

Samorząd Uczniowski

Szkolny Klub Wolontariatu


III miejsce EMILKI SZCZEŚNIAK

11-12 listopada 2017r. odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży"Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie. Jury, w składzie którego byli m.in. Sławomir Wierzcholski, Wanda Kwietniewska, Kornelia Pacuda, Arisa Vinci, przesłuchało 114 solistów i zespołów z całej Polski. EMILKA SZCZEŚNIAK w kategorii dzieci od 8 do 10 lat zajęła znakomite III miejsce. Gratulujemy!

         


Wielki sukces sportowy

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie odniosła wielki sukces sportowy !!!!! W klasyfikacji prowadzonej przez Wojewódzki Lubelski Szkolny Związek Sportowy  szkoła zajęła II miejsce w województwie za rok szkolny 2016/2017.  Doskonały wynik ,,Jedynki” przyczynił się do tego, że powiat łukowski zajął II miejsce w województwie w klasyfikacji sportowej  powiatów województwa lubelskiego.

Gala, na której uhonorowano zwycięskie placówki odbyła się 13 listopada 2017r. w Chełmie. Naszą szkołę reprezentował  pan Dyrektor Karol Ciołek oraz państwo nauczyciele wychowania fizycznego – Jolanta Suchodolska i Janusz Rzymowski.
Pamiątkowe dyplomy oraz okazały puchar w imieniu starosty łukowskiego odebrał Krzysztof Konstanty– dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego oraz Karol Ciołek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego.
O wysokim miejscu Powiatu Łukowskiego zadecydował niewątpliwie sukces Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie kierowanej przez dyrektora Karola Ciołka, która zajęła kolejny raz wysoką pozycję w klasyfikacji. Tym razem była to II pozycja w województwie.
Puchar dla ,,Jedynki” odebrał dyr. Karol Ciołek oraz nauczyciele wf – Jolanta Suchodolska i Janusz Rzymowski.


PAŹDZIERNIKOWA WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO – KLASY 4E i 4F

To była nasz pierwsza wspólna wycieczka…. Nowi koledzy, koleżanki…Pogoda dopisała nam. Uroczo było spacerować po pięknych ścieżkach tego zabytkowego miasta. Na miejsce z Janowca dopłynęliśmy statkiem, z którego rozpościerał się piękny widok na cała okolicę. Wspólnie z naszym przewodnikiem zwiedziliśmy najciekawsze zakątki Kazimierza, m.in. Górę Trzech Krzyży, Basztę i ruiny zamku. Ciekawym punktem wycieczki były warsztaty wypiekania kogutów w piekarni Sarzyński. Do wąwozu, zwanym Korzeniowym Dołem udaliśmy się ekobusikami. Nie bez powodu nazywany jest jednym z najpiękniejszych w okolicy, a my na własne oczy mogliśmy podziwiać poczynania matki natury.

   


Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel, przypominający tę rocznicę. Fakty historyczne, trudną droga do polskiej niepodległości przedstawili uczniowie klasy VI a z wychowawczynią. Piękne patriotyczne piosenki w wykonaniu Mikołaja Gajowego, Mai Celińskiej, Alicji Kot i Michaliny Suchodolskiej przeplatały teksty przypominające o świętościach narodowych, o walce, honorze, przelanej żołnierskiej krwi i polskich symbolach narodowych. Publiczność z zainteresowaniem i wzruszeniem obejrzała taniec symbolizujący walkę Polski z zaborcami przygotowany przez p.Bożenę Śledź.

    

filmik z apelu


ZAPROSZENIE

Biblioteka szkolna w budynku przy ul. Partyzantów 15 zaprasza wszystkich czytelników i sympatyków książek do wzięcia udziału w akcji UWOLNIJ KSIĄŻKĘ.

Akcja skierowana jest do całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli i rodziców.

Jeśli masz ciekawą, przeczytaną i niepotrzebną książkę to koniecznie przynieś ją do biblioteki szkolnej w dniach

od 15 listopada do 29 listopada 2017r. w godz. 8.00 – 14.00.

Czekamy na książki w dobrym stanie, które ,,uwolnimy” i podzielimy się z innymi.

Z góry dziękujemy

UWOLNIJ KSIĄZKĘ /BOOKCROSSING/

Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 roku. Uwalnianie książę ( krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom polegająca na pozostawieniu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych. Akcja jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.

W naszej bibliotece ,,uwolnione” książki zostaną opatrzone specjalną pieczątką i wystawione na przygotowanym do tego regale umieszczonym w bibliotece szkolnej. Regał będzie opatrzony informacją o akcji oraz hasłem ,,Jestem uwolnioną książką”. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną.


Konkurs recytatorski „Moja Niepodległa"

7 listopada 2017 roku w Galerii PROwizorium ŁOK odbył się konkurs recytatorski „Moja Niepodległa". Konkurs w ramach Łukowskiej Mocy Kultury „Moja Niepodległa" zorganizowali: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Komisja w składzie: Jolanta Zienkiewicz Gnas, Kacper Sacharczuk oraz Alicja Tomaszewska po wysłuchaniu recytatorów przyznała nagrody 11 laureatom w czterech kategoriach wiekowych. Wśród nich  znalazły się nasze dwie uczennice: Julia Drozd z III C (op.p. Dorota Oskroba) i Zosia Kowalczyk z III G ( op.p. Marzena Jastrzębska). Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i wystąpią w Koncercie Laureatów, który odbędzie się w piątek 10 listopada 2017 roku o godz. 13.00 w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. GRATULUJEMY!

        


Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki  Jana Wojdaka"

W tym roku już po raz  osiemnasty ruszył  Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki  Jana Wojdaka" promując i pomagając uzdolnionej młodzieży rozwijać swój talent muzyczny. Twórcą festiwalu jest pan Jan Wojdak, wokalista znanego zespołu "Wawele".  Eliminacje do festiwalu  zostały przeprowadzone w wielu  ośrodkach kultury w całej Polsce. W imprezie rokrocznie uczestniczy kilka tysięcy dzieci i młodzieży. Jednakże do przesłuchań finałowych przechodzi około 200 wokalistów.

 Wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki : Marta Wardak, Weronika Wierzchowska i Mikołaj Gajowy wzięli udział w eliminacjach i za swoje mistrzowskie wykonanie otrzymali nominację do przesłuchań finałowych, które odbędą się  w najbliższy weekend w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. 11 listopada (sobota) od godz. 9:00 będą trwały przesłuchania finałowe, natomiast 12 listopada  (niedziela) o godz. 11:00 rozpocznie się koncert finałowy. Gratulujemy! Życzymy powodzenia w Krakowie  i trzymamy kciuki!!!

   


Piknik charytatywny w Tuchowiczu

5 listopada w Zespole Szkół w Tuchowiczu miał miejsce piknik charytatywny. Odbywał się pod hasłem „Stawiamy Klaudię na nogi”, a cały dochód był przeznaczony na leczenie i rehabilitację Klaudii. W naszej szkole zbieraliśmy pieniążki na ten cel, w akcję włączyły się zarówno młodsze klasy jak i samorząd uczniowski. Piknik był okazją do przekazania kwoty 2150 zł 54 gr! Pieniądze na ręce pani Dyrektor Zespołu wręczyły wicedyrektor Barbara Czubaszek i Agnieszka Nikiel Kowalczyk, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu. Otrzymaliśmy uroczyste podziękowania i brawa od zgromadzonej licznie publiczności. W programie pikniku były również pokazy sportowe, przedstawienie teatralne, loterie, wizyta motocyklistów z Bears Riders.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, którzy włączyli się w akcję!

Barbara Czubaszek


GABRYSIA  ŁUKASIK STYPENDYSTKĄ  BURMISTRZA MIASTA ŁUKÓW

25 pażdziernika  2017 roku w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się recital stypendialny uczennicy kl. IVB naszej szkoły Gabrysi Łukasik.

W uznaniu jej sukcesów  Burmistrz Miasta Łuków  przyznał jej stypendium  w dziedzinie śpiew.

Przybyli na to spotkanie Sekretarz Miasta Łuków Ryszard Szczygieł oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Łuków Marek Król wręczyli upominki od miasta Łuków.

Swoją przygodę z piosenką Gabrysia rozpoczęła już w przedszkolu, gdzie jako sześciolatek odniosła swój pierwszy znaczący sukces- przygotowana przez panią Dorotę Oskroba zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Śpiewający Słowik” w Rykach.

Od klasy pierwszej pracę z Gabrysią rozpoczął pan Przemysław Oskroba. Pod jego kierunkiem odniosła wiele sukcesów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Do największych w okresie stypendialnym należą:

- II miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie  Kolęd w Puławach

- I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Jesienne Nutki”  w Lublinie

- III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „ Śpiewający Słowik ‘’  w Rykach

- wyróżnienie w Konkursie Piosenki „Debiut” w  Siedlcach

- Grand- Prix w Festiwalu  Piosenki „Moich Rodziców” w Wiśniewie.

 Obecnie Gabrysia doskonali swój głos również  w Fabryce Piosenki ŁOK, gdzie odnosi wiele sukcesów.   Uczęszcza  także  drugi rok do Szkoły Muzycznej w Łukowie w klasie fortepianu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przemysław Oskroba.

    


Wycieczka klasy III c

27.10.2017r. uczniowie kl. III C wraz z wychowawczynią odwiedzili Lublin. Dzieci swoją wycieczkę rozpoczęły od wizyty w Teatrze  im. Hansa Christiana Andersena. Tam uczniowie obejrzeli przestawienie pt. „Koziołek Kręciołek”, w czasie którego, wraz ze wspomnianym bohaterem wyruszyły  w podróż  odkrywania tego, co nieznane.  Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin „Mania Skakania”, w którym dzieci,  mając do dyspozycji szereg różnorodnych trampolin i innych atrakcji, bardzo aktywnie spędziły czas. Po tak wyczerpującej zabawie ruchowej i pysznym obiedzie przyszła pora na rozwijanie swojej wyobraźni i zdolności konstrukcyjnych na Wystawie Klocków LEGO. Uczniowie mieli nie tylko możliwość tworzenia własnych budowli, ale również obejrzenia niesamowitych, wielkich budowli złożonych z kilku milionów klocków i eksponatów interaktywnych.

                                                                                                                         Dorota Oskroba 

 


Wojewódzkie drużynowe biegi sztafetowe

W ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci dnia 27.10.2017r. w Adamowie odbyły się Wojewódzkie drużynowe biegi sztafetowe. W kategorii dzieci rocznik 2007 i młodsi w klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły 4 miejsce, a chłopcy 1. W skład reprezentacji dziewcząt weszły: Kucińska Weronika, Ksok Nelly, Józwik Julia, Dmowska Natalia, Nowicka Maja, Olszewska Maja, Dołęga Alicja. W skład reprezentacji szkoły chłopców: Rybka Bartosz, Świerczewski Bolesław, Pracz Szymon, Kucharski Igor, Wołek Szymon, Kuczyński Filip i Niebrzegowski Maciej. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w indywidualnej klasyfikacji powiatowej w kategorii dziewcząt Weronika Kucińska zajęła 3, a wśród chłopców Bartosz Rybka został sklasyfikowany na 1 miejscu. Opiekunem dziewczynek jest pani Ewa Mrozowska, a chłopców pan Stanisław Chudzik.

         


Kolejny sukces EMILKI SZCZEŚNIAK

19 października 2017r. EMILKA SZCZEŚNIAK zajęła I miejsce w kategorii (ur.2008-2010) na VI Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży "Debiut 2017" w Siedlcach. 26.X.2017r. wystąpiła w sali widowiskowej "Podlasie" MOK w Siedlcach na Koncercie Laureatów tego konkursu śpiewając piosenkę "Koci wesoły świat". Serdecznie gratulujemy kolejnego w tym roku sukcesu i życzymy kolejnych.

  


„Mobilne planetarium w naszej szkole''

        Nasza szkoła otwarta jest na różne, ciekawe przedsięwzięcia.  25 października 2017r .w „Małej jedynce" gościliśmy mobilne planetarium. Uczniowie klas pierwszych i drugich  z wychowawcami, uczestniczyli w edukacyjnym seansie – „Zaczarowana  rafa". Ogromna kopuła w środku kryła wiele podwodnych wrażeń. Dzieci pogłębiły swoją  wiedzę dzięki  niepowtarzalnym widokom  z głębin oceanu, gdzie mogły również popływać z rekinami.


„Dźwięk, którego nie ma, ale słychać go i czuć"

Klasa 1, „d" ponownie uczestniczyła w cyklicznej sesji Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej –„Koncert kamertonów", prowadzonej przez terapeutkę panią Joannę Celińską.

Każda komórka w ciele wydaje dźwięk. Ten dźwięk jest życiem w samym sobie. Komórki natomiast mogą być pobudzane i stymulowane przez dźwięk i muzykę. Każda część ciała posiada mieszany wzorzec harmonijny. Ten wzorzec jest obecnie odczytywany i może być „wgrywany" do organizmu i pojedynczej struktury. (dr Peter Guy Hanners)

Na naszej sesji Pani terapeutka zaprezentowała kilka technik kamertonowych, przede wszystkim  dla wyciszenia, relaksu, wrażeń słuchowych.  Zmiany w brzmieniu dźwięku sugerują, co się dzieje w ciele.  A co się dzieje z emocjami dzieci?  Zdjęcia mówią same za siebie.

                                                                         Bożena Śledź

https://drive.google.com/drive/folders/0B5SY925eFMDWLU05aGdSNElwazg


Ślubowanie klas pierwszych


MARTA WARDAK nominowana do wojewódzkiej edycji „21 JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO”

12 października 2017 roku w Galerii „PROwizorium” Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się powiatowe jesienne święto poezji. Jako jedyna z naszej szkoły - nominację do Turnieju Wojewódzkiego „XXI JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO” w Lublinie otrzymała MARTA WARDAK z kl. IIIb. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała EMILIA PAWLAK z kl. Ic. Opiekę artystyczną nad dziewczynkami sprawowała Barbara Zaniewicz i Hanna Wiącek. Wyróżnienie otrzymał również MACIEJ RADOMYSKI uczeń klasy 4c, instruktorem Maćka jest Pani Ewa Tomasiewicz.

Gratulujemy recytatorkom i życzymy dalszych sukcesów!!


„Koncert kamertonów"

Na początku października 2017 r. klasa 1, d” uczestniczyła w nietypowym koncercie. Zaproszonym gościem była wykwalifikowana terapeutka - Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej- p. Joanna Celińska. Muzykoterapia Dogłębno- Komórkowa to metoda znana w Polsce i na świecie od 10 lat.  Spełnia wszystkie normy, w tym także unijne. Również Ministerstwo Edukacji Narodowej zatwierdziło program MD-K 2010 r. Koncert za pomocą dźwięków kamertonów przynosi spokój psychiki, wyciszenie, głęboki relaks. Ku zadowoleniu uczniów i wychowawcy, z entuzjazmem przyjęto propozycję sympatycznej pani terapeutki, aby takie koncerty odbywały się w klasie raz w miesiącu.

 Bożena Śledź

Zdjęcia i filmiki

https://drive.google.com/drive/folders/0B5SY925eFMDWa1hBVkVJRVhGcnM


Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi: uczenie się.
(J. Kurczab)

Kolejny duży sukces Emilki Szcześniak

Emilka Szcześniak z klasy IIIb zajęła I miejsce na XIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Pieśń  Ojczyzny Pełna”, który w dniu 26 września 2017 roku odbył się w Domu Kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku. Emilka  startowała w kategorii klas 1-3 szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy  sukcesu i życzymy kolejnych!!!

     


W  tym roku po raz szesnasty Europa świętuje swoje bogactwo językowe.

Europejski Dzień Języków

został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku.

Tegoroczne wydarzenie będzie świetna okazją do podkreślenia językowej różnorodności i pokazania, że nauka języków obcych może być  dobrą zabawą i fascynującą przygodą.

Nasza szkoła postanowiła również wziąć udział w tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków poprzez organizowanie dla uczniów konkurs plakatów i pocztówek pod hasłem 

„150 języków to bogactwo Europy...”

· konkurs jest adresowany do dzieci uczących się w klasach 4-7

· konkurs ma formę pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką

· plakaty i pocztówki mają za zadanie popularyzacji wiedzy o krajach europejskich, prezentując poszczególne kraje, informacje o języku i obyczaje kulturowe

· każda praca musi posiadać opis-tytuł pracy, imię i nazwisko autora, klasa do której chodzi

· zgłoszenia do konkursów przyjmują nauczyciele języków obcych w terminie od 12.09.2017 do 25.09.2017

· konkurs odbędzie się 26.09.2017

· laureaci otrzymują nagrody rzeczowe i ocenę celującą, która jako cząstkowa zostanie wpisana do dziennika lekcyjnego. Uczniowie wyróżnieni II i III miejscem otrzymają oceny bardzo dobre, które jako cząstkowe zostaną wpisane do dziennika lekcyjnego.


Wyśpiewany sukces Emilki Szcześniak na IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kwiatowej „KWIETNIK” w Kutnie.

Festiwal odbywał się w dniach 8 – 9 września. Jury w składzie Janusz Tylman, Magdalena Ptaszyńska, Anna Gard oraz Leszek Bonar wysłuchało 77 prezentacji młodych artystów z całej Polski. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy IIIb Emilka Szczęśniak Młoda wokalistka, zajęła w kategorii A - soliści do lat 9, trzecie miejsce. Emilka otrzymała dyplom, Brązową Różę oraz nagrodę pieniężną, w wysokości 200 zł. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  


Szkoła na miarę XXI wieku

Nauczyciele klas I naszej szkoły prowadzą zajęcia z wykorzystaniem elektronicznego podręcznika. Multibook zawiera treści podręcznika, ćwiczeń a nawet wycinanek. Atrakcją są bogate materiały multimedialne: filmy, animacje, nagrania muzyczne, różne dźwięki, slajdy. Żeby szkoła mogła pracować na takim nowoczesnym podręczniku została wyposażona w odpowiedni sprzęt: laptopy, projektory i ekrany.

Najmłodszym taki sposób prowadzenia zajęć bardzo się podoba. Chętniej i aktywniej uczestniczą w zajęciach.


   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT