Zarząd SU Regulamin Plan pracy Dyżury Aktualności SU  

 

KIERMASZ DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowali kiermasz
z ciastami, z którego dawrowizny zostały przeznaczone na zakup karmy dla zwierząt przebywajacych pod opieką Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Zwierząt "Podaj Łapę". Bardzo dziękujemy za hojne wsparcie naszej akcji.

            


Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

W ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, 2 kwietnia 2019 r. delegacja uczniów pod opieką p. Marty Magnuszewskiej i p. Agnieszki Nikiel Kowalczyk uczestniczyła w Niebieskim Biegu w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu". Impreza odbywała się w Parku Miejskim w Łukowie, a jej organizatorami było Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT” oraz Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Łukowie. Bieg miał charakter towarzyskii ideowy, co oznaczało, że nie jest ważne zwycięstwo lecz nagłośnienie problemu osób z autyzmem. Nieodzownym elementem uczestnictwa w biegu było posiadanie niebieskiego elementu ubioru lub gadżetu. Każdy uczestnik
po ukończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek.

Celem imprezy było:
- promowanie wiedzy o autyzmie,
- wpisanie się w kwietniowe międzynarodowe działania popularyzujące edukację w kwestii autyzmu,
- promowanie biegania jako najprostszej formy ruchu i rekreacji fizycznej,
- integrowanie mieszkańców miasta wokół zagadnienia autyzmu.

               

https://drive.google.com/drive/folders/1el75vHWUQYEbOy0l5guhRtI6czQKanQL?usp=sharing


"GÓRA GROSZA"

Akcja " Góra grosza " dobiegła końca. Wspólnie zebraliśmy 108 kilogramów groszy, co łącznie dało kwotę 1529,42 zł. IIf (201.71zł), IVc (192.65 zł) i Vg (139.60zł) to klasy, które zaangażowały się najbardziej w akcję i uzbierały najwięcej pieniędzy. Uczniowie tych klas otrzymali słodki upominek.

Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które zajmuje się organizowaniem pomocy dla dzieci wychowujących się w domach dziecka. Dziękujemy bardzo za udział w akcji.

       


Światowy Dzień Zespołu Downa – DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

Data obchodów nie jest przypadkowa - dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej
się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia- trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa społeczność szkoły ubrała się w kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki, które symbolizowały dodatkowy, niepasujący chromosom.

               


CHARYTATYWNY GRUDZIEŃ

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia w naszej szkole odbył się kiermasz "PIERNICZKOWE SERCA DLA SUDANU", z którego darowizny w kwocie 1417.50 zł zostały przekazane na wsparcie działań UNICEFU – pomoc dla Sudanu Południowego. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w pieczeniu pierniczków.

 

          

Jak co roku wzięliśmy udział w Akcji Polacy - Rodakom. W zbieranie darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą włączyli się wszyscy; uczniowie klas starszych, dzieci młodsze oraz przedszkolaki. Przy ul. Partyzantów pakowaniem zebranych produktów zajął się Szkolny Klub Wolontariatu, przy ulicy Stasia i Nel w pakowaniu paczek pomagali rodzice uczniów. Wspólnie utworzyliśmy aż 54 paczki!

W nocy z 14 na 15 grudnia odbyła się impreza integracyjna dla członków Szkolnego Klubu Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego "NOC W SZKOLE". Głównym celem, oprócz dobrej zabawy, była realizacja zadań wynikających z planu pracy SU i SKW- wykonanie kartek
z życzeniami świątecznymi dla emerytowanych pracowników naszej szkoły, realizacja akcji "MARZYCIELSKA POCZTA", która polega na pisaniu listów do chorych dzieci oraz udekorowanie szkoły z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

                              

   

                                                

Nie zapomnieliśmy również o wychowankach Placówki Wielofunkcyjnej w Łukowie i przygotowaliśmy dla nich paczkę pełną słodkości.

      

Kolejny raz społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji "GÓRA GROSZA", z której darowizny wspierają działania Towarzystwa Nasz Dom i są przekazywane na pomoc wychowankom domów dziecka. Wkrótce przekażemy informację, które 3 klasy zebrały największe kwoty i otrzymają słodkie niespodzianki

Opiekunowie: Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Marta Magnusyewska


      MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W ŁUKOWSKIEJ JEDYNCE #GoBlue

20 listopada obchodzimy rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji Praw Dziecka. UNICEF to największa na świecie organizacja w całości dedykowana dzieciom. Wszystkie podejmowane przez nich działania mają na celu zapewnienie dzieciom możliwości korzystania z ich praw. Motywem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest wykorzystanie koloru niebieskiego (koloru Unicef). Inicjatywy podjęte w naszej szkole są symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W dniu dzisiejszym uczniowie i nauczyciele łącząc się z Unicef ubrali się na niebiesko oraz podjęli szereg działań mających na celu uświadomienie dzieciom ich praw. Pani pedagog i pani psycholog ogłosiły konkurs wiedzy o prawach dziecka, na który nagrody przekazał Rzecznik Praw Dziecka. Koordynatorzy akcji: Ewa Czerkas, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Iwona Dębowska

  


"Żyj zdrowo- jedz kolorowo"

Już kolejny raz uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu i Samorządzie Uczniowskim zorganizowali akcję "Żyj zdrowo- jedz kolorowo", która miała na celu zachęcenie do jedzenia zdrowych przekąsek w postaci owoców i warzyw. Bardzo dziękujemy Pani Monice Kapłon oraz rodzicom wolontariuszy za przekazane owoce. 

Opiekunowie akcji: Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk

    


Dzień Chłopaka w naszej szkole uczczony został imprezą dla całego drugiego etapu.

Uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim i Kole Wolontariatu spisali się na medal... zadbali o oprawę muzyczną oraz przygotowali ciasta, które można było zakupić podczas dyskoteki i tym samym wesprzeć kwestę na zakup flagi. Flaga ta ma udekorować szkołę na rocznicę 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

   


PODZIĘKOWANIA

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Samorządu Szkolnego, Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Nauczycielom wspierającym nasze działania za zaangażowanie, pomoc i wrażliwość na potrzeby innych ludzi i zwierząt.

Opiekunki Samorządu Szkolnego: Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu: Agnieszka Nikiel - Kowalczyk


 
   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT