Biblioteka MCI Zbiory Polecamy Nowości Lektury

Multimedialne Centrum Informacyjne

W sierpniu 2006 roku, w ramach realizacji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej: Multimedialne Centra Informacji w Bibliotekach Szkolnych i Pedagogicznych, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego,  biblioteka otrzymała cztery nowe komputery z monitorami i sieciowe urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka i kopiarka) wraz z edukacyjnym oprogramowaniem multimedialnym. Centrum posiada dostęp do Internetu monitorowany przez program Cenzor, który blokuje dostęp do stron niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży.

Dysponujemy następującym oprogramowaniem multimedialnym:

Ø      Encyklopedia PWN

Ø      Wielki multimedialny atlas świata PWN

Ø      Atlas Historyczny PWN

Ø      Słownik języka polskiego PWN

Ø      Słownik wyrazów obcych PWN

Ø      Słownik ortograficzny PWN

Ø      Słownik poprawnej polszczyzny PWN

Ø      Multimedialna Encyklopedia PWN: Nauka, Cywilizacja, Technika, Sztuka, Biologia, Geografia

Ø      Słownik PWN angielsko-polski i polsko-angielski

MULTIMEDIALNEGO CENTRUM INFORMACYJNEGO

1. Z komputera mogą nieodpłatnie korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
  2. Komputery w bibliotece szkolnej służą przede wszystkim do wyszukiwania informacji w Internecie oraz przeglądania programów edukacyjnych dostępnych w bibliotece.
  3. Przed rozpoczęciem pracy należy wpisać się do zeszytu  (data, nazwisko, imię, klasa).
  4. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejącym oprogramowaniu.
  5. Z encyklopedii multimedialnych i słowników zakupionych przez bibliotekę uczniowie korzystają na miejscu.
  6. Nie wolno wgrywać własnych programów, usuwać zainstalowanych, zapisywać dokumentów na dysku twardym.
  7. Nie wolno wykonywać żadnych połączeń technicznych bez zgody nauczyciela (np. włączać i rozłączać kabli zasilających).
  8. Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputerów należy zgłaszać natychmiast dyżurnemu bibliotekarzowi.
  9. Za naruszenie regulaminu będą nakładane kary (np. zakaz korzystania z komputera przez wyznaczony czas).